Mráz ve vegetačním období v roce 2024



host - 212.219 (?)
25.4.2024 9:50

Ještě jedna fotka třešní Burlat. MH

Burlat -3,7°C
Burlat -3,7°C
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 212.219 (?), 25.4.2024 9:36

Broskve jako jediné vypadají nejlépe, myslím že se to pozná hned pár hodin po mrazu podle čnělky, zmrzlé plůdek ji má hnědočernou zmrzlou. Jabka jsou ale zčásti poškozené v plůdkách nahnědlé. MH

Redhaven -3°C
Redhaven -3°C
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 25.4.2024 9:50

Ještě jedna fotka třešní Burlat. MH

Burlat -3,7°C
Burlat -3,7°C
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1752) - 168.103 (?), 25.4.2024 12:48

Spálená Černošická švestka, morušovník a květy jabloní.

mráz
mráz
typické poškození plůdku slivoně mrazem
typické poškození plůdku slivoně mrazem
omrzlé okvětní lístky jabloně
omrzlé okvětní lístky jabloně

spálené listy morušovníku
spálené listy morušovníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 25.4.2024 9:35
Mám to stejne u Sweet Early. Po mrazu vypadaly ze jsou všechny ko. Po včerejší kontrole se zda být tak 50% větších (rostou) ty ostatní jsou černé o stejne velikosti jak přišel před týdnem ten mráz. Nicméně zítra u nás předpovídají jeden pod nulou a to v naši dolince bývá o dva, tři stupně méně. Každopádně Kioto je 100% zmrzlé, dokonce má i stromek povadle listy od toho mrazu a ne a ne se vzpamatovat. Ko je i topstar, 50% angrestu. Broskve se zatím zdají být v pořádku. Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.119 (?), 23.4.2024 19:06
Merunky mate ko. Nemuzou vydrzet minus 3 vse opada.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.13 (?), 23.4.2024 19:37
Dekuji vam za reakci, takle to kompletne schytaly 3 stromy merunek ze 4. Ten ctvrty ma jen par plodu, sice neprasklych, ale chytle jsou taky. Oresak ko, tresne 97% ko, svestky se uvidi, ale minimalne 70% je ko uz ted. Japonska hruska je hodne chytla ale uvidime.Jedine co vypada dobre jsou broskve, ty nevymrzly. Zde (severni morava)jsem registroval vcera namzazu na aute uz kolem 22 hodiny, kolik bylo v noci ale nevim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4481) - 2.164 (?), 25.4.2024 14:47

Hradec Králové - Svobodné Dvory: Jabloně a evropské hrušně jsou v pořádku. Jabloň Granny Smith na pláněti je v plném květu a nebyla poškozena, tedy ani ty květy. Švestky a třešně jsou tak na 50 %. Meruňky jsou na odpis, mirabelka Nancyská je chycená z 90 %, nashi ze 75 %. Ořešák, jak kde. Denně jezdím kolem Labského náhonu. Ořešák, který roste na jeho břehu nad vodou, je téměř nepoškozený. Záleží holt na lokálních podmínkách. Stromy jsem přihnojil postřikem na list (hnojiv je více, já jsem použil Kristalon). Přidal jsem Atonik. Důležitá bude chemická ochrana toho, co zbylo. Mohlo by se zdát, že choroby a škůdci si dali pauzu, ale včera jsem objevil mraky mšic na třešni (již ošetřeno Sanium Ultra).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10110) - 70.240 (?), 25.4.2024 15:04

Tak to je konec, "Miloši". Respektive jsi mě, Martine, vůbec nepotěšil. Plůdky broskvoní mají hnědé čnělky snad všechny. Po rozloupnutí se objeví světle hnědý střed. Zajímalo by mě, kdy to všechno opadá, pokud to opadá. Zatím plůdky všude drží, jako kdyby se nechumelilo. Některé meruňky jsou obsypané, např. Bebeco, Harcot. Na fotce plody na roubu Apredelice. Nevypadají na první pohled nějak hrůzostrašně. Jen nějaký ten "lišej" na slupce. Kolik tady přesně bylo, pane od Chrudimi, to nevím. Řídím se podle oficiálního údaje minimální teploty pro Pardubice, což bylo -2,6°C ve 3.30 hod.

Apredelice (roub)
Apredelice (roub)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10110) - 70.240 (?), 25.4.2024 15:08 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1752) - 168.103 (?), 25.4.2024 15:15

jen nechápu, proč tam dávají jako ilustrační snímek myší ouško jabloně pokryté ochranou z ledu, ale mrazem zcela netknuté, když úplně stačí aktuálně vyfotit venku stav jakékoli květní části ovocného stromu a každá taková fotka bude reálně blíže v článku popisovanému stavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika