Rajčata 2023



                     
host - 9.181 (?) 
5.4.2023 15:36
zas jen další hejtování nějakého anonyma, který není schopen se podepsat
  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6568) - 9.142 (?), 5.4.2023 18:49

66.55 Tak snad nebudeme závodit ve skoku do hrobu. Vy se mýlíte. já jsem dalek toho, že bych nekriticky hájil pana MHP, naopak, v začátcích jeho působení zde jsem ho často a hodně kritizoval. Evidentně o tom nevíte. Ale to neznamená, že když napíše svou zkušenost, tak mu ji budu bourat protože já mám jinou. A k těm trollům, víte vy píšete velmi korektní posty, tak podle podrazácky korektní, že je to eklhaft. Ve stylu reportérů ČT, kteří jsou podobně objektivně korektní. Možná jste to od nich okoukal.

                     
host - 66.55 (?), 5.4.2023 20:27

Zkušenosti nebourám, vím, že se mohou liši rok od roku a místo od místa. Réva by mohla vyprávět. Mně šlo jen o to rozumně poradit.

Pane PP, od reportérů ČT se rozhodně neučím, snažím se jen psát to, za co se později nebudu stydět. Ale ne vždy se mi to podaří, to je jasné.

Jinak musím ocenit pana Milana, že nakonec uznal, že ve své odpovědi přestřelil, samozřejmě v jiných otázkách později citoval svoje zkušenosti a ty mohou být jiné od těch mých z Hané.

bred_ik

                     
host - 9.142 (?), 5.4.2023 22:16

Pane Kotrle, nevím přesně a nesleduju to, který z postů jste tu v tom vlákně psal. Ale pamatuju vás jako diskutéra korektního a zkušeného pěstitele, koneckonců moje první révy byly od vás a dobře prosperují a plodí. Omlouvám se za ten příměr k reportérům, asi nebyl úplně korektní. Ale tak nějak mi připadne, že přece jen ten váš současný styl je jiný, než býval. Inu což, co se zdá je sen. PP.

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?), 5.4.2023 15:45

A dodám, že ta zmíněná věta, které se tak držíte, byla napsána jako varování a možná nepřesně formulovaná. Mělo být "přežijí bez úhony na růstu" a dobrá, možná ten čas jsem zkrátil přespříliš. To je celé.

Milan HP

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3292) - 63.157 (?), 5.4.2023 23:36

Nikdy tady nepadlo ani slovo o tom, že teplota není důležitá. Mám dost přerostlé sazenice a tak je budu muset co nejdříve vysadit. Vypadá to na úterý, kdy by počasí mohlo být už OK. Dnes jsem připravil obě studená pařeniště, natáhl černou textilii, vyhloubil sazákem otvory pro sazenice (27 ks), to co jsem vykrojil jsem dal do třech kbelíků, přidal dva kbelíky vody a položil jsem okna. Předpokládám že všechno se trochu ohřeje, takže budu mít teplou půdu na zasypání a vlažnou vodu na první zálivku. Běžně sázím sazenice tzv. na vodu (naliji do důlku vodu), takže při brzké jarní výsadbě použiji logicky vodu teplou. Mám všechno nac hystané na výsadbu. Možná změřm teplotu v těch otvorech pro sazenice. Měl jsem ssebou mobil, tak jsem udělal pár obrázků

           Vladimír

Hluboké pařeniště
Hluboké pařeniště
Nízké pařeniště
Nízké pařeniště
Zakryté
Zakryté
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?), 6.4.2023 10:24

Vladimíre, není to tak docela přesné: spousta lidí se mne snaží přesvědčit, že důležitost teploty půdy (o vzduch opravdu není sporu) je jen můj výmysl. I Ty jsi ode mne požadoval nějaký "důkaz".

Vypadají bytelně, ta Tvoje pařeniště. Které odrůdy se tam chystáš letos dát? Koukal jsem na předpověď a zdá se, že po úterku 11.4. už by to mělo jít do přijatelných teplot. Brno je na tom o malinko líp než Ústí, tady má ještě v úterý ráno mrznout. Moje sazenice (vyseté 18.2.) už jsou od 26.3. (část) a 31.3. v balkonovníku. Musel jsem jim chvílemi trochu přitopit, ale teplota vzduchu tam nikdy neklesla pod 5°C. Plánuju tam brzo přesunout i část druhé várky (setí 16.3.), protože na okně už není místo. Zatím mi stačí východní balkonovník, ten v lodžii. Je líp chráněný, a když ráno zasvítí slunce, rychle se to ohřeje. Problém je, když nevyleze.

Milan

                     
host - 52.154 (?), 6.4.2023 10:55

"Vladimíre, není to tak docela přesné: spousta lidí se mne snaží přesvědčit, že důležitost teploty půdy (o vzduch opravdu není sporu) je jen můj výmysl. I Ty jsi ode mne požadoval nějaký "důkaz"."

Pane Milane, to je pořád to samé dokola. Vy vůbec neposloucháte, co ostatní říkají. Tady přece nikdo neříká, že teplota půdy nemá příznivý vliv na růst rajčat. Nebudu vám to vnucovat, ale pro smysluplnost a kultivovanost DISKUZE, prosím, zkuste vnímat to, co vám ostatní říkají, a nedomýšlet si něco zcela odlišného. Díky.

                     
host - 9.181 (?), 6.4.2023 12:21
52.154: jděte už s těmi kecy, jak má kdo diskutovat k šípku a neotravujte diskuzi
                     
host - 63.157 (?), 6.4.2023 12:44

Milane, ty jsi napsal: "A ještě jedna "lež": je rozdíl mezi teplotou půdy a teplotou vzduchu. Sice spolu souvisí, ale ta první je mnohem důležitější".  Na toto tvé sdělení jsem opravdu požadoval důkaz. Nedočkal jsem se ho!! Psát v diskuzi, že spousta lidí se tě snaží přesvědčit, že teplota půdy není důležitá je opravdu síla. V této diskuzi jsem nečetl takový příspěvek.

           Vladimír

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika