Rajčata 2023



                     
host - 158.138 (?) 
8.4.2023 19:01
Mně letos rajčata nějak nejdou, ale doufám že budou ok, loni to bylo taky tak. Seju až v půlce března, mají vlastně ještě 2 měsíce čas... tak teď jsem sám sebe uklidnil 😃. Milosk.

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 62.45 (?), 8.4.2023 19:53

Není jednoduché snížit počet rostli, když se jedná o 20 odrůd v 27 rostlinách. Místo pro všech těch 27 mám, Loni jem jich také pěstoval 27. Jen mám strach, že budou čouhat tak, že vrchní listy budou nalepené na skle, což by znamenalo jak spálení od mrazu, tak i slunce. Problém je, že od řady těch odrůd jsem vysel poslední semena a chtěl bych je nejen ochutnat, ale v případě když se mně budou líbit, tak i získat nějaká semena a fotky. Budu muset asi v pondělí nebo v úterý zajet na zahradu a prohloubit ty jamky aspoň na dvacet až pětadvacet cm.Dělám to obyčejnou trubkou 2 1/2".A to bude problém s tím mým kolenem. Ta rajčata jsem vyséval 29.12., pochopitelně s tím světlem to nebylo OK, ale mohl jsem to zarazit otužováním, které pozastaví růst. Ale nějak jsem to podcenil a soustředil s na jiné problémy (zdravotní svoje a manželky). Mám také výsevy tyčkových rajčat z půlky března, ale ty sazenice jsou ještě malé a nepočítám s jejich výsadbou dřív než v květnu. Mám jich 90 (na 64 míst)a bude problém, které vyhodit ev. najít nějaké náhradní místo.

           Vladimír

Sazenice tyčkových
Sazenice tyčkových
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3292) - 62.45 (?), 9.4.2023 8:51

Ten 9 cm je dobrý nápad, jistě by mně pomohl, ale nechce se mně do něčeho nového investovat, protože nevím, jestli toto není moje poslední sezóna s rajčaty.

           Vladimír

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3292) - 60.101 (?), 11.4.2023 11:05

Použil jsem nejrychlejší variantu, to je zatloukání trubky. Nebylo to bez problémů, ale na těch 22 děr hlubokých cca 25 cm mně stačilo tři čtvrtě hodiny. Nejhorší bylo po každé díře vyčistit trubku. Ten vrták je asi nejlepší řešení, ale pro mne ne (nehledě k tomu, že bych strávil nějaký čas s jeho kupováním). Mohl bych si ho půjčit v bývalém zaměstnání (měl jsem ho už půjčený, když jsem dával sloupky oplocení), ale to by chtělo také nějaký čas nehledě k tomu, že možná ho má půjkčený někdo jiný. Ani jsem se o to nepokoušel.

           Vladimír

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?), 11.4.2023 17:24

Rozumím-li správně, dílo je hotovo k Tvé spokojenosti. A celkem rychle. No a o tom to je.

Už jsi je vysadil? Jaké odrůdy tam máš či dáš? Musel jsi něco ubrat?

Milan

                     
host - 63.126 (?), 11.4.2023 21:58

Sázet je budu zítra po poledni. Doufám, že nebude pršet a bude tepleji.

           Vladimír

                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 12.4.2023 6:53
Pane Vladimíre, je vidět, že žijete v úplně jiné dimenzi. U nás dnes opět mrzne až praští. Do skleníku bych mohl něco zkusit, ale bydlí tam kocour a mám obavu, že kdybych musel přítápět, mohl by se otrávit oxidem uhelnatým.
                     
host - 63.126 (?), 12.4.2023 7:45

Nemám pocit, že by u nás v Brně bylo počasí až zas tak jiné. Pochopitelně někde výš je to trochu chladnější. U mne dnes ráno 0°C a to by měl být poslední mráz pro příštích deset dní. Sleduji předpovědi yr.no a aladin ČHMÚ. Dnes vysadím a v tom mém hlubokém pařeništi i při teplotách venku cca -5 °C mám teplotu vždy nad nulou.  Dnes bude dokonce slunný den, tak se mně to bude dobře sázet. Příštích pár dnů bude pršet, takže na zahradu ani nepůjdu, ani nebudu ta pařeniště stínit.

           Vladimír

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3292) - 61.184 (?), 13.4.2023 13:24

Plán jsem měldobrý, ale půl hodiny před odjezdem už nebylo k dispozici auto (syn musel jet do Rosic ke tchýni (98 let), která se nám dva dny neozvala. Našel ji se zlomeným krčkem a zařídil odvoz do nemocnice. Já jsem zatím dal dvanáct těch nejvytáhlejších rajčat do dvou tašek a jel jsem je zasadit do toho hlubokého pařeniště. Při manipulaci v tramvaji a trolejbusu se mně podařilo poškodit jen tři sazenice- docel OK. Sázelo se dobře, bylo pěkně teplo. Zbytek jsem sázel dnes po ránu za stálého deště. A prší a prší stejně jako všide.

           Vladimír

                     
host - 28.103 (?), 12.4.2023 8:04

Mě dneska v noci mrzlo a co hůře ja tam ty sazenice ve skleníku nechal =D... Tak snad to přežijou. Ale na první pohled zatím dobrý, uvidíme co dál.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika