Zakalená voda v jezírku



Dejf - (30) - 45.1 (?)
9.2.2009 9:50

Přesně to právě chci zkusit. Zjistím, do jaké výšky vyčerpá toto čerpadlo vodu a od toho by se odvíjela stavba potůčku atd. Až přijedu zpět, napíšu sem údaje, které jsou na filtraci a na UV lampě, nevím jestli i na čerpadlu, záleží, jak bude voda zmrzlá. Ani nevím, jestli je vůbec vhodné ho teď vyndavat z vody. Ale to je hudba budoucnosti, o stavbě potůčku a druhého rybníčka uvažuju někdy tak v dubnu, možná i později . Do té doby zkusím vodu čistit způsoby, které jste mi výše napsali.

Koncem týdne, nejpozději o víkendu, až se vrátím, sem rozhodně dám fotky.

Spoustu fotek

Ještě mě napadlo, že bych zkusil chovat v rybníčku různé vodní šneky - ti by mohli také jezírko zbavit řas a organických nečistot a to docela rychle a efektivně, protože se i rychle množí. Má s tím někdo nějaké zkušenosti?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 129.14 (?), 8.2.2009 15:36

Este doplnim, hore sponimame rady, ktore su velmi dobre.

lekna a ost. rasliny je najlepsie sadit do kvetinacov na vodne rasliny, oblozene vrecovinou, kde nasypete piesok, strk, prip raselinu, zasadite rastlinu, a vrch treba zasypat kamenmi aby ryby do toho nerypali.

do filtra na jar odporucam dat biologicke cistiace bakterie, ktore pomozu rozbehnut na jar biologicke cistenia jazera.

...ja som tiez cez zimu, ked bol lad osekal vsetky rastliny nad ladom, teraz ked sa lad roztopil, tak som odstanil stare zbytky rastlin z vody.

tu je foto nasho jazierka, v lete 08

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dejf - (30) - 45.1 (?), 8.2.2009 16:41

Jezírko máte krásné! Doufám že i u nás bude jednou vidět takhle hluboko.

Mimochodem, proč se mají ty bakterie dávat do filtrace? Proč se třeba nedávají rovnou do rybníčku? Možná je to hloupá otázka, ale jsem opravdu laik 

Děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 8.2.2009 18:11

požírají ve filtraci živiny, které by se neměly dostat z5 s čistou vodou do jezírka a tím podpořit vyživu pro řasy...asi, když tak mě opravte někdo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 9.2.2009 9:30

Oni se přidábvají tam i tam, každé z ich jsou trochu jiné. Do fitlrace je přidáváte hlavně proto, že když si jí koupíte, je prakticky sterilní, a vy ji potřebujete co nejdříve obsadit, a zajistit tak "biologické čištění", o které Vám jde především. Když to hodně hodně zjednoduším, tak filtrace je domečkem pro bakterie, které Vám ve finále tu vodu pomohou vyčistit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 8.2.2009 18:14

pěkné jezírko i voda..je tam dost řasy, ale i to má své kouzlo

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dejf - (30) - 45.1 (?), 8.2.2009 19:09

Tak nakonec to udělám asi následovně:

Příští týden pojedu na chalupu, kde máme rybníček - tam ořežu rostliny těsně nad ledem, jak jste mi doporučovali.

Až se trochu oteplí, mám v plánu vypustit tak 1/4, max 1/3 rybníčku, vlézt do něj a vybrat co nejvíce bahna, očistit fólii od řas a bahna a vodu zase dopustit. Rybníček na jaře ještě osázím (hlavně pobřežní zónu) a tentokrát BEZ HLÍNY!  Pokud by ani to nepomohlo, zkusil bych udělat menší potůček, který by ještě před tímto větším rybníčkem ústil do menšího rybníčku (asi 100x80cm), který by sloužil jako již zmiňovaná kořenová čistírna. Do toho bych dal ten kačírek a písek a osázel ho bez hlíny, jak to jen půjde. Z něj by pokračoval potůček už jenom kousek a voda by tekla zpět do většího rybníčku. Mohlo by se to udělat tak, že ještě před tím menším rybníčkem by byla ta filtrace, ale nevím, jestli je na to dostatečný spád.

Nebo mám udělat jenom potůček, který bych hustě osázel a vykašlat se na ten menší rybníček?

Co na to říkáte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 8.2.2009 19:27

jak chceš a jak tam máš spádu ale voda by měla protékat co nejpomaleji..já osobně bych udělal ten rybníček..teda budu ho dělat u sebe aspoň ale nebudu kopat mám tam jedno místečko kde není moc vidět a vlasně to udělám ze zednickej kalfasů které budou propojeny do serie  ještě vyřeším přepážky,ale tady u nás svařuje někdo plasty tak to tam dám svařit..budou vidět jen rostliny v tom zasázenéostatní bude za palisádou ze dřeva a se spádem to bude jen tak tak..také tam nechám filtraci, ale uv lampu 17w zruším..tu můžu napojit kdykoli mám to velké asi jako ty 7m3

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dejf - (30) - 45.1 (?), 8.2.2009 21:14

Je mi jasné, že by voda měla téct pomalu kvůli rostlinám a vyplavování, ale nadruhou stranu se zase bude méně okysličovat voda v rybníčku.

Mimochodem - našel jsem ještě nějaké fotky, takže posílám, abyste měli co nejlepší představu (na té první fotce byl rybníček snad nejvíc zněčištěný, to bylo někdy v půlce srpna)

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 9.2.2009 9:32

Jaké tam máte čerpadlo - kolik vody Vám dává? Než začnete přebudovávat, bylo by si asi dobré rozmyslet, jestlůi vydržíte s tím stávajícícm, nebo budete potřebovat nové

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dejf - (30) - 45.1 (?), 9.2.2009 9:50

Přesně to právě chci zkusit. Zjistím, do jaké výšky vyčerpá toto čerpadlo vodu a od toho by se odvíjela stavba potůčku atd. Až přijedu zpět, napíšu sem údaje, které jsou na filtraci a na UV lampě, nevím jestli i na čerpadlu, záleží, jak bude voda zmrzlá. Ani nevím, jestli je vůbec vhodné ho teď vyndavat z vody. Ale to je hudba budoucnosti, o stavbě potůčku a druhého rybníčka uvažuju někdy tak v dubnu, možná i později . Do té doby zkusím vodu čistit způsoby, které jste mi výše napsali.

Koncem týdne, nejpozději o víkendu, až se vrátím, sem rozhodně dám fotky.

Spoustu fotek

Ještě mě napadlo, že bych zkusil chovat v rybníčku různé vodní šneky - ti by mohli také jezírko zbavit řas a organických nečistot a to docela rychle a efektivně, protože se i rychle množí. Má s tím někdo nějaké zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika