Rajčata 2023



host - 214.246 (?)
5.4.2023 21:05

Vy jste to tady zasvinili, ze nevím co je na co.Jste přetažení asi. Hádka jen proto že paní neví kam má dat sazenice. Teď bude asi shánět odstopkovač.Pani udělejte si díru 1x1 m 0.8 m hlubokou dejte tam 4 kolečka koňského hnoje na to zeminu a budete v noci klidně spát.Naskladate tam sadbu zakryjete sklem a na noc ještě polystyrenovou deskou. Vedne podle teploty budete větrat, otužovat.Je to jednoduche a levné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 81.144 (?), 5.4.2023 19:10
Jen ještě krátký dotaz o výrobu vína mi nejde, spíš jen o konzum moštu nebo burčáku. Odzrnujete a nebo ne?
                     
host - 66.55 (?), 5.4.2023 20:29

Mám mlýnkoodstopkovač a lis. Mlýnkoodstopkovač jde nahradit ruční prací, lis podle mého názoru ne.

bred_ik

                     
host - 214.246 (?), 5.4.2023 21:05

Vy jste to tady zasvinili, ze nevím co je na co.Jste přetažení asi. Hádka jen proto že paní neví kam má dat sazenice. Teď bude asi shánět odstopkovač.Pani udělejte si díru 1x1 m 0.8 m hlubokou dejte tam 4 kolečka koňského hnoje na to zeminu a budete v noci klidně spát.Naskladate tam sadbu zakryjete sklem a na noc ještě polystyrenovou deskou. Vedne podle teploty budete větrat, otužovat.Je to jednoduche a levné.

                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1894) - 168.103 (?), 5.4.2023 18:12

Škoda, já ano. A je mi z toho smutno. A určitě nejsem sám. Ale to byste si musel, pane Bred_iku přečíst celou diskuzi. A nejen tuhle. A vždycky to začne nějaký nepřihlášený. Walter

                     
host - 81.144 (?), 5.4.2023 18:36
Pane Waltře, tohle vlákno založil pan Milan HP jako přihlášený... Já zde tomu vašemu zákulisí nerozumím a ani mě to netrápí... Ono ta rivalita mezi zahrádkáři byla vždycky a nejen na internetu kdo má co větší a lepší. A pokud se to bere zdravě, posune to pěstitele dál. Pokud ne jsou tací, kteří nepěstují vůbec nic a jen kolem toho píší a fotky kdoví jak staré a kdoví od koho...
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1894) - 168.103 (?), 5.4.2023 18:56

Já o žádném zákulisí nevím. ale jinak s vámi v podstatě mohu souhlasit. ale samozřejmě bych byl rád, kdyby ta diskuze byla i o tom, že se tazatelům smysluplně poradí. A aby proběhla v poklidu a nějaké vzájemné úctě. Jenomže na základě tazatelova dotazu se někdy strhne taková mela, že už to tazatele od příštího dotazu může odradit. A když nebudou dotazy, nebude diskuze. Walter

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?), 5.4.2023 9:57

Protože nepravdivé nejsou. Jednoduchá odpověď.

Fakta jsou jen to, co jsem zažil. Tohle jsem zažil. Ta studená vlna trvala 14 dní, možná i víc. Rajčata byla otužená dlouhodobě na balkóně. Co vy považujete za nebezpečné nebo ne, není relevantní.

Milan HP

                     
host - 66.55 (?), 5.4.2023 12:36

Takže pravdu má na tomto foru jen pan Milan, pan PP a pár vyvolených. Nic se nezměnilo. Kdysi jsem se psal rád, víc psát nemusím a nebudu.

Jen pro info pro zdejší znalce, rajčata pěstuji celý svůj život (je mi šedesát), pomáhal jsem s nimi už svému dědovi, takže jsem podle Vás trol, dobře. Posledních deset let dělám přísadu rajčat pro kamarády a nikdo si nikdy nestěžoval, asi jsem měl pouze štěstí, jak někdo psal: hloupý sedlák má největší brambory. Promiňte mi, že jsem chtěl poradit podle svých nejlepších zkušeností, které se však neshodovaly s Vašimi.

                     
host - 81.144 (?), 5.4.2023 13:00
Pane 66.55, s tím hloupým sedlákem to nebylo na vás, ale já to napsal sám o sobě. ;-) Jsou lidi, které podobné statistiky zajímají a sepisují je. Někdy to může být užitečné, někdy je to jen koníček, ale já jsem na podobné věci líny a když to roste i bez teploměru v zemi tak to roste a na druhou stranu teploměr u merunky mráz taky nezastaví. Koukněte třeba na stránky Otavské viničky, i když to není o rajčatech, ale popisy jsou tam včetně teplot. Ale podobná pozorování jsou na vlastní blog...
                     
host - 49.207 (?), 5.4.2023 15:15

66.55: Souhlas, vnímám to úplně stejně. Je tu Milan, který v tuto chvíli snad už záměrně škodí a cucá si z prstu koniny, a partička lidí, kteří jsou ochotni ty koniny hájit do roztrhání těla. Jsem z těchto lidí znechucen, a lituji tazatelku a další případné začátečníky, kteří sem přišli pro radu, a na ty koniny jim skočí. sad

A Milanův poslední příspěvek ani komentář nepotřebuje, je vševypovídající:

"Fakta jsou jen to, co jsem zažil. Co vy považujete za nebezpečné nebo ne, není relevantní.

Milan HP"

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika