Rajčata 2023



                     
host - 63.65 (?) 
11.5.2023 7:40

Pokud jde o tyčková rajčata tak si myslím, že jedno z nejranějších rajčat (normální velikosti- 60 g)  je Stupické polní rané a jeho rodné sestry Tamina a Matina.

Pokud jde o keříčková rajčata, tak mezi ty nejranější patří většina těch, která letos pěstuji v pařeništích. Jsou to většinou odrůdy ruského původu uváděné jako velmi rané případně ultra rané. Které z nich je nejkranější nemohu ve svých podmínkách určovat, protože na základě růstu jedné nebo dvou rostlin to z mnoha důvodů nejde.

           Vladimír

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3292) - 61.208 (?), 12.5.2023 20:41

Dnes jsem prohlížel rajčata v pařeništi a také jsem něco nafotil. Vypadají dobře, všechny kvetou a mají nasazené malé plody. Plod cca 2 cm v průměru má jediná odůda Vspyschka. Vypadá to na velkou úrodu, asi nejlepší za ta léta co keříčková rajčata pěstuji v pařenošti.

           Vladimír

Forest Fire
Forest Fire
Severok
Severok
Vspyschka
Vspyschka
Sarayev Shtambovyi
Sarayev Shtambovyi
Vrbičanské nízké (Urbikany)
Vrbičanské nízké (Urbikany)
Studené pařeniště
Studené pařeniště
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3292) - 63.30 (?), 27.5.2023 8:02

Už čtrnáct dní mám pařeniště otevřená protože rostliny jsou už trochu vyšší a pod sklem by se spálily. Počasí nic moc, ale stejně jsou na tom lépe než vysazená tyčková rajčata u kterých zatím nemám ani náznak, že by kvetly.. První plody z keříkových počítám, že bych mohl sklidit tak v půlce června, tyčková budu rád, když se něco ukáže v půli červbence.

           Vladimír

Pařeniště
Pařeniště
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2845) - 208.138 (?), 27.5.2023 19:53

Já raději počítám na zahradě s koncem července. Ale koukal jsem, že se opylují slušně a že jsou tam už i malinké plůdky. Navzdory tomu, že vypadají dost špatně. Ale ty moje sazenice byly "převyvinuté". No a na balkóně už mi uzrává první Bejbino. A Maglia Rosa je obsypaná. Pink Passion kvete, ale shazuje.

Tak snad bída nebude. A něco ještě před vyhazovem na balkón dozrává doma.

Milan

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2845) - 208.138 (?), 27.5.2023 21:17

Zapomněl jsem Ti říct, že vypadají fakt skvěle. A to se to jaro moc nepochlapiloyesTo nahoře je to teplé pařeniště a to dole to studené? Jsem rád, že jsem se nemýlil, když jsem říkal, že Tě možná čeká příjemné překvapení s opylením a nasazením na plody.

Milan

                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 10.5.2023 13:53
Rajče Spencer založilo druhé poschodí s květy, rozhodl jsem se, že ze zálistku vypěstuju ještě jeden tažen. Salátovky na balkoně mají výšku 1 m a tak jsem jim ještě přidal oporu k popínání. Výš než 2 m je ale pouštět nebudu, násady okureček je sice plno, ale mám obavu, aby to květináč utáhl. A jak je to krátce, co jsem je vysel...
                     
host - 210.156 (?), 11.5.2023 20:28

spencer jsou vyborne. Dotaz, nemate nekdo navic jednu dve sazenice biftekoveho rajcete, Zbiroh, rokycansko, berounsko... Dekuji. MilosK.

milkeb zavinac atlas.cz

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2845) - 208.138 (?), 13.5.2023 21:56

Udělal jste dobře, že čekáte. Mně nezbývalo než je vysadit ven, ale radost z nich nemám. O nějakém urychlení se vůbec nedá mluvit, teď je to spíš otázka přežití. A to jsem proléval půdu horkou vodou. Kvetou, pravda, ale zda z toho budou plody je velká otázka. No nic, je nutno připravit nový výsevní kalendář na příští rok. 

Také jsme dnes měli ředkvičky. Z venkovního záhonu bez dalších opatření. Ale těm ten chlad tam nahoře docela svědčí: jsou hezky kompaktní, zatím je nic nežere a velmi příjemně pálí.

Milan HP

                     
host - 81.144 (?), 13.5.2023 22:22
Dal jsem ven pouze 4 ty největší na zkoušku, ty už nasazují na květ, mám je v ohrádkách a pod textilií. Nad ředkvičkama mám pouze sít proti dřepčíkům, tam kde nebyla jsou kompletně pryč. Když byly ty silné mrazy, přehodil jsem je stínící plachotu co se dává na ploty, taky žádný zaručený izolant s velkým teplotním přínosem. Ale pálivé nejsou, asi méně vody dělá tu pálivost.
                     
host - 62.155 (?), 14.5.2023 6:24

Zadvě hodinky vyrážím na zahradu. Musím ještě posekat valnou část zahrady a podívat se na rajčata, případně s nimi něco udělat. Odpoledne má podle předpovědi začít pršet a bude pršet celé čtyři dny. Výsledek 60 mm. Takže příště na zahradu až tak za týden.

           Vladimír

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika