Rajčata 2023



                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10297) - 70.240 (?) 
27.8.2023 8:13

Zapátral jsem na internetu a na té mé fotce je s největší pravděpodobností odrůda Green Tiger. Co se týče plísně bramoru, pane Bieglere, tak sem tam se na listech něco objevuje, ale "jedy" se mi vytahovat nechce. Praskají nejvíce Sweet Milion, které pro příští sezónu vyřadím. Sezónu hodnotím kladně, protože již druhým rokem sklízíme mnoho chutných nestříkaných rajčat. 

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 61.63 (?), 27.8.2023 14:19

Včera jsem sklidil některá ta větší červená a růžová rajčata. Něco mezi 6 a 7 kg. Když jsem odcházel ze zahrady a čekal na zastávce MHD (50 m od zahrady) tak přišla bouřka a kroupy cca 1-2 cm. Jak to dopadlo na zahradě zjistím až zítra..

           Vladimír

Červené a růžové bifteky
Červené a růžové bifteky
                     
host - 4.25 (?), 27.8.2023 15:01

Dotaz - Vrbičanské nízké - proč už se u nás /ve větším množství/ nepěstuje? A je vhodné jen do pařeniště nebo se dá pěstovat venku? A potřebuje nějakou oporu, pokud by nebylo v pařeništi?

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3289) - 61.210 (?), 28.8.2023 15:23

Vrbičanské nízké se nepěstuje proto, že už jsou vyšlechtěné nové odrůdy, podobné chuti, mající na rozdíl od Vrbičanského všechny plody jednotné, kulaté. Je to normální keříčková odrůda pro pěstování venku na poli. To jestli se opravdu začala hromadně pěstovat v pařeništích nevím. Mám dojem, že byla uznána v roce 1951, což někteří z nás ještě nebyli ani na světě.Já jsem ji chtěl do pařeniště proto, že pan Homola ji s tímto úmyslem šlechtil. Ale kdo dnes pěstuje rajčata v pařeništi? Pokud ji chcete pěstovat na poli, tak by jako skoro všechnxy keříčkové nějakou oporu potřebovala (nějakou klec), aby při deštích plody neležely v blátě. Lze to řešit i pěstováním na nějaké tkané nebo netkané textilii.

           Vladimír

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3289) - 61.210 (?), 28.8.2023 15:32

Když jsem si přečečetl článek JF o "Zavřeninách", tak mě napadlo, že bych mohl tím způsobem uskladnit některá cherry rajčata. Mám jich plno a nestačíme to ani jíst.

Zkoušeli jste někdo tento způsob uskladnění, jak se vájm to osvědčilo? Nebo to považujete z blbost a utopii?

           Vladimír

Dvojřádek cherry rajčat
Dvojřádek cherry rajčat
                     
host - 199.133 (?), 28.8.2023 17:43

Nezkoušel jsem, možná to blbost není. --- "max. třídecové skleničky se šroubovacím uzávěrem. Horkou vodou vysterilizujete sklenice i víčka, po vylití vody je utřete bavlněnou utěrkou a ihned zavřete.Vychladlé suché sklenice... " 

Považuji za problematické vytřít do sucha skleničky, pokud se mají hned uzavřít. Do skleniček 2 dcl od dětské výživy se toho moc nevejde.

                     
host - 214.246 (?), 28.8.2023 18:17

Až skleničky vytřete dosucha, tak je prázdné zavřete.Kde je problém? Dvě deci suchých malin natrhat a vložit do deseti minut je dostatečná porce. Pak se otevře další sucha sklenicka a pokračuje se. O nějakých plodech kterým se říká zelenina se tam nic nepíše.

                     
host - 199.133 (?), 28.8.2023 18:25

Třídecová sklenička je dost vysoká. Do sucha vytřít dno považuji za problematické nebo aspoň pracné. Dvě deci malin nemám v úmyslu dělat. Proč by to mělo fungovat jen na ovoce a ne na rajčata /ta se někdy také považují za ovoce/? 

                     
host - 61.210 (?), 28.8.2023 19:38

Já to vidím tak, že bych použil takové ty nízké sklenice se širokým hrdlem- šroubovací víčko stejné jako na omniovky 0,7 l. Možná, když je umyji, tak je strčím do trouby nahřáté třeba na 50 °C a tam to všechno usuším.

           Vladimír

                     
host - 61.210 (?), 29.8.2023 10:34

Zatím pořád prší, tak se to odkládá- Zkusím sehnat další sklenice. Předpokládám, že bych zkusil uložit Goldkrone, Apricola F1, Datlo a možná i Ildy.

           Vladimír

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Hydroizolace bazénu6.9.2024
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy25.8.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika