Rajčata 2023



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10244) - 70.240 (?)
23.9.2023 18:38

Jak jsem psal minule, pár z poloviny hnědých plodů jsem už našel, ale čekal bych jich víc. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6550) - 9.142 (?), 23.9.2023 18:34

Tak Goldkrone pěstuju už dlouho a souhlasím s hodnocením. Když to Gardenberry někde uvidm, asi ho zkusím. Pokud jde o plíseň, nikde ani skvrnka. Ani jiné neduhy se neprojevují. Dobrý ročník!

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10244) - 70.240 (?), 23.9.2023 18:38

Jak jsem psal minule, pár z poloviny hnědých plodů jsem už našel, ale čekal bych jich víc. 

                     
host - 210.156 (?), 25.9.2023 15:39

Dobre, a doporucil by jste mi nejakou odrudu, o ktere si myslite ze je dobra a ma co nejmene semen? Dekuji.

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3285) - 60.43 (?), 25.9.2023 19:34

Obecně platí, že všechna bifteková rajčata ve tvaru velkých srdcí mají minimum semen a pokud někdo opravdu nesnáší semena, tak je jednoduché všechna semena odstranit. Třeba tak, že se rajče nakrájí na plátky 1-1,5 cm a semena se vytlačí, já to dělám koncem kávové lžičky. Semena s tím gelem jsou většinou jen po stranách rajčete. Dnes jsem shodou okolností fotil dvě odrůdy s velkými srdci. Obrázky přidávám. Z rozkrájených srdcí jsem si udělal salát Caprese. Pochopitelně bych Vám poslal nějaká semena buď t+ěchto nebo podobných..

           Vladimír

Gordo de Patones
Gordo de Patones
Wes
Wes
Salát Caprese
Salát Caprese
                     
host - 210.156 (?), 25.9.2023 20:12

A ja bych vam mohl na oplatku poslat semena nejsladsich paprik co jsem kdy jedl. Uz nekolik sezon zkousim najit tuto odrudu od semenarskych vyrobcu, z duvodu, ze semena mam odebrane z plodu od kamarada, tedy uz musi byt nejak kdo vi s cim zkrizene, ale nedari se. Nejpodobnejsi je Parade, ale v chuti zdaleka ne. Za zelena se jist nedaji, ale jakmile zacnou mit aspon z poloviny cervenou, jsou nejsladsi. Kam se hrabou edice pro mlsne jazycky. Rikam jim šefelínky, po kamaradovi od ktereho jsem je dostal. Delsi spicate kapie. Pokud bude zajem.

MilosK.

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3285) - 60.130 (?), 26.9.2023 8:59

Zatím nevím jestli budu něco příští rok pěstovat, mám njěaké zdravotní potíže.. Děkuji za nabídku. Jinak nevím, jak se s Vámi spojit, byla by dobrá emailová adresa.           Vladimír

                     
host - 210.156 (?), 26.9.2023 15:06

jiz jsem zde psal, milkebzavinacatlas.cz

MilosK.

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2826) - 208.138 (?), 26.9.2023 19:12

Petře, letos jsme s Mírou objevili novou plísniodolnou odrůdu, která se chutí i velikostí velmi podobá Tomato Berry. Existuje dokonce ve 3 barvách. Je to Apple Berry Red, Orange a Yellow. K dostání u Bobbyho. Určitě se dostane na můj seznam i příští rok.

Milan HP

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3285) - 63.181 (?), 12.10.2023 7:16

U nás teď každý den po ránu mlha. Nerozpustí se, ale voda padne k zemi. Nutně jsem potřeboval v poledne zajet na zahradu a otrhat alespoň ta zralá rajčata. Nasbíral jsem dva desetilitrové kbelíky, v jednom velké bifteky a ve druhém Start F1 a Mikado. Bylo mně jasné, že oba kbelíky nejsem schopen donést domů a tak jsem ty bifteky nechal v boudě na pohovce a ta malá (Start a Mikado) jsem vezl domů. Když jsem ta rajčata trhal, tak jsem měl pocit, že jsou už suchá, všechny, které měly nějaké praskliny nebo jiné poškození jsem vyhodil. Neměl jsem žádný plán co s těmi rajčaty vlastně budu dělat a tak jsem v pozdním odpoledni začal dávat rajčata v jedné vrstvě na plech, aby byl přehled jak to s nimi vypadá. K mému překvapení, minimálně třetina těch startů měla nové praskliny, jinak jim nic nebylo. bylo mně jasné, že to kvantum nejsem schopen nějak rychle využít a tak jsem na doporučení manželky odnesl všechno k její kamarádce, která byla náramně spokojená s tím, že má výborná rajčata na konzumaci a také na kečup. Už podruhé se mně to stalo, že když donesu domů trochu vlhká rajčata (poprvé Goldkrone po velkém dešti a tentokrát Starty po padlé mlze). Rajčat běžně nosím v těch 10 l kbelících a ještě se mně o nestalo. Nedovedu si vysvětlit proč, jaký mechanismus to způsobuje, vždyť trhám rajčata úplně zralá, která by už neměla být napojena na rostlinu (snad jen mechanicky). Nejde o život, ale máte někdo nápad, jak to vysvětlit? Zajímá mě to.

           Vladimír

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3285) - 63.181 (?), 12.10.2023 8:55

Dnes jsem dostal z Tomatoville dvě soukromé zprávy týkající se semen těch partenokarpických rajčat. Semena o Doroty z Polska by měla dojít na mou adresu někdy příští týden, semena od Jana z Kalifornie budou mít dost zpoždění, protože zásilku dával na poštu až v úterý. Jde to obyčejnou poštou, takže by to mohlo dojít za dva za tři týdny. Jakmile to dostanu, dám vědět a domluvíme se jaká semena těch velkých srdcí bys chtěl. Poslal bych to věechno najednou.

           Vladimír

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Peleta a klasicky kotel6:25
Peleta a klasicky kotel6:13
Peleta a klasicky kotel11.8.2024
Zvukovy signalizator naplnenia sudu5.8.2024
BETONOVÁ DESKA5.8.2024
Hydroizolace bazénu5.8.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika