Rajčata 2023



                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?) 
8.5.2023 10:59
Já čekám až po zmrzlých. Nemám tak velké jako vy, ale Sláva Porýní už má nasazená poupata. Mimochodem Spencer za oknem konečně rozvíjí první květ a jak už je to dlouho, co jsem zde o něm poprvé psal... Sláva Porýní vysazená ve skleníku i když ze stejného výsevu je na tom růstově hůř než ta kterou mám doma na zaskleném balkoně. A sklidil jsem dnes pár řekviček.
  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3292) - 63.215 (?), 8.5.2023 16:33

Dnes ráno jsem šel na zahradu. Mile mně překvapila ta rajčata, která jsem v sobotu vysadil. I přes vítr, který u nás stále je (včera 35 km/h s nárazy 50 km/h a dnes ráno 30 km/h a nárazy 43 km/h) tak stály vzpřímeně jako vojáci (ty tam jsou položené sazenice -obr.1). U těch 64 sazenic jsem nainstaloval spirály a teď už nemusím mít obavy z nějakých větších větrů.

           Vladimír

Rostliny před vyvázáním
Rostliny před vyvázáním
Rajčata ve spirálách
Rajčata ve spirálách
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 8.5.2023 17:07
Tak to je u vás pane Vladimíre asi země zaslíbená, protože ze zkušenosti vím, že rajče které lehne málo kdy se vzpřímí, aspon ta z mého pěstování. Gratuluji, máte zřejmě tak silné sazenice, jaké já nikdy v životě neměl. Já mám zase ale určitě 1 m vysokou mez, která dělá z celé zadní zahrady vyvýšený záhon otevřený severáku. Já mám největší sadbu jen 40 cm vysokou a na krytém balkoně také pěkně v pozoru. Já dnes vyrábím šuplíky do sluneční sušičky.
                     
host - 63.215 (?), 8.5.2023 17:31

Taky jsem se snažil udělat solární sušičku, ale zrovna ten rok to s tím slunkem nebylo nic moc a v zhlem k tomu, že jsem ji měl na zahradě, tak její provoz byl pro mne neúnosný. Jet kvůli tomu 3/4 hodiny na zahradu, abych ty rajčata na noc sklidil a ráno znovu, to mně mohou být nějaká rajčata ukradená. Jinak sazenice jsem taky měl vysoké okolo 40 cm plus mínus 5 cm..

           Vladimír

Sazenic 5.5.2023
Sazenic 5.5.2023
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 8.5.2023 17:57
Já těch pár kousků mám spíš osamotě stojících, že se ani nedotýkají, ale určitě nemám takovou velkou listovou plochu jak vy. Ta moje sušička bude sušit i bez dozoru, v případě potřeby umístím ještě jeden kolektor na západní slunce. Takže ze začátku nechám ofouknout na letním severáčku před domkem a pak dám dovnitř. Plánuju umístit ještě ventilátorek z počítače prozatím na starou baterku z auta připojený na termostat. A kdyby se pokazilo počasí dosuším nad sporákem na tuhá paliva doma. Je škoda, že jsem neměl vyrovená plata, mohl jsem už letos na jaře nasušit spoustu podbělu z vlastní sklizně. Ale bylinky nad kamnama nejsou pak kvalitní, tam jen zeleninu a nebo ovoce. A kdo ví, třeba kromě ovoce a bylinek budou v domečku v budoucnu i nějaké úly... :-)
                     
host - 63.215 (?), 8.5.2023 18:30

Přeji úspěch!

           Vladimír

                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 9.5.2023 13:06
Jak přežila rajčata pane Vladimíre? U nás byla pěkná jinovatka, ale metoustanici jsem neměl u země tak nevím kolik bylo.
                     
host - 63.215 (?), 9.5.2023 16:57

U nás podle teploměru za oknem bylo okolo +3 °C. Nepředpokládám, že by na zahradě bylo méně. Dopoledne jsem byl na zahradě a rajčata jsou OK. Oddělal jsem již i okna z pařenišť. Rostliny v nich mají plno květů a také už i malé plůdky.. Asi si ještě odeberu semena z některých opravdu velmi raných a nízkých keříčků, co kdybych se ještě i přští rok odhodlal pěstovat rajčata. Čistota odrůd je zajištěna tím, že ke květům neměl hmyz přístup.

           Vladimír

                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 9.5.2023 21:19
Já mám v různých částech zahrady někdy rozdíl 3 až 4 stupně C.
                     
host - 234.247 (?), 10.5.2023 8:46

Dobrý den, pane Vladimíre, které Vaše odrůdy počítáte mezi opravdu nejrannější? Děkuji V.L.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika