Rajčata 2023



                     
host - 60.134 (?) 
6.4.2023 19:43

Nevím kdo tě dehonestuje. Jen bych byl rád, kdyby sis přečetl co jsi napsal. V tom tvém případě zmrznutí byla pochopitelně důležitější teplota vzduchu. Kdybys to rajče přikryl tak bylo vše OK. Jinak nemám zájem dál s tebou o tomto diskutovat.

           Vladimír

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?), 6.4.2023 21:38

Ani já.

M.

                     
host - 52.154 (?), 6.4.2023 20:07

"A řeknu vám, ale je to i pro Vladimíra, proč. Stalo se mi, že mi při Zmrzlých omrzly listy jednoho rajčete. Docela fest. Půda ale byla dostatečně teplá, takže kořenový systém nebyl nijak poškozen. Co myslíte, že následovalo? Velice rychle obrostla nově. Z toho důvodu si dovoluji tvrdit, že teplota půdy je důležitější než teplota vzduchu."

Rajče v zemi nebylo poškozeno, protože půda při jarním mrazíku prostě nepromrzne. Nadzemní část zmrzla, protože mrzlo. Co na tomto chcete dokazovat? Kde vidíte jakou souvislost s teplotou půdy? Ještě jednou: mráz = poškození. Nemráz = nepoškození. Nic víc v tom není.

A to už nemluvím o tom, jak tu někdo nedávno tvrdil, že při nízké teplotě se rajče nachladí a pak mu dlouho trvá, než se z toho vzpamatuje. Ale ouha, teď tu najednou píšete, že dokonce po docela fest omrznutí velice rychle obrostla nově. Ano, vím to a souhlasím, jednou jsem omrznutí rajčat taky schytal, a souhlasím, že vzpamatování proběhlo velmi rychle a neznamenalo prakticky žádné zpoždění v plození. No nic, příště by bylo fajn si předem sjednotit noty, aby váš bodyguard, který vás tu neúnavně brání, říkal to stejné co vy. wink

                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6568) - 9.142 (?), 6.4.2023 20:15

Tak u nás bylo -8,4, země zmrzlá jak beton a v sudech 2 cm led, v konvích (z plastu) to zmrzlo dotuha. Rajčata mi kolikrát taky ve skleníku namrzla a to byla pod dvojitým netexem. A moc se jim do růstu nechtělo, zpoždění bylo znát.

                     
host - 81.144 (?), 6.4.2023 20:19
Pamatuju si, že někteří lidi po silném mraze znovu museli podsadit brambory, které už vylezly. A to by se dalo říct, že okopčená brambora na tom bude lépe než rajče...
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?), 6.4.2023 21:41

Už nehraju. Najděte si jinou čarodějnici na své kladivo.

Milan HP

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?), 5.4.2023 19:52

"V takovém případě pak snesou i teplotu vzduchu 4°C po dobu dvou až tří hodin. Opravdu krátkodobě pak cokoliv, co je nad bodem mrazu."

Takhle, jak jsem to napsal, je to blbost. Ne lež, ale omyl, chyba. Sypu si popel na hlavu. Lež je úmyslná a ve prospěch lháře.

Nicméně jsem toho názoru, že takováto prkotina nestojí za ty rozvášněné půtky a nenávistné výlevy. Na omyl stačí upozornit, agresivní reakce vyvolává jen stejnou odezvu.

Je mi líto, že jsem něco takového rozpoutal.

Milan HP

                     
host - 81.144 (?), 5.4.2023 20:26
Pane Milane, dejte nějakou fotečku zrajících rajčátek, at máme co závidět. ;-)
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?), 5.4.2023 22:21

Raději ne. Stal jsem se velmi neoblíbeným a málokdo by mi věřil, že fotky jsou pravé. Ale mezi námi, ten nápad s tím uležením "na polici" vůbec není špatný. Jsou fakt o poznání lepší, než když je utrhnu a hned slupnu. Obojí Bejbino i Startky.

Mám teď hodně napilno: přesazuju/pikýruju svou "zákaznickou" várku - ke stovce rajčat. Což hlavně představuje výrobu směsi: přebrání půdy ze zahrady. Jedna várka je 10 litrů a stačí jen tak na 15 sazenic. Už mě z toho bolí ruka od míchání. A tak trochu se divím sám sobě: já v bytě pěstuju sazenice pro lidi s barákem, zahradou a někdy i skleníkem či foliovníkem. A nic za to nechci. Jestli já fakt nejsem tak trochu na palici. Synáček se ani neobtěžoval nasbírat mi kartóny od mléka či džusu na svých skoro třicet sazenic rajčat a 15 paprik. Ještěže mám kamarády. Ne, nestěžuju si, mně to baví, ale když se na to podívám trochu z dálky, nevychází mi, že jsem úplně normální. surpriseKdyž ale oni mi lichotí, že to jsou nejlepší sazenice v okolí. Kdo by odolal?

Milan HP

                     
host - 56.132 (?), 5.4.2023 22:55

"Stal jsem se velmi neoblíbeným"

To ano, ale jen pro 2-3 lidi a to nestojí za pozornost. Rukopis Petra z H., který do příspěvků rád přimíchává politiku, je snadno rozpoznatelný i pod různými ip adresami. 

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika