Rajčata 2023



                     
host - 81.144 (?) 
8.7.2023 6:35
Pane Waltře s Kalcolit forte vám při takových potížích jaké zde tazatel má rozhodně taky jeden postřik stačit nebude. U soupravy zdravé rajče je vápník také spolu s dusíkem přímo od výrobce. Může se pán podívat ještě na produkty Vegaflor. Jednou při rozhovoru s paní prodavačkou o listových výživách chválila různé produkty Wuxal. A nebo pán může zkusit použít postřik ledkem vápenatým, který se používá také k odstanění potíží s nedostatkem vápníku. Biegler
  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
LB75 - (3) - 216.53 (?), 8.7.2023 7:10

Děkuji za odpovědi.

                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1894) - 168.103 (?), 8.7.2023 9:22

tak přirozeně u žádného z těch různých přípravků k hnojení na list při odstraňování problému se suchou hnilobou rajčat a paprik nejde jen o jeden postřik. Vždyť jde o velmi malé množství přípravků, aby nedošlo k popálení rostlin. Chtěl jsem jen upozornit, že některé přípravky neobsahují pouze vápník. Walter

                     
host - 81.144 (?), 8.7.2023 14:15
Při takových problémech zde prezentovaných by byl pravděpodobně nejvhodnější na uhašení požáru ten ledek vápenatý, ale já s ním nemám žádné osobní zkušenosti v tomto směru, jsou to jen informace od prodejců hnojiv. Já se snažím celkovou výživou jak ke kořenům tak doplnkově na list Kalcolitem forte zajistit, aby k takovým potížím nedocházelo a nebo jen v rámci několika plodů z celé sklizně. Loni jsem pravidelně dle návodu hnojil přípravkem zdravé rajče dvousložkovým a nakonec jsem se dostal do problémů s nedostatkem draslíku. Letos zkoším jiný přípravek, ale zatím zde uvádět název nebudu až jak to dopadne. Biegler
                     
host - 62.85 (?), 8.7.2023 17:29

Myslím si, že dolomitický vápenec není až tak vhodný do nádob na pěstování v kbelících. Je spíš na zarytí na podzim k úprvě pH. Já používám dřevěný popel, který má cca 30 % vápníku, draslík a fosfor vše pro rostliny v dobře přístupné formě. Bez dusíku.

           Vladimír

                     
host - 81.144 (?), 8.7.2023 19:30
Já popel dávám hodně do kompostu, k přímému hnojení podle některých zdrojů čerstvý popel není za vegetace úplně to pravé ořechové a v nádobách rajčata vlastně ani nepěstuju, pokud nepočítám ten květináč za oknem. Určitě ale záleží na způsobu jakým popel vznikne a z jakého je dřeva, my máme hlavně tvrdé a zplynovací kotel. Biegler
                     
host - 62.85 (?), 8.7.2023 20:58

Já žádný čerstvý popel nemám. Pálím dřevo na podzim a v době výsadby už je důkladně zaleželý.smiley

           Vladimír

                     
host - 129.57 (?), 9.7.2023 0:09

Není nad vlastní kompost - listí z ovocných stromů, posečená tráva, popel z krbovek v nichž se topí pouze dřevem, jednou za rok přidat urychlovač kompostu, a aspoň jednou to v kompostu prohrábnout a obrátit. Na jaře naházet na záhon a maximálně jednou přihnojím NPK než to kvete. Jediná péče je pak ráno a večer zalívat a zaštipovat a o zbytek se postará příroda sama.) Z 10i sazenic mám každý rok min. 25-30kg rajčat.

vzorek
vzorek
                     
host - 229.114 (?), 9.7.2023 14:26
O akú odrodu sa prosím jedna? Dakujem
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?), 9.7.2023 23:05

Sklízení úrody to opravdu ještě není,  ale práce a absence počítače tam nahoře jsou tou skutečnou příčinou. A také vrtochy mého auta: plán byl v úterý dolů do civilizace. Jenže auto nestartovalo, tak jsem tam zůstal až do dneška.

Milan HP

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika