Rajčata 2023



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1894) - 168.103 (?)
5.4.2023 17:07

no a já jsem na váš příspěvek, pane Bred_iku neodpovídal. Takže kvůli mně tu končit nemusíte. Kromě toho jsem tu nikoho nenazval trollem nebo hejtrem. Ale určitě tu v téhle diskuzi někdo hejtoval. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 57.212 (?), 5.4.2023 10:24

A ještě pro původní tazatelku připojím svoji praxi - ve skleníku rajčata nepěstuji, protože v něm mám nepříjemnou zkušenost s jejich extrémně bujným nezvladatelným růstem během léta. Pěstuji je venku, a skleník používám během dubna k tomu, abych si je předpěstoval. A předpěstují se v něm opravdu pěkně, ačkoli každou noc teplota dlouhodobě klesá blízko k 0, není v něm významně jiná teplota než vně skleníku. Dokonce používám teplovzdušný ventilátor s termostatem, který v případě hrozícího mrazu spíná a udrží teplotu nad 0. Současně s předpěstováním rajčat ve skleníku začátkem dubna vysazuji papriky a okurky. Takže moje doporučení je, abyste do toho šla, rozhodně je to lepší řešení, než rajčata denně komplikovaně stěhovat. Na základě mých dlouholetých zkušeností můžu s čistým svědomím doporučit, abyste rajčata ve skleníku vysadila.

                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1894) - 168.103 (?), 5.4.2023 11:22

pane PP, máte recht! Walter

                     
host - 168.103 (?), 5.4.2023 9:12

62.17: když tady není o čem diskutovat, tak proč se v tom pořád rejpete? Proč cítíte neustálou potřebu do někoho se trefovat? Tady si stěžujete, že vás někdo označil za hejtra, trolla. No, podle mě mají pravdu, váš rukopis je nezaměnitelný, i když změníte adresu. Každý si o vás udělá obrázek sám. Já taky pěstuju rajčata, ale tolik blábolů okolo nich bych nebyl schopen napsat.

                     
host - 66.55 (?), 5.4.2023 12:53

Pane Walter, pletete se, píšeme sem zcela nezávisle na sobě dva různí lidé, podle Vás hejtři nebo trollové. Sám jsem jen zapomněl, že toto je pouze fórum pro vyvolené a jejich pravdu.

                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1894) - 168.103 (?), 5.4.2023 15:08

pane Bred_iku, já jsem odpovídal na příspěvek od 63.17. To je taky vaše adresa?

                     
host - 66.55 (?), 5.4.2023 16:31

Ne, moje jsou 113.229 a 66.55.

bred_ik

                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1894) - 168.103 (?), 5.4.2023 17:07

no a já jsem na váš příspěvek, pane Bred_iku neodpovídal. Takže kvůli mně tu končit nemusíte. Kromě toho jsem tu nikoho nenazval trollem nebo hejtrem. Ale určitě tu v téhle diskuzi někdo hejtoval. 

                     
host - 66.55 (?), 5.4.2023 17:17

Pane Waltře, nevidím tady žádné urážky, nenávist nebo něco podobného. Pan Milan tady napsal jako odpověď svou domněnku doslova vycucanou z prstu, kterou není schopen jakkoliv doložit. Od té doby stále uhýbá a píše o něčem zcela jiném, případně mi píše, abych si studii, která podpoří jeho tvrzení našel sám!?wink
Myslím, že mám dostatek zkušeností i let abych se od něj nemusel nechat poučovat.

Jeho věta, kterou mi odpověděl:  "Fakta jsou jen to, co jsem zažil. Co vy považujete za nebezpečné nebo ne, není relevantní." by se měla tesat do kamene jako náhrobní epitaf nad tímto fórem. Pokud tady budou radit takový odborníci, děkuji. 
Samozřejmě nezpochybňuji a obdivuji jeho snahu pěstovat rajčata v hoších podmínkách, ale to neopravňuje, aby měl univerzální pravdu.

bred_ik 

                     
host - 81.144 (?), 5.4.2023 18:01
Pane Brediku, vaše stránky znám a i když je to mimo téma rajčat píši zde, než utečete... Přamýšlel jsem o pořízení révy Rondo, ale někde píší, že je pozdní a špatně dozrává jinde zase že je raná, tak nevím jak to je? A mám na mysli tu odrůdo která vznikla na základě šlechtění pana Krause. Jinak ještě jeden dotaz, je možné dobře vymoštovat Prim? Co si z hodně dávna pamatuju, ta dužina se moc nezdála na dobrou výtěžnost? Dík.
                     
host - 66.55 (?), 5.4.2023 18:47

Je to úplně mimo téma, za což se předem omlouvám.

Rondo byla moje oblíbená odrůda, ale začalo mi na ní vadit několik věcí. Sklon k praskání a hnití, nízká cukernatost v mých podmínkách, podobně jako Solaris problém s chlorózou. Každý udělá chybu a nestydím se ji přiznat, Rondo byla i s ohledem na současné problémy s drosophylou špatná volba. Co doporučit jiného? Nevím, sám zkouším Livadijskij černý, Cabaret Noir, chtěl bych vyzkoušet novou odrůdu z Lednice Fragment. Ale nedokážu říct, které odrůdě se bude u Vás dařit, to je potřeba vyzkoušet.

Prim se dá moštovat, už jsem z něj pil slušná vína, ale asi to topka nebude. Výtěžnost je možné zvýšit přidáním enzymů.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika