Lilkoviště



   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?) 
1.9.2013 22:44

to Mičurinec - Kdyby jen bez lilků, ale taková slaninka s nimi v kombinaci, to je teprve pošušňáníčko cheeky.

to Renata - Ty strakaté lilky jsou přenádherné! yes Letos mám dvě odrůdy a ty lesknoucí pruhy jsou pastva pro oči. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 1.9.2013 23:41

Takže je to vyřešené, jen co něco doroste bude... pizza s lilky a slaninou cheeky.

Mirku, taky že mě bylo líto do nich říznout. Prodlužovala jsem dobu popravy jak to jen šlo... vyleštila jsem je na focení, nafotila s aranžmá i bez, zvážila (žádný neměl 3/4kg -sakra, největší jen 190g laugh), nakonec se nedalo nic jiného a došlo na nůž laugh.

s aranžmá na oběd :-)
s aranžmá na oběd :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?), 2.9.2013 0:01
Sekám velkou poklonu, to je jak od toho co si ufikl to ucho!!! Já osobně nejsem zatížený na velké lilky, tahle velikost je pro mne zn. ideál. Pruhovaných odrůd se určitě nevzdám, jen se musí hlídat. Jakmile začnou ztrácet lesk a matnět, tak už je pomalu na sklizeň pozdě, to již začínají tvrdnout. Poprvé jsme měli i lilky ala řízek v klasickém trojobalu, pro sichr 2x vajíčko a strouhanka. Chutnalo mi to více než smažená cuketa, příště ale oloupat slupku, a kdyby se mezi dvě kolečka lilku šuplo třebas kolečko poličanu...?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 2.9.2013 7:38

no já maso příliš nejím, takže slaninu vynechávám :D

alenení nad to dát do pizzy lilek, parmazán, mozarelu a posekanou petrželku a samozřejmě sugo, po lilku to nejdůležitější

já pěstují velkoplodé odrůdy, přece jen naše spotřeba je asi taková, že sním za rok 2kg brambor a 30kg lilků... :DDD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 7.10.2013 22:24

Přidávám fotku posledního lilku... Carlson. Měla to být raná výnosná odrůda -ha, ha laugh. Zaplodil jako poslední, má jeden plod, který se ani pořádně nevybarvil (stále nafialovělý a druhá strana bílá)...tak mě naštval, že lilek pujde na kompost a sáček se semínky do koše angry.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 35.107 (?), 8.10.2013 9:15
Renato, myslim, ze jsem tady na foru vloni psal, ze tuto odrudu nechci ani videt, byla to hruza, malo plodna a pozdni, takze semena letela..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.44 (?), 14.10.2013 11:11

Dobrý den,

příští rok chci zkusit pěstovat lilky. Četla jsem tu, že odrůda Český ranný není až tak dobrý a výnosný. Nejsem velký pěstitel, jen jako pro radost a pro rodinu. Tak si chci zeptat, kde seženu další odrůdy?? Vy si je objednáváte přes net, nebo je sháníte např. v OBI???

Děkuji

Ivana Kosinková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 20.7.2014 20:19

dobry den,

nasla jsem na lilku takove cervene potvory, dosti velike, tak i 5mm. Maji slzovity tvar. POradite mi, co s tim? Take tam mam svilusku. Myslite, ze ma cenu strikat? Uz jsou kolem i pavucinky, rostlina cela teckovana. Nebo to mam vytrhnout? Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 20.7.2014 22:14

předpokladam, ze tam mate v lososove barve mandelinky-já to stacim sbirat, sviluska je horsi a skoro neznicitelna, pokud je ji tam uz hodne tak bohuzel zabere jen chemie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 21.7.2014 7:46

Dobry den,

mandelinky to urco nejsou, je to mnohem mensi a cervene a opravdu to ma tvar kapky. Pokusim se vyfotit a dat sem. taky nemam zadne plody, ale spoustu kvetu uz dlouho, moje matka uz ma krasne plody, i kdyz sadila poozdeji... tak nevim. mozna prihnojit. ani se jim moc nechce rust...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika