První broskvoně dozrávají



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 133.163 (?)
23.7.2013 12:32
V pondělí má být u nás na jihu 37°C, začal jsem broskvoně tento týden každý den zalívat.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4513) - 38.136 (?), 19.7.2013 22:57

Jo, jo. Prasklá pecka, díra od stopky, škvoři v plodu. Málo bóru!!! Pohnojit na podzim boraxem v doporučené dávce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?), 19.7.2013 8:35

Favoritu jsem sklidil a k světu se má čile mě stále neznámá odrůda. Letos má plodů méně, protože byl proveden radikální snižující řez (ale už to zase vyrostlo jako kráva), ale jsou větší. Doufám že se do nich nepustí hmyz v takové míře jako vloni, kdy vosy, včely, frfni, mravenci a dokonce i berušky, zlikvidovali více než polovinu úrody.

Plody jsou již i plně vybarvené, samozřejmě že ne všechny.
Plody jsou již i plně vybarvené, samozřejmě že ne všechny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 102.201 (?), 20.7.2013 11:01

Ačkoli je teplo, u nás na první zralé broskve teprve čekám. Redwin, Favorita i Harbinger jsou ještě tvrdé. A tak první (a jediný) zralý plod přinesla na jaře vysazená plochá broskev od Sieberze-  Little Pinoccio

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 184.146 (?), 20.7.2013 19:10

Poslední bitva Harbingeru vzplála zřejmě letos. Drobné plody na nerostoucím stromku nevěstí nic dobrého. Mimo něj ještě nic jiného zralé nemám. Odrůda Candor zajisté nebude raná odrůda tohoto jména, protože plody jsou stále malé a zelené. Vybarvený je už Fenix, Favorita, Teska a nepravá Dixired, což bude nejspíš Harbinger. 

Harbinger (18.7. 2013)
Harbinger (18.7. 2013)
Harbinger (18.7. 2013)
Harbinger (18.7. 2013)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?), 22.7.2013 17:03

Sem tam nějaký plod spadne (zdravý!) ale už se dá i utrhnout, na omak už je cítit že měknou. Stále však nevím co je to za odrůdu, plody na světle se vybarvují kompletně do tmava, ty co jsou pod listy mají na sobě znatelné žíhání.

Musím zaklepat ťuk ťuk ťuk že letos zatím nechává létající hmyz broskve na pokoji, napadlo mne zda to není i tím, že některé větve jsou doslova obaleny mšicemi, a tak vše co bzučí se pase na tom sladkém lepivém od nich. Napadení mšicemi je v rámci stromů hodně lokální a berušky to nestíhají likvidovat. Chtěl jsem jim pomoci ale napadlo mne, že pokud zbavím bzučáky sladkého od mšic, tak se vrhnou na plody.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 23.7.2013 12:18

Pěstitelům broskvoní přináší nynější horké letní počasí uspokojení. Nic lepšího si pro výbornou jakost broskví nemůžeme přát. Chutnal jsem první zralé plody Fenixu, a nepravé Dixired a zvýšené množství cukrů i aromatických látek je znát. Senzační chuť přinesly plody Tesky, ale její plodnost je na velmi špatné úrovni. Je to škoda, protože tak sladké, ale i příjemně aromatické plody rané odrůdy jsem ještě nejedl. Díky špatné plodnosti není ale toto zjištění k ničemu dobré. Jinak, to pozorování ohledně mšic mám to samé, co Mirek. Řešit to budu taky stejně, pokud toto postižení bude únosné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 133.163 (?), 23.7.2013 12:32
V pondělí má být u nás na jihu 37°C, začal jsem broskvoně tento týden každý den zalívat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 237.157 (?), 23.7.2013 18:22

V prídomovej záhradke nie je problém v týchto horúčavách broskyne zavlažiť, hlavne aby vydržala výdatnosť prameňa v studni. Horšie je to vo vzdialenom slnkom a vetrom vysušenom vinohrade bez prístupu vody. Našťastie "Starking Delicious" má hlboký koreňový systém a nedostatok vlahy nedáva nikedy najavo. Väčšie nebezpečenstvo teraz v štádiu nalievania plodov vidím v riziku vylomenia konárov pri náporoch vetra počas letných búrok. Preto som ešte na začiatku leta použil systém predvedený pred rokmi v Receptári na Prime. Namiesto hliníkovej tyče a laniek som použil drevený hranolček a pevné špagáty.

Kultivar Flamingo zabezpečený proti vylomeniu vo vetre.
Kultivar Flamingo zabezpečený proti vylomeniu vo vetre.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?), 1.9.2013 13:54

Sklidil jsem zbytek této neznámé odrůdy, zálivku vyřešily lijáky a 80% plodů zlikvidovaly za zdatné pomoci vos a jiné havěti, snad 100% plodů ze "zdravé" úrody je červavých. 

Odrůda je letos velmi málo vybarvena, chuť nedokážu moc popsat, ale celkem mi připomíná "ostrou" chuť bělomasých odrůd, je to má nejpozdnější odrůda. Od pecky jde "sama", slupka je pevná ale při konzumaci se v ústech od dužiny odděluje. Letos vypadá úplně jinak než předcházející roky.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 56.36 (?), 1.9.2013 15:02

Včera sme, Mirku, koštovali u svokra v záhrade slušne veľké, šťavnaté, veľmi chutné broskyne, ktoré neišli od kôstky. Neodlučiteľnosť kôstky teda nie je výsadou iba skorých a veľmi skorých kultivarov. Svokor vypestoval stromček z kôstky, už si nepamätá pôvod. V záhrade má ešte ďalšie kultivary, ktoré budú dozrievať. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika