Alternativní pěstování rajčat



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?)
14.8.2013 11:02
Ale přece Vás nikdo k ničemu nenutí, dělejte si co chcete. Nechápu Vaší podrážděnou reakci... To jsou Vaše slova kterých se očividně nedržíte. Já Vás nikde nenapadám a jestli Vám vadí že se snažím "ujasnit" si některé záležitosti při pěstování rajčat v Rakousku a srovnávám podmínky pro pěstování, tak nemusíte reagovat.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?), 14.8.2013 11:02
Ale přece Vás nikdo k ničemu nenutí, dělejte si co chcete. Nechápu Vaší podrážděnou reakci... To jsou Vaše slova kterých se očividně nedržíte. Já Vás nikde nenapadám a jestli Vám vadí že se snažím "ujasnit" si některé záležitosti při pěstování rajčat v Rakousku a srovnávám podmínky pro pěstování, tak nemusíte reagovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 14.8.2013 13:28

Já jsem letos nedobrovolně tento způsob pěstování podstoupil. Poté, co jsem měl zahradu dvakrát vyplavenou a měsíc na ní nemohl,  jsem nechal čerstvě zasazených 14ks Tornád svému osudu. Nemám jen tu nastýlku slámou. Rajčata vcelku normálně rostou, resp. válejí se po zemi. Zálistky nevyštipuji, plíseň se zatím nevyskytla, plody také zrají. Jsou ovšem o něco menší, než při "klasickém" způsobu. Pokus byl ovšem výrazně narušen krupobitím minulý týden. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 14.8.2013 9:43

Myslím, že zásadní otázka také je, jestli jsou to rajčata z přímého výsevu nebo ze sadby. Rostliny s 2m hlubokými kořeny, které se pak nemusí zalévat, podle mě budou z přímého výsevu.

Pokud jde o vyvazování a zaštipování, můžete si to dovolit vypustit právě jen tehdy, když dokážete vyhradit na jednu rostlinu 2m2. To bych pak měl na zahradě pár rajčat.

Pak mám ještě určité pochybnosti o tom, že mulčováním se zbavím slimáků. Pod tím mulčem se jim podle mých zkušeností daří velmi dobře. Ale slimáci mě trápí na jiných druzích zeleniny, na rajčatech moc ne.

Když to shrnu, jsou to zkušenosti z velkovýsadeb, kde nejde ani tak o prostor, jako spíš o bezúdržbovost. Zahrádkář musí hospodařit intenzivně a pak musí zalévat, vyštipovat a vyvazovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.137 (?), 14.8.2013 9:51

Ano, plocha je problém... To mě nepadlo se zeptat, jestli to tam seje přímo. Když dáme dohromady nějaké otázky k tomu, napíšu mu a jistě nám odpoví.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 67.209 (?), 14.8.2013 10:05

Zdravím a moc děkuji za tenhle povzbudivý a alespoň pro mě přínosný příspěvek. Já letos pěstuji rajčata poprvé. Předpěstoval jsem si je ze semínek, zamulčoval jsem je slámou, ale v těch vedrech jsem i zaléval, proto jsem rád, když čtu, že se to nemusí, pouze je stačí zasadit hodně hluboko. Nic nevyštipuji a zásadně nic nestříkám, na podzim záhon pohnojím králičím hnojem a toť vše. Mezi rajčaty mám zasazenou bazalku, která má podporovat jejich chuť. Rajčata rostou krásně a jsou obaléná sladkými plody. Odrůda "divoké rajče". Aktuální foto nemám, mohu časem dodat, pokud by byl zájem. Foto v příloze je z 26. 6. 2013. 

Hezkýd den,

M.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 14.8.2013 10:09

Ono to zalévání ve vedrech neuškodí. Rostlina sice sucho může vydržet, ale nevyrovnaná vláha pak vede k praskání plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.137 (?), 14.8.2013 10:20

Mě nejvíce šokoval tento foliovník s vrchní závlahou. To je proti všem pravidlům která známe... Je ale pravda, že on sám sebe označuje v pěstování rajčat - dělá to 20 let -  za začátečníka. Považuje se za odborníka na papriky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?), 14.8.2013 10:29
Proč ve foliáku zalévá? Proč tam nemá namulčováno? Tady si rostliny nenajdou vodu v zemi? A nemá obavy že mu pronikne do rostlin nákaza vylomenými zálistky? Mne by to nešokovalo, pokud by měl závlahu v zemi tak by tam nemohl vjet s technikou, nejdříve by musel zorat, zrotavátorovat, položit závlahu a po sezoně zase zdemontovat. Takhle ho to vyjde levněji a je jedno zda tam vysadí rajčata nebo papriku, asi nemá problémy s plísní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.137 (?), 14.8.2013 10:37

Napadá mne, že v tom foliáku na rozdíl od pole neprší?? Nemůže to být důvod, že tam zalévá?? A když zalévá, nemusí mulčovat, aby se voda udržela v půdě??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?), 14.8.2013 10:52
Možná to pouští jen tehdy a na stejnou dobu když prší i venku ;o)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel12:21
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika