Rajčata 2023



                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6568) - 9.142 (?) 
14.5.2023 9:08

Tvrdohlavost je dobrá vlastnost pro výzkumníky, ale není dobré setrvávat ve svých omylech. Už jsem tu psal, že ty vaše zemní lázně jsou k ničemu a teď jste si to sám vyzkoumal. Troufám si tvrdit, že během 3-4 hodin je teplota půdy v okolí saznice tak o jedn dva stupně teplejší, než okolní. Jo voda, ta bestie je jeden z nejlepších vodičů tepla.

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2845) - 208.138 (?), 14.5.2023 11:12

Pepé, to není tvrdohlavost. To byla nouze: byly už tak přerostlé, že jim hlína v kartónu nestačila. Proto změním plán výsevu od základu. Musí vyhovovat jak dobrým, tak špatným rokům. Prostě kompromis. 

A s tou horkou vodou je to tak, jak říkáte, ale já mám pocit, že jsem alespoň nějakou snahu pomoct vyvinul.

Milan HP

                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6568) - 9.142 (?), 14.5.2023 14:32

Jsem sice jedovatej a jinej už nebudu. V tomto případě záleží podstatně víc na pocitu těch sazenic a ne na vašem.

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2845) - 208.138 (?), 16.5.2023 21:58

No právě - už v těch krabicích vypadaly na ručník. Věřte nebo ne, nebylo zbytí. A mám naději, že to nakonec dopadne slušně: budou později, ale byl jsem překvapen, že u několika už rozkvetlo i druhé patro a přes ty krušné podmínky mírně rostou. Pár listů jim zbělalo, což je známka studené půdy, ale ty spodní já stejně většinou otrhám. Tak budu mít ušetřenou práci.wink Nicméně musím přiznat, že chyba plodí další chyby. Naivně jsem počítal s podobným jarem jako loni, tedy při výsevu. A když byly v balkonovníku, tak jsem se staral víc o teplotu než o světlo, čili přes fólii byla přes den i netkanka, čímž se vytáhly. U březňáků už ne a ty jsou teď přesně akorát na výsadbu.

Pro jistotu jsem 3 únorové nechal v květináčích na balkóně a na ty je radost pohledět. Tady dole je v průměru o 4°C tepleji. A kdyby něco nahoře nepřežilo, mám přebytky z březnového setí. Stejně je tam budu muset vysadit, takže to udělám až bude opravdu teplo a pak porovnám. Letos tam nahoru papriky nedám, takže bude i místo.

Milan

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3292) - 62.201 (?), 15.5.2023 17:45

Milane, opravdu si myslíš, že je jedno jakou teplotu má voda, kterou sazenice zaliješ?

           Vladimír

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2845) - 208.138 (?), 16.5.2023 22:05

Vladimíre, já nezaléval sazenice, ale proléval díry před výsadbou - horkou vodou. Efekt tam je, ale krátkodobý. Pokud by se následně oteplilo, pomohlo by to to. Což se ale bohužel nestalo. Po výsadbě jsem je zalil také teplou vodou, tak kolem 25°C, víc jsem si netroufl. Což taky energeticky nic moc nevydá. Od té doby zalévá MP.

Milan

                     
host - 62.201 (?), 16.5.2023 23:03

Zalít sazenice po výsadbě je nutnost. Pokud by se zalili studenou vodou, potom by to pro ně byl šok. Pochopiteně prolití před výsadbou je součástí zalití, Nedělá se proto, aby nějak dlouhodobě ovlivnilo teplotu půdy v okolí kořenů sazenice.

           Vladimír

                     
host - 81.144 (?), 14.5.2023 9:49
Já dnes vyházel ven už všechna rajčata, nemá cenu je nechat přerůst a ředkvičky z dnešní sklizně už jsou pálivější. Ale Stela je o poznání ostřejší než Duet.
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 17.5.2023 17:20
Sice ještě straší mrazíky, ale kdyby už nebylo všechno venku zasazené včetně pár kupovaných paprik, dost bych se načkal, než by po těchto deštích bylo možné něco v zahradě sadit, pokud bych nechtěl vydatně zalité záhony ušlapat.
                     
host - 62.143 (?), 17.5.2023 19:53

Papriky letos nepěstuji a rajčata mám už také všechna vysazena. Stihl jsem to na poslední chvíli. U nás taky spadlo do dneška víc jak 25 mm a něco dělat v záhonech bude možné asi nejdříve v sobotu nebo v neděli.Vypadá to, že nejdřív půjdu na zahradu až v pondělí.

           Vladimír

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika