Rajčata 2023



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10244) - 70.240 (?)
23.9.2023 10:57

Plíseň bramboru postupně napadá jednu rostlinu rajčat za druhou, ale napadené plody skoro žádné, což je zajímavé. Co se týče srovnání Goldkrone a Green Tiger, tak Goldkrone je pro mě podstatně lahodnější, i když zdravotní stav rostlin je zde horší. Letos hodně "září" Gardenberry (Tomatoberry). nevím přesně, co pěstuje pan PP, ale Gardenberry s Goldkrone doporučuju. Osivo je ale drahé, pane PP, a v sáčku je asi tak 5 semínek, možná ani to ne. Chuť vyzrálých plodů Gardenberry je výborná a rostliny jsou odolnější vůči plísni bramboru.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 199.133 (?), 20.9.2023 17:45

Velmi zajímavý článek. yes

                     
host - 81.144 (?), 20.9.2023 20:53
Hezký článek, akorát jsem četl, že když posílají rajčata ze zahraničí poštou bez toho aby to bylo oficiální osivo, může je zničit rengenové záření. A dělat to oficiálně s rotlinolékařským pasem to nevím... Biegler
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3285) - 62.204 (?), 20.9.2023 21:31

To se jen povídá. Je to tak trochu blbost, dovedete si představit, že by někde na poště byl rentgen? Já ne. Když jdu s něčím na rentgen, tak ten kdo ho obsluhuje sedí úplně někde jinde, aby nedej bože nedostal nějakou dávku. Zatím semena, která mně přišly byly všechny OK.

           Vladimír

                     
host - 81.144 (?), 21.9.2023 7:24
I ta s USA leteckou přepravou? Biegler
                     
host - 210.156 (?), 21.9.2023 13:19

ahoj Vladimire, bezsemenna rajcata jsem tu shanel nedavno. V clanku pises ze bys jih par poslal dal, mohl bys mne, prosim, kotaktovat na emailu milkebzavinacatlas.cz? Ja je chtel kopit v USA, ale je tam problem, maly ze poslou jan nad 100 dolaru, velky je, ze si musim pry zaplatit nejake certifikaty, coz je jeste drazsi. diky.

MilosK.

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3285) - 62.97 (?), 21.9.2023 16:25

Dám Ti vědět na tvůj email jakmile mně semena dojdou. Kolik semen mně pošle Dorota nevím, ale z USA by to mělo být okolo dvaceti (pokud si nějaká nenechá Jano na odzkoušení). V každím případě semen všech pěti by mělo být dost. Budu rád, když to bude zkoušet také někdo jiný než jen já. Jinak nikdy jsem já sám semena v USA nekupoval, protože s tím jsou jen problémy. Většinou uvádí, že k nám neposílají.

           Vladimír

                     
host - 210.156 (?), 22.9.2023 7:36

Dekuji ti, budu netrpelive cekat. ne ze by mi semena vadily, ale syn ma crohnovu chorobu a nesmi semena ani slupky, ale rajcata ma rad, tak by to hodne pomohlo. Budu cekat.

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3285) - 61.184 (?), 22.9.2023 16:55

Tak to pro Vás nebude asi správná volba.  Ta partenokerpie se u těchto rajčat projeví jen tehdy, když je v době kvetení v noci nebo ve dne příliš chladno. Jinak v průběhu sezóny mají tato rajčata plno semen. Doporučil bych Vám pěstovat velká bifteková srdce, která mají minimum semen, třeba třicetidekové rajče má jen deset až patnáct semínek. Slupky mají tenké a dají se jednoduše svléknout. Přitom semínka lze bez problémů obrácenou lžičkou oddělit i s tím gelem ve kterém plavou. Být Vámi tak bych to zkusil. Manželka má podobné problémy a ta velká rajčata si nemůže vynachválit.

           Vladimír

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10244) - 70.240 (?), 23.9.2023 10:57

Plíseň bramboru postupně napadá jednu rostlinu rajčat za druhou, ale napadené plody skoro žádné, což je zajímavé. Co se týče srovnání Goldkrone a Green Tiger, tak Goldkrone je pro mě podstatně lahodnější, i když zdravotní stav rostlin je zde horší. Letos hodně "září" Gardenberry (Tomatoberry). nevím přesně, co pěstuje pan PP, ale Gardenberry s Goldkrone doporučuju. Osivo je ale drahé, pane PP, a v sáčku je asi tak 5 semínek, možná ani to ne. Chuť vyzrálých plodů Gardenberry je výborná a rostliny jsou odolnější vůči plísni bramboru.

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3285) - 61.184 (?), 23.9.2023 17:57

Asi to plíseň bramborová nebude.

           Vladimír

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Peleta a klasicky kotel6:25
Peleta a klasicky kotel6:13
Peleta a klasicky kotel11.8.2024
Zvukovy signalizator naplnenia sudu5.8.2024
BETONOVÁ DESKA5.8.2024
Hydroizolace bazénu5.8.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika