Lilkoviště



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?)
13.8.2013 10:47
Receptů je hodně, grilovaným počínaje a řeckými národními konče, stejně tak lidí kteří snad okoštovali lilek jen polosyrový. Taky jsme měli v neděli podobnou mňamku, jenže nestíháme konzumovat letošní bohatou úrodu nejen lilků. Rajčata, papriky, lilky, okurky, réva, melouny vodní i cukrové, drobná zelenina, broskve, ostružiny, jahody, cukety, tykve, je toho nadůroda (to je dobře), a když k tomu ještě přidám masíčko, nějakou tu buchtu, pečený brambůrek, lidičky já už ani nevím jak vypadá knedla!!!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?), 13.8.2013 9:23
Něco podobného mi lilky dělají, ale pozoruji to hlavně na bílých odrůdách, (na tmavé zase jdou více mandelinky) ještě se nyní na to zaměřím ale vypadá to že je to jejich výsada. Pro příští rok silně vyselektuji odrůdy a omezím počet rostlin, lilky ani nesklízíme, nevíme už co s nima, nejspíše skončí na kompostu, tak bohatá je úroda. Pokud někdo pojede do BV tak si může natrhat co hrdlo ráčí. Nemám to ani moc komu rozdat, protože k této skvělé zelenině panuje určitá averze plynoucí i z neznalosti přípravy.
část lilkoviště
část lilkoviště

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 13.8.2013 10:34

Pokud jde o neznalost přípravy, hodím do placu náš nedělní oběd... fakt mňamka cheeky.

Lilek a la parmigiana

Lilek nakrájíme na kolečka, nasolíme a necháme půl hodiny vypotit. Na olivovém oleji osmažíme cibulku nakrájenou na jemno, přidáme rajčatový protlak (já tedy dala rajčata - na co protlak když je spousta rajčat), špetku cukru, bazalku a sůl. Necháme prohřát. Z lilků otřeme vodu, obalíme je lehce v mouce 
a osmažíme na oleji. Do gratinovací misky začneme skládat jednotlivé vrstvy – rajčata, plátky lilku, plátky mozzarelly, posypeme strouhaným parmazánem. Takto vytvoříme 3-4 vrstvy, bohatě posypeme parmazánem. Pečeme v předehřáté troubě na 180° asi 20 minut.

Pokud někdo nemá rád rajčata, jako já (jen suš. v olivovém oleji) tak moc dobré je to i jen lilek a sýry wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?), 13.8.2013 10:47
Receptů je hodně, grilovaným počínaje a řeckými národními konče, stejně tak lidí kteří snad okoštovali lilek jen polosyrový. Taky jsme měli v neděli podobnou mňamku, jenže nestíháme konzumovat letošní bohatou úrodu nejen lilků. Rajčata, papriky, lilky, okurky, réva, melouny vodní i cukrové, drobná zelenina, broskve, ostružiny, jahody, cukety, tykve, je toho nadůroda (to je dobře), a když k tomu ještě přidám masíčko, nějakou tu buchtu, pečený brambůrek, lidičky já už ani nevím jak vypadá knedla!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.71 (?), 14.8.2013 23:55

Mirku u mě mandelinky preferují naopak bílé odrůdy, tmavé zcela sporadicky. Mám výsev směs barev od sema.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 16.8.2013 21:59

tak u mě rozhodně preferují fialovoplodé sorty, nebo aspoň u nás Miroslavů to tak je angry

dnešní sklizeň..



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 242.167 (?), 17.8.2013 15:36

Dnešní sběr.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 17.8.2013 21:25

Pěkný sběr wink...co je to za odrůdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 23.8.2013 19:25

Dnešní Anet... spokojenost, pěkně bohatě plodí wink



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 26.8.2013 20:31

odrůda Anet koukám, že není až tak marná, moc pěkné Renato

ještě vložím ještě jeden třičtvrtě kilový lilek než to všechno skončí - přece jen ranní teploty s 10st už nejsou žádnou výhrou


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 242.167 (?), 26.8.2013 20:43

Jako skvělá a úrodná odrůda se mi jeví poloraná odrůda Almaz, to jsou na mém snímku výše ty tmavé protáhlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel12:21
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika