Rajčata 2023



                     
Iroot - (47) - 44.57 (?) 
14.5.2023 8:10

Potřeboval bych poradit jak zahlušit trávu na záhonu, který používám na střídačku (jeden rok tam mám rajčata, druhý rok nechávám ležet ladem)? Jestli třeba naset nahusto Svazenku nebo ředkev olejnou jako zelené hnojení, aby to nedovolilo trávě růst? Díky P.

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 91.196 (?), 14.5.2023 10:16

Když už máte takový systém, tak by asi bylo nejjednodušší plochu v roce bez rajčat pokrýt tmavou netkoucool, SPCH.

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3292) - 62.155 (?), 14.5.2023 18:38

Posekal jsem cca 500 m2, zbývá ještě 300 m2 na kterých ta tráva není tak hustá ani vysoká. Spokojenost. Potom jsem zkontroloval vyvázání všech tyčkových rajčat  (ve spirálách) a na tkanou textilii jsem rozhodil hnojivo (ledek vápenatyý). Rozhodl jsem se, že bych měl udělat nějaká opatření pro případ, že by mohly být velké bouřky s kroupami. Nad tyčková rajčata jsem upevnil stínící síť a nad ta pařeniště jsem zatím dal jen síť s oky 4 x 4 cm, na kterou bych v případě nějaké výstrahy položil netkanou 50g/ m2. Zatím bouřky jenom začínají, ale lze počítat, že v červnu jich bude také dost.

           Vladimír

Pařeniště s keříčky
Pařeniště s keříčky
Tyčková rajčata
Tyčková rajčata
                     
host - 81.144 (?), 15.5.2023 21:38
Pane Vladimíre, vy to máte jako někde na jižanských plantážích, nádhera. Co se té teploty vody týká, každý asi slyšel o tom, že je lepší zalévat odraženou... Kdybysme měli už usušeno seno a já prostříhal zbytek švestek, kde už nechci šlapat trávu, hned bych se vydal na výlety. Představte si, že pod tou sítovinou mi vyklíčilo rajčátko přímo na zahradě ze semínka pravděpodobně špatně kompostovaného, protože jinak by se to stát nemohlo. Mám ho už doma v malém kvěníku, jsem zvědav, co z něj vyroste, tatím má zajímavé listy.
                     
host - 62.201 (?), 16.5.2023 7:10

Taky se mně to za tím mým plotem líbí.smiley. Každý víkend tam přijde celá rodina, dají se do toho a potom to tak pěkně vypadá. Pohled na můj pozemek už zas tak pěkný není. Ale snažím se.wink

           Vladimír

                     
host - 81.144 (?), 16.5.2023 7:34
Já to bral jen po ten plot. :-) Zase se nemusíte tak moc dělit. ;-)
                     
host - 62.201 (?), 16.5.2023 16:48

To máte kompost svůj nebo od někoho jiného. Pokud nemáte svůj, tak by mohlo být zajímavé,

           Vladimír

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3292) - 60.167 (?), 23.5.2023 17:22

Včera jsem na ty rámy nad keříčkovými rajčaty přidal na jednom stínící tkaninu a na druhém záclonovinu s normáolní bílou netkanou, Jestli to zabránilo těm 1 cm kroupám, které přišly s bouřkou v 15.00 zjistím až ve čtvrtek, kdy na zahradu půjdu. Možná ty kroupy ani na zahradě nebyly, přeci jenom je zahrada od mého bytu (kde ty kroupy byly) 2,5 km vzdušnou čarou. Momentálně je zde znovu bouřka, ale není tak silná.

           Vladimír

                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 23.5.2023 21:21
U nás kropy naštěstí nebyly, ale čtyři rajčata, která zůstala venku úplně bez jakékoliv ochrany nad tou mezí, jsou na ohrabky Sice to byla ta na nejlepší sušení, ale co už... Dnes napršelo 12 mm a přišlo mi to opravdu vhod taková zálivka, po dnešním přihnojování, mulčování a výsadbách.
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2845) - 208.138 (?), 14.5.2023 11:03

Ano, to je docela pravděpodobné: u nás opravdu málo prší a to naše zalévání je taky jako noty na buben. Teď trochu zapršelo, tak uvidíme, co to s nimi udělá.

No, rajčata už jsou venku všechna, 41 rostlin (držel jsem se letos zpátky). Budu referovat, jak jim to jde, ale nečekám první zralá dřív než v druhé polovině července. Něco jsem si nechal na balkóně, tady budou asi dřív. A mám i ty dříve seté, takže snad nebudu mít rajčatovou dietu.wink

Milan HP

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika