Rajčata 2023



                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?) 
2.7.2023 11:17
Pane Vladimíre, gratuluji k blogovým článkům, já si toho všiml až dnes. Bud jsem v zahradě a nebo u grilu. Biegler
  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 62.94 (?), 2.7.2023 17:09

Snažím se.

           Vladimír

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3292) - 60.170 (?), 4.7.2023 8:22

V pátek jsem si na zahradě oddělal levé koleno, vůbec jsem nemohl chodit. Až do včerejška jsem seděl doma a tak jsem začal psát další článek na Zahrada.cz. Dokončil jsem ho odpoledne a hned jsem ho poslal do redakce. Za hodinu mně bylo mailem sděleno, že můj článek už byl zveřejněn. Musím poděkovat redakci za jejich ochotu, rychlost s jakou převedli můj článek do ptřebného formátu a také drobnou změnu, kterou jsem já ve wordu nedokázal udělat. Díky.

           Vladimír

                     
host - 81.144 (?), 4.7.2023 15:02
Pane Vladimíre, bude možné články jednotlivých autorů dohledat všechny pohromadě? Rád si je přečtu, ale nyní nemám čas, jsem si dal cíl, že do mých narozenin vyčistím všechny kouty zahrad, sadů a dalších polností od veškerého nepořádku. Také mám plné ruce práce s přípravou pro mé hosty. Chci jim na oplátku zajistit podobný zážitek jako oni vytvořili mě na jedné hradní akci v podobě podívané, jídla a pití. Také přemýšlím kdy vyseju rajčata pro zimní Spenceroviště za oknem. Přeju brzké uzdravení! Biegler
                     
host - 60.170 (?), 4.7.2023 15:35

Kliknete tady nahoře na Články, otevře se Vám nové okno, kliknete na Naši autoři a otevřou se Vám ty články v pořadí jak byly postupně nahrány od nejnovějšího. Zatím jsme tam jen dva autoři a článků je zatím jen osm.

           Vladimír

                     
LB75 - (3) - 216.53 (?), 7.7.2023 11:05

Dobrý den. Prosím o radu, co způsobilo poškození plodů rajčat. Je to odrůda Harzfeuer, zasadil jsem vždy dvě sazenice do 40 litrového bílého kbelíku. Jsou venku, u stěny domu, tři ze čtyř kbelíků jsou pod stříškou. Kupovaný substrát. Přihnojoval jsem poslední tří týdny, v týdenních intervalech, na začátku Krystalon Start, pak Krystalon květ a plod. Cca před měsícem jsem do každého kbelíku nasypal polévkovou lžíci mletého dolomitického vápence. Přibližně 50 cm od země jsou rajčata v pořádku, pak dalších asi 30 cm 90% plodů má tyto vady. Na vršcích jsou rajčata (zatím) v pořádku. Podle toho, co jsem si našel na netu, to vypadá na nedostatek vápníku, ale to mi přijde právě vzhledem k novému substrátu a přidanému dolomitickému vápenci zvláštní. A zalévám je 1-2× denně, takže bych neřekl, že by trpěla nedostatkem vody. Předem děkuji za rady, nebo názory.

Poškození plodů
Poškození plodů
Zelená rajčata
Zelená rajčata
Rajčata v květináči
Rajčata v květináči
                     
host - 81.144 (?), 7.7.2023 16:23
Doufám, že pěstitelství pana Milana nepostihla nějaká pohroma, že se nehlásí... a nebo má tolik práce se sklizní úrody, že nemá čas. Já to vidím také na problémy s příjmem vápníku, může ho tam být dost, ale rostliny ho z nějakého důvodu z půdy nepříjmou. Dolomitickým vápencem a nebo vápenným mlékem z hašeného vápna jsem v minulosti přihnojoval rajčata i papriky a nikdy jsem takové devastující problémy neměl, i když jsem někdy dával preventivně listovou výživu s vápníkem na některé odrůdy, které jsou citlivější. Vaši odrůdu neznám, ale jedna polévková lžíce je málo. Biegler
                     
LB75 - (3) - 216.53 (?), 7.7.2023 16:30

Děkuji za odpověď a potvrzení, že je to nedostatek vápníku. Chápu, že to souvisí i s jinými okolnostmi a někdy možná ani kupa vápence nepomůže, protože ho rostlina prostě nedokáže přijmout - právě například při nedostatku vody. Děkuji za názor, přidám další lžící vápence a postřik Wuxalem Kalcium.

                     
host - 81.144 (?), 7.7.2023 17:16

Ten vápenec nechte rozpouštět ve vodě deštové delší dobu a pak tím zalévejte, ale pokud nemáte deštovou může být i z vodovodu. Nyní už váše ztráty mohou zmírnit hlavně postřiky na list třeba tím Wuxal Kalcium. Biegler

                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1894) - 168.103 (?), 7.7.2023 22:30

rád bych upozornil, že Wuxal kalcium neobsahuje jen vápník v přijatelné formě pro rostliny, ale i dusík a hořčík. Suchou hnilobu jsem řešil Wuxalem vloni na paprikách a docela mi vadilo, že po dusíku rostliny (k vyřešení problému s vápníkem nepostačí jen jeden postřik na list) vylétly nahoru. Stejně tak, i když je to jiné téma, potřebují vápník i jádroviny a ani tam není v některých případech žádoucí zároveň i přihnojování dusíkem. Na doporučení řeším letos problém preventivně postřikem na list roztokem přípravku Kalcolit forte, což je také hnojivo na list, ale oproti Wuxalu kalcium obsahuje jen chlorid vápenatý. Walter

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika