Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024



host - 163.30 (?)
2.6.2024 10:06

Četl jsem nedávno zajímavý článek, že Čína v rámci boje s emisemi významně omezila aerosoly a následně zavinila oteplení Tichého oceánu - viz odkaz:

https://www.byznysnoviny.cz/2024/05/10/otepleni-ticheho-oceanu-zavinila-cina-svym-bojem-proti-emisim-odhalila-studie/ 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4512) - 2.164 (?), 29.5.2024 21:47
Osvědčí se to tak, že velmi🥂. Mně se líbí ten široký záběr v čase. Od kladení do líhnutí obaleče. A jen jeden postřik. Funguje 2 až 3 týdny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1826) - 168.103 (?), 30.5.2024 12:34

Taky jsem využil okénka a včera večer jsem stříkl na těch pár stromků s jablky Spintor. Pršet začalo dnes před hodinou, tak snad to bude účinné. Jinak to teď vypadá na týden s deštěm. No, alespoň porostou houby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1629) - 165.146 (?), 30.5.2024 13:12

Včera to byl poslední letošní postřik klasickými prostředky.Na 2.generaci obaleče použiju Madex.Houbové choroby už řešit nebudu. Nevím jestli je to jenom můj pocit ale v posledních letech se počasí projevuje v jistých cyklech.Čtrnáct dnů bude stále přeprchávat a někdy je těch srážek až moc a z toho příjde etapa měsíčního sucha což předpokládám po nynějších vydatných srážkách nastane.V naší lokalitě to tak chodí.  

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1826) - 168.103 (?), 30.5.2024 13:34

Není to jen Vaše zdání, pane Mičurine, I mně se zdá, že, oproti mládí, jsou povětrnostní epizody delší a intenzivnější. Suchá období, ale i deštivá nebo větrná, trvají, zdá se mi, až násobně déle. O JIžních Čechách se vždy psalo jako o kraji, kde je dostatek srážek ale například minulý rok bylo největší sucho právě zde. Jen na okraj, jako nadšený houbař s úlovky téměř celý rok, jsem ještě nikdy dříve nezažil, abych v lese nenašel v období od července do září ani jednu plodnici hub. Jedno, jestli jedlou nebo ne, prostě vůbec žádnou, ani dřevokaznou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 6.138 (?), 30.5.2024 16:34

Mám za to, že to snad ani není pocit. Škoda, že nemám záznamy, abych porovnal. Rozhodně ten "pocit" sdílím v podobné nadmořské výšce na severu Čech. Nevzpomínám si třeba, že by intenzivně funělo v kuse 3 dny jako letos.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 9.142 (?), 30.5.2024 18:56

Můj pocit zas je, že za našeho mládí platily poučky o přízemních mrazíkách z moudrých knih. Nepsalo se o týdeních vpádech ledového vzduchu do rozkvetlé vegetace. Ano, možná se to občas taky stalo, ale ne každoročně. Kdosi napsal, že někdo by už měl dvanásti měsíčkům sebrat ten chlast, donutil je přestat křepčit kolem ohně a posadil je na jejich místa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 6.138 (?), 30.5.2024 21:38

Jste si jistý, že jde jen o chlast? Spíš bych řekl, že Měsíčkové přesedlali, jako ve Sněmovně, na koks, LSD a jiné lahůdky. Tohle by obyčejný chlast nejspíš nedokázal.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 31.5.2024 6:34

Říkal kámoš, že stabilnější počasí bývalo, když se rajzovalo na olovnatý benzín a když soušky sprejovaly své trvalé freonamacheeky! Po zákazu plumbumu měli vrabci potíže s rozmnožováním, no, teď už je jich prý nejvíc ze všech ptáků-myslím z těch opeřenýchwinkna Zemi a trvalá fčíl tolik nefrčí, tož esli to nebude tímlaugh?SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 6.138 (?), 1.6.2024 20:51

Asi se dá říct, že některá naše "ekologická" opatření mají opačný či negativní dopad. Nedávno jsem četl, že tankery teď smí (od roku 2020) používat naftu jen s 0,5% síry oproti dřívějším 3,5%. A autor dával toto opatření do souvislosti s těmi 2°C navíc, o které se ohřála voda v oceánech. Tedy se zesílením jevů El Ňiňo a La Ňiňa. Jímž nejspíš vděčíme za to současné "podivné" počasí. Článek ovšem velmi rychle zmizel. 

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.30 (?), 2.6.2024 10:06

Četl jsem nedávno zajímavý článek, že Čína v rámci boje s emisemi významně omezila aerosoly a následně zavinila oteplení Tichého oceánu - viz odkaz:

https://www.byznysnoviny.cz/2024/05/10/otepleni-ticheho-oceanu-zavinila-cina-svym-bojem-proti-emisim-odhalila-studie/ 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika