Rajčata 2023



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?)
1.5.2023 10:55

Moje řeč. Ovšem tam u mne, přestože je to dost vysoko, moc v létě neprší, jsme ve srážkovém stínu Krušných hor. Proto doufám, že se dole vlhkost udrží.

Zato ale mám jižní stráň, takže třeba loni tam uzrály i teplomilné papriky Big Red. Ne úplně všechny, ale většina. A to měly jen 120 cm protivětrnou zástěnu z dvojité netkanky. Ale to byl výjimečný rok.

Milan 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6568) - 9.142 (?), 1.5.2023 8:11

Hlavně by si to měl každý vyzkoušet a zařídt se podle výsledků. Já třeba rajčata prakticky nezalévám, jen vyjímečně, když dlouho neprší. Jsme ve vlhké oblasti a vody je tu pořád dost. Svisle sázené rostliny si pro vodu sáhnou. A protože kvůli mrazům sázím poměrně pozdě, myslím že teplota půdy není nějak kritická. Folník. Venku se tu rajčata v podstatě vypěstovat nedají, uzraje pár plodů.

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?), 1.5.2023 10:55

Moje řeč. Ovšem tam u mne, přestože je to dost vysoko, moc v létě neprší, jsme ve srážkovém stínu Krušných hor. Proto doufám, že se dole vlhkost udrží.

Zato ale mám jižní stráň, takže třeba loni tam uzrály i teplomilné papriky Big Red. Ne úplně všechny, ale většina. A to měly jen 120 cm protivětrnou zástěnu z dvojité netkanky. Ale to byl výjimečný rok.

Milan 

                     
host - 61.109 (?), 1.5.2023 11:05

Nejlepší je mít dobré, silné a nepřerostlé sazenice a vysadit je ve svislé poloze.. Pokud jsou sazenice vyčouhlé, tak je třeba to nějak řešit. Nabízí se ty dvě varianty, ale stále je to jen z nouze ctnost. Neexistuje žádné relevantní porovnání co je lepší. Takže každý si to řeší dle svých podmínek. Rostlině je to jedno, vytvoří si kořeny tam kde jsou pro ni nejlepší podmínky (voda, živiny). vynaloží na to určité úsilí, které však mohla věnovat rostlinám dobře připraveným na výsadbu.

           Vladimír

                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1894) - 168.103 (?), 2.5.2023 13:10

týden stará fotka větší části sadby mých rajčat a paprik. Nespěchal jsem a teď jsou tak akorát.Walter


                     
host - 61.109 (?), 2.5.2023 16:19

Dnes jsem byl na zahradě a podařilo se mně připravit dva záhony celkem pro 64 rostin. Zbývá mně ještě nachystat záhon pro ty přebytečné rostliny. Letos nechci žádné sazenice vyhazovat.

           Vladimír

Záhony
Záhony
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?), 2.5.2023 23:25

Vypadají dobře. Klíčová otázka: kdy odhaduješ, že je budeš vysazovat ven? Jsou to ti Crimson Crush? Jestli tohle je fotka před týdnem, máš ještě čas. Já budu už muset alespoň ta největší vylifrovat, ať se děje, co se děje. Němci říkají, že Zmrzlíci prý nepřijdou.

Milan

                     
host - 61.109 (?), 3.5.2023 8:15

Já sleduji norský web. Tam mají předpověď až do 12.5. (Pankrác). Teploty se mají pohybovat okolo 18/9 °C takže OK. Jediný problém vidím v tom, že každý den má pršet. Sazenice mám OK a jistě by vydržely až do Žofky, ale chci udělat pro sazenice jamky, abych ty sazenice tam mohl vložit i za deště a nějakou půdu dát pod střechu, aby bylo něco na zasypání. Bylo by škoda nevyužít jarní zahradnický déšť.

           Vladimír

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3292) - 61.109 (?), 5.5.2023 8:13

Tak kdy do toho praštíte a dáte rajčata ven?

           Vladimír

                     
host - 189.109 (?), 5.5.2023 8:52

Dal jsem včera. Už není na co čekat. Předpověď žádný zvrat počasí příštích 10 dní nepředpokládá.

                     
host - 214.246 (?), 5.5.2023 12:06

Asi takto. Je to otázka názoru. Chci mít všechno hned a co mužů udělat teď neodkládám na zítřek. Výsadba česneku a zeleniny je výjimka. To odkládám. Nejsem otrok a mám taky jinou práci. Hůř ve skleníku kde teď jsou v kelimcich, jim nebude. 

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika