Rajčata 2023



host - 91.196 (?)
25.5.2023 6:55

Já si taky zavrčím, a to proti rypákůmcheeky! Že se tvoří skupinky z těch, kteří si více konvenují je normální, něco jako Sparta, Slavia, Viktorie Plzeň...Mně se líbí, až přímo hodí do krámu číst o jiných, pro mě- dolana nezažitých podmínkách pěstování ve vyšších nadm.polohách-pak je hned moje utrpeníwink snesitelnější, je to doslova živá voda pro můj motorenlightened! SPCH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 2.6.2023 17:45
Rajče Spencer pěstované za oknem mi dělá opravdu radost. Jsem rád, že jsem se rozhodl aspon jednu tu odpisovou sazeničku zachránit a to rozhodlo, že se stanu okenním pěstitelem. První patro je odkvetlé s krásnými 10 plody a možná ještě dva mrnavé dorostou. Druhé patro kvete a vytváří plody, násada bude bohatší než v tom spodním. Ze zálistku vypěstovaný tažen založil dvě květní patra, jedno je na počátku kvetení. Ale chce to pořád hnojit a hnojit, jinak se růst okamžitě zastavuje. Sice ještě nejsou zralá, pro začátečníky a nezkušené pěstitele v květináčích jako jsem já, je Spencer dobrou volbou. Biegler.
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1893) - 168.10 (?), 2.6.2023 17:59

trochu odbočím,..a co sena, pane Bieglere, už máte sklizeno? Myslím si, že letos vyšlo počasí náramně. Už jsem měl letos našlápnuto, že koupím velký balík, ale rodinná rada rozhodla, že není nad domácí. My jsme dělali půl hektaru, no, žádná extra vysoká tráva, hlavně prasetník a jetel, takže to uschlo poměrně rychle, sekal jsem v úterý ráno a včera jsme svozili všechno do seníku. Teď už dělám jen zbytky pod švestkami, co jsem sekal křovinořezem. W.

                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 2.6.2023 18:20
Pane W, mám obavu vám zde odpovídat, ale nechce se mi zakládat vlákno na seno, bylo by to zbytečné. My letos sušili jen sad kde nejsou záhony a nepase se jalovice. Všeho všudy cca. do 3000 m2 Konečně rok bez velkých lánů, žádné záhumenky atd. Nemá cenu sušit do velké zásoby. Ještě není dosečeno kolem plotů z venkovní strany, ale to zůstane ležet, já to sušit nebudu a z jihovýchodní strany je to stejně spíš na pákové nůžky... Bálíkovač letos odpočívá, svoz proběhl na vlečce za malotraktorem a neco na trakaři v žoku. Oborávání brambor je ale na programu. Užívám si posledních diskusí před průjezdem jižními Cechami až k donjonu Přimda.
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2845) - 208.138 (?), 23.5.2023 22:49

Sice z jiných důvodů, ale jsem na tom podobně, i když to počasí tady na severu moc nepláče, takže zalévání - nikoliv rajčat - je nutné. Papriky letos nebudou nahoře vůbec. Vysadil jsem pórek a dlouho-stonkovou cibulku Koshigaya. Přišly dva parné a velmi slunečné dny, lístky zbělely a nejevily moc známek života, i když jsem je pravidelně zaléval. Ale dnes pršelo a slunce nepálilo a s deštěm přišla i naděje. Rajčata také vypadají líp (žádný zázrak to ale stejně není). Ale to je myslím díky teplému počasí. Škoda, že jsem zapomněl vzít nahoru foťák. Košťáloviny mám kvůli molicím pod netkankou. Původně 30g, ale už jsem to vyměnil za 17g, aby se neuvařily, když tam den či dva nejsme. Jarní kapusta mi dělá největší radost.

Teď je na řadě celer, sazenice už jsou za oknem tak akorát. Se setím okurek a fazolí přímo do záhonu nebudu letos spěchat. Počkám, až bude půda v 5 cm tak 17°C.

Dostal jsem od Míry 12 krásných paprik. Zůstanou v kontejnerech dole na balkónech. Tam mají větší šanci dozrát. Nevěřím totiž tomu, že se bude opakovat počasí loňského roku. Už teď je to dost opožděné.

Milan HP

                     
host - 81.144 (?), 24.5.2023 5:55
Okurky je potřeba po výsevu přikrýt netkanou...
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2845) - 208.138 (?), 24.5.2023 22:13

Okurky seju do otvorů v mulčovací netkance. Což by mělo stabilizovat teplotu půdy. A ano, to je dobrý nápad, přehodit přes to ještě bílou netkanku na obloucích. Je tam ale riziko, že za slunečného dne, kdy je nebudu moci odkrýt (nemůžu tam denně jezdit), by se mohly přehřát. Takže jen tu nejlehčí, 17g. Ta je dostatečně prodyšná.

Když jsem měl kapustu a brokolici pod 30g/m2, některé okraje listů byly viditelně poškozené horkem. Teď jsem to musel vyměnit za tu nejlehčí. Tam ale jsem se nesnažil nahnat teplotu, ale ochránit je proti molicím. Musí pod ní zůstat permanentně ještě nějaký čas: molice už se objevily. Sice sporadicky, ale při jejich rychlosti množení se to brzy změní.

Půda, ve které jsou rovně zasazená rajčata, má ve 40 cm 11,5°C. Což je sice víc než minimum, ale zatraceně o málo, takže je růst velmi pomalý. 6 kousků jsem zasadil klasicky šikmo, bal maximálně 25 cm pod povrchem. Vypadají ze všech nejlépe. Ano, budu je muset zalévat, ale to mi za to stojí. Když ale to sázení do vyvrtaných děr je tak pohodlné a mnohem rychlejší! Ale na srovnávání je ještě brzo. Uvidíme při sklizni.

Milan HP

                     
host - 28.138 (?), 24.5.2023 7:14

"Se setím okurek a fazolí přímo do záhonu nebudu letos spěchat. Počkám, až bude půda v 5 cm tak 17°C."

Proti gustu... Okurky, cukety a dýně mám venku už měsíc a pěkně rostou. To už je nějaká nemoc s tím vaším měřením teploty půdy; jen abyste si tu za 2 měsíce zase nestěžoval, že vám okurky odešly na plíseň dřív, než vůbec stihly zaplodit. A zas to bude vina přírody, že? wink

                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1893) - 168.103 (?), 24.5.2023 8:21

Trapný komentář k příspěvku, že se někdo rozhodl dát okurky ven, až bude mít půda, v které pěstuje, vhodnou teplotu. Zbytečné předjímání, kdo si bude v budoucnu na co stěžovat. Vtipné mi to nepřipadá.

                     
host - 4.207 (?), 24.5.2023 14:02

A jéje Milanův oddaný pejsek zase štěká :)

Jak si vůbec někdo dovoluje diskutovat na diskuzi, a dokonce psát jiný názor, než je ten váš? A vrcholem všeho je styl, který není dle vašich představ! No páni, to si zas někdo dovolil proti zdejšímu guru. :)

                     
host - 91.196 (?), 25.5.2023 6:55

Já si taky zavrčím, a to proti rypákůmcheeky! Že se tvoří skupinky z těch, kteří si více konvenují je normální, něco jako Sparta, Slavia, Viktorie Plzeň...Mně se líbí, až přímo hodí do krámu číst o jiných, pro mě- dolana nezažitých podmínkách pěstování ve vyšších nadm.polohách-pak je hned moje utrpeníwink snesitelnější, je to doslova živá voda pro můj motorenlightened! SPCH

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika