Rajčata 2023



Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?)
26.8.2023 18:31

Venkovní pěstování rajčat, totální propadák letošní sezony. Vlastně jsem pěstoval jen Sláva Porýní a dva keře z vlastního osiva jak jsem vypátrál jedná se s velkou pravděpodobnéstí o odrůdu podlouhlého rajčete San Marzano. Rajčata narostla do pěkné velikosti ale zrála jen ojediněle a to i navzdory pokusům o listovou výživu. Prostě jako by jejich zrání něco blokovalo. V okamžiku jejich utržení ovšem v komoře během pár dnů začala červenat... Když se po deštích objevily praskliny a v nedávné době i náznaky plísně, kvůli které bych musel otevřít nové balení postřiku, a to by se nevyplatilo, rozhodl jsem se je všechny otrhat. Nyní doma v komoře začínají docházet. Kečup se tedy vařit letos bude. Biegler

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 0.126 (?), 21.8.2023 19:14

Dobrý večer p.Vladimíre, děkuji za další inspiraci.

Jako dítě z ´nucených prací na zahradě na vesnici´ jsem skoro 30 let po přestěhování odmítal pestování jakékoliv zeleniny a podobných zbytečností. Jen okrasná zahrada s jezírkem, skalkou +  v té době těžko dostupné asiminy, tomely, minikiwi, zimolezy, fíkovníky...(většina plodí do teď a nikdo to tam už stejně nechce moc sbírat). V padesáti mně nějak zamrzlá puberta přešla a po ochutnání superdrahého tmavého rajčete Adora z obchodu jsem zjistil, že toto chci a tři roky se snažím pěstovat hlavně masité bifteky - srdce. Letos je pro nás zatím nejchutnější Crushed heart, pak někde daleko za ním trpaslík Purple heart, Lucid gem, Pink Passion, Anna Russia,23Adora... další možná dozrajou v pátek.

Mazar

                     
host - 60.149 (?), 21.8.2023 21:41

Vidím, že ta rajčata už Vás mají na háčku.smiley Jste mladý a ještě naleznete další a další rajčata, budete jich stále pěstovat víc a víc, až jednou dospějete do momentu, kdy zjistíte, že musíte ubrat a ty rajčata omezit. Tam jsem dnes já, je to náročné.sad

           Vladimír

                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 230.40 (?), 22.8.2023 17:05

Bulharská odrůda masitá, název neznám. Váha 650gramů. Foto 17.8.2023. VASEK5

Rajčata
Rajčata

                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 230.40 (?), 22.8.2023 17:11

Rajče bulharské masité, odrůda růžová MARIA, která se moc nepodařila. Napřed kroupy, potom deštivé a chladné počasí. VASEK5

Rajčata
Rajčata

                     
host - 61.63 (?), 22.8.2023 17:34

Ty bulharské vypadají dobře. Já jssem s bulharskými neměl štěstí. Koupil jsemsemena na slovenském webu a nebylo to co jsem očekával.

           Vladimír

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10316) - 70.240 (?), 26.8.2023 13:57

Dobrý den. Za uvadlé sazenice odrůdy Goldkrone, jsem dostal náhradou jiné sazenice s těmito plody (viz.fotka). Odrůdu neznám. Chuť nasládlá. Zkušení pěstitelé rajčat tuto odrůdu jistě znají. 

neznámá žlutozelená odrůda
neznámá žlutozelená odrůda
                     
host - 158.138 (?), 27.8.2023 9:18
Ano, green Tiger, výborná rajčata, pěstují každoročně. Mají zajímavé listy že? Milosk.
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1893) - 168.103 (?), 27.8.2023 10:06

letos mám z velkoplodých bifteků jen osvědčený nehybridní Brutus. Walter

rajčata 2023
rajčata 2023
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10316) - 70.240 (?), 27.8.2023 15:52

Pane Milosku, tuto odrůdu s názvem Green Tiger jsem nikdy nepěstoval. První plod byl sladký, ale ty další byly zřejmě předčasně utržené. Sazenice jsem přesazoval déle za uvadlá Goldkrone, takže mám zpoždění v dozrávání. Čekal jsem od neznámé odrůdy horší výsledky, ale vypadá nadějně. Možná si vyloupu semínka na příští rok. 

Goldkrone
Goldkrone
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 26.8.2023 18:31

Venkovní pěstování rajčat, totální propadák letošní sezony. Vlastně jsem pěstoval jen Sláva Porýní a dva keře z vlastního osiva jak jsem vypátrál jedná se s velkou pravděpodobnéstí o odrůdu podlouhlého rajčete San Marzano. Rajčata narostla do pěkné velikosti ale zrála jen ojediněle a to i navzdory pokusům o listovou výživu. Prostě jako by jejich zrání něco blokovalo. V okamžiku jejich utržení ovšem v komoře během pár dnů začala červenat... Když se po deštích objevily praskliny a v nedávné době i náznaky plísně, kvůli které bych musel otevřít nové balení postřiku, a to by se nevyplatilo, rozhodl jsem se je všechny otrhat. Nyní doma v komoře začínají docházet. Kečup se tedy vařit letos bude. Biegler

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika