Rajčata 2023



                     
PP.  - (7) - 85.163 (?) 
15.10.2023 15:11

Di si buzerovat kámoše, jestli vůbec nějaké máš prudiči. Nestojíme tu o tvoje hejty.

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 247.44 (?), 15.10.2023 17:46

Familiární oslovení v podstatě od cizích lidí považuju za povýšenecké chování.

                     
host - 68.63 (?), 15.10.2023 18:07

Podle mého názoru vám jde jen o snahu napadnout Milana HP jakýmkoliv způsobem. 

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2831) - 208.138 (?), 15.10.2023 20:44

Klidně. Ale kdysi mi říkali Mailen. Pokud budete diskutovat slušně k věci a netahat do těchto diskuzí moje osobní charakterové vlastnosti a vymýšlet moje motivace, Mailena i vašeho Mejlana spolknu. I když se snažíte o slovní hříčku.

Jen mi přijde divné, že člověk, který nemá ani nickname, mě vůbec chce oslovovat. To přece je mnohem víc proti protokolu než "familiární oslovení", ne? A to ještě mírně urážlivou přezdívkou.

Milan HP

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2831) - 208.138 (?), 15.10.2023 21:09

Ano, při stejném objemu vody v zálivce, rostlina venku ji před vyschnutím dokáže využít méně. Jenže tam o té zálivce nerozhodujeme jenom my. Letos za sucha to bylo fajn.

Na mém západním balkóně jsou některé rostliny kryty a na jiné volně prší. Ty na dešti praskají velmi hojně. Zajímavé ale je, že se do těch prasklin velice zřídka chytá plíseň, tedy na rozdíl od zahrady. Hodně tam fouká, takže pravděpodobně praskliny rychle vyschnou a zajizví se. Většinou to moc nevadí, protože se hned spotřebují. A také jsou tam kyselejší než na zahradě. To ale přičítám spíš odlistění, které mi každoročně způsobuje Septoria. Ale je také pravdou, že oba balkóny mají plné slunce jen méně než polovinu dne, kdežto na zahradě v podstatě celý. Řeším to tak, že obvykle skončí v salátu, který mírně přisladím.

Milan HP

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2831) - 208.138 (?), 15.10.2023 21:10

yes

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2831) - 208.138 (?), 15.10.2023 22:02

Tak teď mám pocit, že jsem se unáhlil. Předpověď pro konec týdne a i příští týden změnili, takže možná se tam u mne ani ten mráz neobjeví. Ale nelituju, jistota je jistota. Rostliny jsem nechal na stanovištích i s plody menšími než nehet mého palce, takže pokud se oteplí dostatečně, můžou ještě excelovat. Půda ještě nejspíš není zdaleka vychladlá (neměřil jsem). Zvlášť řízky vypadají jako na začátku plné sezóny. Ale já můžu klidně spát: gró úrody je ve "stodole".smiley

Milan HP

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3289) - 61.116 (?), 16.10.2023 7:33

Laboroval jsem s vodivostí zálivky u cherry rajčat. Když jsem v průběhu tohoto měsíce trhal postupně cherry rajčata, tak mne překvapila u některých odrůd jejich velká sladkost. Neměl jsem sice srovnání, ale zdálo se mně, že třeba takové Goldkrone a Datlo byly srovnatelně sladké třeba se Sweet Aperitif nebo Sungold. U toho Goldkrone mně ta přeslazená chuť až tak moc nechutnala. Vím, že tento podzim je atypický svou teplotou, takže nevím, jestli ta sladkost není důsledkem tohoto počasí. Máte někdo také takovou zkušenost?

           Vladimír

                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6565) - 9.142 (?), 16.10.2023 8:36

Anonym 247.109 etc.: mám za to, že fóum potřebuje a ocení členy, kteří na zahradě něco dokázali, i ty, kteří nic nedokázali, nebo dokázali málo a chtěli by dokázat víc. Splétat z hovna bič a snažit se jím práskat je nepřínosné.

                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6565) - 9.142 (?), 16.10.2023 9:00

Nemám široké srovnání, ale Goldkrone byly letos příjemně sladké, ztrácelo se to až teď na podzim, což je logické. Cherola - už nepěstuju, se musela nechat hodně dlouho na rostlině, jinak byla kyselá. GK, zesládne i na regálu. Ale chci sdělit, že tohle je naprosto individuální, každý si to musí vyzkoušet sám svojí hubou. Odobočím, kolega říkával "japko musí bejt kyselý" a jedl cosi, co jiným rozpouštělo sklovinu, křivilo ústa a lámalo vaz. Strýmka mu byla lahůdkou.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Hydroizolace bazénu6.9.2024
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy25.8.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika