Broskyne 2024



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?)
12.9.2024 12:28

MH: Abych pravdu řekl, Martine, jsem rád, že už na stromech nemám žádné broskve. To by to dopadlo. Tedy až na ty čtyři ještě tvrdé Babygoldy. V našem klimatu totiž nemáš nikdy jistotu, jak v září bude.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 7.9.2024 10:30

"Z Opavy, z Opavy rychlík jede do Prahy... kdo se mu postaví toho zajede". Fakt bezkonkurenční výstavka, Martine. Vybízí to přímo k veřejné degustaci. Mně uzrál první "mrzák" na Babygoldu, a z těch všech tvrdek má opravdu nejbroskvovější chuť. I když je dužnina tuhá a neodlučitelná od pecky, tak po čase alespoň něco. 

                     
host - 212.219 (?), 7.9.2024 12:13

Jo, s těmi plody jsem celkem dost pumpnul nové stromky, což byl i záměr, aby se odhalily případné záměny. Na to jak jsou,,přeplozené" tak chuť je u některých plodů výborná.

Babygold ti zraje teda dost pozdě, co říkáš na Babygold 9, bude jiná? V těch číslech se nevyznám.

Byl bych zvědav na tu Tardibelle, nemáte někdo plody, jsou už zralé? Tardibelle by měla zrát možná už teď, nebo později? MH

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 10.9.2024 9:54

Při současném počasí se bude rapidně zhoršovat kvalita plodů. Jaké jsou ty vinohradnické broskve s červenou dužninou? Vypadá to velice pěkně. U švestkomeruněk s červenou dužninou to ale není až takový zázrak, to říkám na rovinu.

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 12.9.2024 12:28

MH: Abych pravdu řekl, Martine, jsem rád, že už na stromech nemám žádné broskve. To by to dopadlo. Tedy až na ty čtyři ještě tvrdé Babygoldy. V našem klimatu totiž nemáš nikdy jistotu, jak v září bude.

                     
host - 212.219 (?), 12.9.2024 18:07

Denní maxima 9°C, déšť. Ochadilo se o 20°C. Jistota tu není snad žádný měsíc.  Naštěstí těch pár pozdních odrůd stihlo dozrát až do posledních plodů. Je to zajímavé, že Babygold ještě nemáš zralé, to znamená, že by musely zrát až po Tardibelle, nebo ti plody stromek nevyživil. V koruně se mi objeví sem tam větev kde nejdou živiny do plodů, zpožďuje to zrání a snižuje kvalitu podobně jako přeplození. Kdy má zrát tabulkově Babygold a které je to číslo?

Vinohradní červená má velmi výraznou červenou dužinu, oproti Sanguinele - ta není tak sytá. Obě jsou podobné chuti - sladké lahodné i s kyselinkama, mají nezvykle lehkou nahořklost a natrpklost zvláště u nedozrálých plodů... takže musí dozrát dokonce minimálně nad 15% brix, měl jsem i 18% brix co obaleči předčasně nezničili a až ty byly lahodné výborné.

Fairlane - klasická chuť nektarinky - výborná, akorát po obalečích hodně hnije monilia.

Velmi překvapila bělomaska Regina di Londa. První stromek byla záměna, tentokrát to vyšlo, plody jsou velké, voňavé, dužina pevná máslová, sladko kyselkavá, s příchutí snad vanilky a chutí jako byla kdysi na nanukách kyselkavo-sladká poleva bílé čokolády. U bělomasek možná bude platit, že čím pozdnější tím lepší (teda pokud stihne dozrát).

A co je, Petře,  ta,,K2" broskva - tu si někde zmiňoval?  MH

poslední plody
poslední plody
                     
host - 212.219 (?), 12.9.2024 18:11

Ještě dužiny. MH

poslední plody
poslední plody
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 12.9.2024 19:29

Divím se, že ti ty nektarinky vydržely. Venus shnil dávno pře dozráním ještě za zelena. To snad ani není hmyzem, když byly ještě zelené. Babygold jsem kupoval jako Babygold bez čísla. Na K2 se musíš zeptat Davida, ale možná se dá i něco "vygůglit" Ty odrůdy RdL, Fairlane, Fairtime jsou jistě zajímavé. Po této studené deštivé periodě by broskve asi nestály za nic, ale třeba u meruňky Farclo by mně to až tak nevadilo, protože je dávno po meruňkách, takže bych na kvalitu moc nehleděl. Farclo nebude nějak zvláštní ani za teplejšího počasí. Tardibelle moc nefandím. Nějaké plody tam byly, ale shnily už v létě.

                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1894) - 168.103 (?), 15.9.2024 15:37

vážení přátelé a jaké odrůdy broskvoní jste letos naočkovali? Já už sice nemám místo, kde bych případně broskvoň zasadil, dva z na jaře vzklíčených semenáčků zesílily na optimální tloušťku a tak jsem je v srpnu naočkoval očky FM3. Walter

očkování
očkování


                     
host - 136.144 (?), 15.9.2024 15:54
Já jsem letos akorát přesadil 3 semenáče z dočasného stanoviště na trvalé. Sice nemusí být vždy pravda, že semenáč čehokoliv je odolnější, ale konzumní kvalitu mají slušnou. Ostatní nevyhovující jsem zlikvidoval. Tři broskvoně jsou pro naše potřeby víc než potřebujeme. A to co jsem zkoušel na myrobalán zakrnělo a uschlo. Biegler
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (351) - 49.56 (?), 15.9.2024 19:50

Očkoval som dve odrody Royal Maid, Royal Mona vruble som si bol zobrať zo sadov Fiobanky.

Broskyňe
Broskyňe



zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika