Mráz ve vegetačním období v roce 2024



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4491) - 2.164 (?) 
23.4.2024 17:01
Ten rosol je asi OK. Jinak plody vypadají dobře. Já mám asi vymalováno, v poledne krásně tvrdé meruňky. Teď začínají gumovatět a zcvrkávat se před očima. Snad někde mezi listy nějaká přežila. Jinak ostatní ovoce snad bude v pořádku. I broskve. Všechny ovocné stromy jsem dnes ošetřil Atonik + Kristalon (proti šoku z chladu + listová výživa).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 10.13 (?), 23.4.2024 18:04
1
Je ko?
Je ko?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 10.13 (?), 23.4.2024 18:05
2
Ko? Nebo ne?
Ko? Nebo ne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 113.81 (?), 23.4.2024 18:38

Tak dle mého názoru tohle je určitě KO. Sám takovéto prasklé plody mám a je to odrůda Hargrand. I kdyby to nebylo KO, tak prasklý plod podlehne zkáze dříve, než stihne dozrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 113.81 (?), 23.4.2024 20:08

Taky mi začínají gumovatět, především ten Hargrand. Velkopavlovická s Leskora se zdá být OK, ale uvidíme, vše může ještě opadat, ale je naděje, že snad alespoň něco přežije. Měl jsem ráno asi v 1 metru nad zemí -3°C. Výše to nemuselo být tak hrozné. Měřil jsem jen obyčejným pokojovým teploměrem. Pocitově se mi zase tak velká zima nezdála. Nejsem si jistý u broskví.

broskve
broskve
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.81 (?), 23.4.2024 20:12

Další fotky

broskve
broskve
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.81 (?), 23.4.2024 20:13

další fotka

Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 24.4.2024 11:23

Prozatím černou vlajku vyvěšovat nebudu. Nebylo tady včera -15°C jako v Rotavě v Krušných horách. Plody meruněk Tsunami a Wonder Cot mají sice nejvíce plodů s "pomrazovou vyrážkou", ale co se s nimi stane, nevím. Ani s těmi mnoha dalšími. Popraskané nejsou. Z minulosti se z většího mrazu změnila barva plodů ze světle zelené na tmavě zelenou a ty později spadly. U ostatního ovoce si netroufám odhadnout vůbec nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.219 (?), 24.4.2024 12:12

Díval jsem se meruňkám do koruny v 5m a teplota tam nebyla nižší, možná naopak po vyzařovácím mrazu je zmrznutí navrchu silnější, zvláště ty vrcholové plody kde nebyl kolem žádný obrost. Níže v koruně se plody schovaly pod listy a nebyly vystaveny vyzařování, jsou to ovšem ty schované plody, které jsou v létě ve stínu a obvykle jsou z toho důvodu strupovité a nejedlé. Jinak z původních vodnatých fleků a svkrn na plodech hned po mrazu, tak dnes o den později je vidět že plody se trochu zregenerovaly, začínají se dělit na ty se trvalými scvrklými tmavými propadlinami, ty jsou definitivně zmrzlé. A ty druhé plody jakoby jim mrazové skvrny zmizely - co bude dál jestli změní barvu nebo se scvrknou... počkáme. Broskve vypadají díky chlupatosti skoro bez poškození, hladké plůdky nektarinek jsou ale zčásti zmrzlé. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 24.4.2024 13:43

Beru zpět. Pecky jsou nahnědlé všude, kam jsem se díval, takže meruňky zřejmě pryč. Broskve se "tváří" normálně, ale pecka je taky nahnědlá. Překvapily totálně zmrzlé švestky. např. špendlíky, Fortune, Barchat, renglódy, nejvíc mrzí bohatá násada na roubech - Esslingenská, Černošická atd. Tam kde je na plodech vidět "pomrazová vyrážka" budou všechny kapud. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika