Rajčata 2023



                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?) 
7.4.2023 16:32
Tak jsem se kvůli vám pánové a snad minimálně jedna dámo zaregistroval. Držte palce, aby mi to vydrželo a psací elán neopustil prsty na klávesnici. ;-) Pane Milane, ale vy přece máte zahradu i doma v pokojíku a tam snad můžete pracovat i na Velký pátek!
  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?), 7.4.2023 23:40

Vítejte do klubu. Díky za identifikaci/registraci - má to i své výhody.

Ano, dneska jsem udřenej z práce "na zahradě". Té domácí. No, zahrada není úplně přesný popis, ale spokojme se s ním. Je to takový "skleník" naruby: místo tepla zajišťuju světlo. A na počasí to také nevisí. Takže teď mám, kromě těch asi 15 dospělých (ne všechny jsou plodící) rostlin, cca 150 sazenic rajčat a pár desítek umrlých paprik. Ne, v paneláku nebydlím. Tam bych vůbec tohle nemohl dělat. Jenže je tu háček, až hák: ta skutečná zahrada řve o mou pozornost a práci. A já pořád: maňana. Ale zejtra už fakt musím.

Nic není nemožné pro skoro fanatika.laugh

Milan HP

                     
host - 62.45 (?), 8.4.2023 12:54

Za posledních víc než třicet let si nepamatuji, že bych měl tak špatné sazenice. Jejich kvalita odpovídá té nepéči, kterou jsem jim věnoval. Některé jsou vytáhlé až nad 50 cm. Snažím se zastavit jejich růst, protože sazenice mně zaveze autem syn až ve středu. Šalinou bych to tentokrát nezvládl. Dávám je po chvilkách ven, kde se pohybuje teplota jen okolo 6 °C. Stejně, pokud už neporostou do výšky, tak nevím jak se mně povede je namačkat do pařenišrě.

           Vladimír

Sazenice určené do pařeniště
Sazenice určené do pařeniště
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?), 8.4.2023 17:04

Vladimíre, nebičuj se zase tolik. Myslím, že se na nich podepsalo i to nepříliš světelné jaro.  Pokud mají slušné kořenové systémy, tak to zvládnou. V nejhorším jich tam dáš o pár míň.

Milan

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?), 8.4.2023 17:54

Ta moje druhá várka setá 16.3. vypadá dneska takhle. Únoráci (18.2.) už jsou všechny v balkonovníku, taky mají 40 cm. Je tam i část druhé várky. Dneska to nechci otevírat, mají tam kolem 11°C. Až to otevřu, vyfotím.

Milan

8.4.23 Sazenice z 16.3.
8.4.23 Sazenice z 16.3.
                     
host - 62.45 (?), 8.4.2023 19:09

Není jednoduché snížit počet rostli, když se jedná o 20 odrůd v 27 rostlinách. Místo pro všech těch 27 mám, Loni jem jich také pěstoval 27. Jen mám strach, že budou čouhat tak, že vrchní listy budou nalepené na skle, což by znamenalo jak spálení od mrazu, tak i slunce. Problém je, že od řady těch odrůd jsem vysel poslední semena a chtěl bych je nejen ochutnat, ale v případě když se mně budou líbit, tak i získat nějaká semena a fotky. Budu muset asi v pondělí nebo v úterý zajet na zahradu a prohloubit ty jamky aspoň na dvacet až pětadvacet cm.Dělám to obyčejnou trubkou 2 1/2".A to bude problém s tím mým kolenem. Ta rajčata jsem vyséval 29.12., pochopitelně s tím světlem to nebylo OK, ale mohl jsem to zarazit otužováním, které pozastaví růst. Ale nějak jsem to podcenil a soustředil s na jiné problémy (zdravotní svoje a manželky). Mám také výsevy tyčkových rajčat z půlky března, ale ty sazenice jsou ještě malé a nepočítám s jejich výsadbou dřív než v květnu. Mám jich 90 (na 64 míst)a bude problém, které vyhodit ev. najít nějaké náhradní místo.

           Vladimír

Sazenice tyčkových
Sazenice tyčkových
                     
host - 62.45 (?), 8.4.2023 19:56

Mám problém s tím, že se můj příspěvek nezobrazuje v přehledu. Tak jsem ho dal ještě jednou na stranu 27. Uvidím co se stane.

           Vladimír

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?), 9.4.2023 0:39

Stejný problém mám i já. Mnohem víc semínek vyšlo (tedy jen u rajčat), než jsem očekával. Ale to se nějak vyřeší.

Přesně: zdravotní trable mají jasně přednost. Ostatní musí počkat.

No, já jsem si opatřil zemní vrták, tedy vlastně dva: 9 a 15 cm. Doufám, že s nimi to sázení půjde líp a záda nebudou tolik trpět. Myslím, že by mohl ušetřit i Tvoje koleno. 

Problém s nezobrazováním příspěvků s fotem v obecných nových příspěvcích je tady už dýl. Já osobně si říkám, že to není zase až tak na závadu, protože ti, kdo to chtějí vidět a čtou jednotlivé podsekce, to uvidí. Kdežto trollové třeba ne. wink

Milan

                     
host - 62.45 (?), 9.4.2023 8:22

Ten 9 cm je dobrý nápad, jistě by mně pomohl, ale nechce se mně do něčeho nového investovat, protože nevím, jestli toto není moje poslední sezóna s rajčaty.

           Vladimír

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2850) - 208.138 (?), 9.4.2023 9:36

Tohle já vůbec neřeším: teď něco potřebuju a rubáš nemá kapsy, takže to koupím. Ten můj stál nějakých 800 Kč. Co takhle si ho vypůjčit? V Brně je určitě nějaká půjčovna anebo ho má někdo ze známých zahrádkářů. Osobně bych to navrhl synkům jako dárek k něčemu, který ale potřebuju dnes. wink

Milan

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika