Už postřik na kadeřavost?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?)
25.2.2013 14:13

Vloni uhodily 3x pozdní mrazy a zahrada byla bez úrody, přírustky do dřeva téměř žádné. Teď mají broskvoně i nektarinka krásně nasazeno na spoustu květů ale té vody už bylo přespříliš.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 25.2.2013 12:16

Správný sedlák se nebude řídit nějakými pofidérními mapkami, ale především svým selským rozumem. Koukne na kalendář, pak z okna, zavzpomíná co bylo loni, předloni a ještě dříve. Má v merku co a jak na zahradě a v okolí domu raší a pučí. Moderní sedlák k tomu ještě koukne na CHMI či na YR.NO na prognózu počasí v následujím týdnu ..... a podle toho všeho se rozhodne.smiley

                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 25.2.2013 12:19

no právě, že mapka jim nekecá - dle naší oblasti, ba co víc - již lehce práší lísky.. ten nor - jejich předpověď u nás vůbec nevychází, už tam nechodím

                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6575) - 14.199 (?), 25.2.2013 12:42

No ona pravda bude jako vždy někde uprostřed. Já taky Norský server moc nemusím, pan Mirek říká, že nad něj není. Souhlasím s tím sedlákem, akorát bych jako sedlák neodmítal tu stránku s AT, i když na pohled vypadá divně. A proto bych nakonec použil toho sedláka.

                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 25.2.2013 13:05

mně sedí SAT i sedlák takže není co řešit...

                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 25.2.2013 14:52

Opravuji: Brdami v předešlých dvou příspěvcích jsme myslel Chřiby (u Uh Hradiště). Hanba mě liská !blush

      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 25.2.2013 8:07

Sčítané - nenasčítané, u nás je to vcelku jedno protože stále chčije, sněží nebo padá mlha a stromky jsou neustále přemokřené. Pokud nevykoukne slunce a neobeschne to tak jsou ty sumy teplot o ničem. A když už někdy konečně slunce na chvíli vykoukne, tak je to v "pracovní době". no Stříkat navečer nemá smysl a o víkendu většinou opět chčije a chčije, na stromkách stojí kapky vody a já tlemím z okna, svítím na přísady aby vůbec rostly a sakruji, a sakruji, a píp píp píp... Za chvíli je březen, vyskočí slunce, rychle se oteplí a místo tří postřiků mám velký kulový.

         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 25.2.2013 13:39

Moc se mi líbil pesimistický příspěvek pana Mirka. Ale nebojte, Mirku, tak velký problém to nebude. Já budu pokrývat stromy měďnatým roztokem tento týden a to z důvodu teplého a slunečného počasí. Jak jsem již psal několikrát, kdyby se všechny postřiky daly realizovat v době bez květů a plodů, to by se to ovocnařilo. A leckde stačí ošetření proti kadeřavosti a z broskvoně už pak stačí jen očesat v době sklizně. Tomu říkám pohodové pěstování. Myslím z hlediska chemických postřiků.

            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 25.2.2013 14:13

Vloni uhodily 3x pozdní mrazy a zahrada byla bez úrody, přírustky do dřeva téměř žádné. Teď mají broskvoně i nektarinka krásně nasazeno na spoustu květů ale té vody už bylo přespříliš.

               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 25.2.2013 14:49

Ohledně té kadeřavosti, Mirku, bych ještě dodal, že i když jsem se byl dnes podívat na pupeny a některé snad mohly jevit nějaké známky pohybu (v chladném období minulých dnů jsem je nenavštěvoval), hlavně ty ranější odrůdy, tak přesto udělám to, co jsem psal, postříkám tento týden. Abych například každý den fotil pupeny a porovnával pak fotky, tak to dělat nebudu. Mnohem horší bylo minulý rok zachraňovat květy meruněk před mrazem 10.4. Jinak, co se týče vody, tak já jsem třeba teď všechen sníh nahrnoval hlavně ke švestkám, které jsou zastíněny sousedovými jehličnany těsně za plotem, protože tyto vzrostlé jehličnany vytváří srážkový stín, což se projevuje hlavně v období sucha problémem s deficitem vody v půdě. Samozřejmě, že tyto stromy také zabraňují i přístupu slunečního svitu od jihozápadu. Vláha mi v tomto období nevadí, spíše naopak. Jen ať se země promokří, co nejvíce. Pamatuji si na úplně suchý duben 2009.

            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 25.2.2013 14:22

Mirek má tady na fóru několik primátů (nemyslím opic, ale prvenství). Sice bezkonkurenčně nejvíc láteří nad počasím, ale na druhou stranu se mu rodí nejlepší melouny, rajčata, lilky, hrozny a další druhy zelenin a ovocí, čímž my, kteří nenadáváme, trpíc mlčky, bledneme závistí. 

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika