Zakalená voda v jezírku



                     
host - 169.122 (?) 
17.2.2009 9:33

ano správně, jen to bude mít jeden uzávěr na konci, tak že se budou vypouštět všechny najednou!! To by bylo jinak zase navíc trubky, to už hrotit nebudu... jinak do okrasného mám už udělanou jednu kořenovou čističku z kalfasu, jen jí natřu a vyfotím

  
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 17.2.2009 15:37

Za fotky budu rád - abych se přiznal, nevím, co je kalfas

                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 18.2.2009 9:50

totojen na porovnání...zatím mám jen  polotovar kartáče,biomolitan, rohože a houbičky,rašlový ůplet a elek.husí krk k nastříhání už mám taky,před toto příjde kořenová čistička též v této nádobě.Jen síto je z parabolické děrované antény o velikosti ok 2,5mmboky jsou s cetrisu  budou natřené barvou na bazény(ok proti vodě,odzkoušené,mám nádrž na vodu 30mm silný na 500l již několik let)..Pane Hrkal mám aktivní uhlí,mám ho dát nebo ne?? a do kterého fochu a kam dát vzduchování??? dík

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
el.průchodky za 8.20kč
el.průchodky za 8.20kč
košík na příbory 3x 35kč
košík na příbory 3x 35kč
zednický kalfas 90l = 140kč
zednický kalfas 90l = 140kč
z boku příčky přišroubovány a zasilikonovány
z boku příčky přišroubovány a zasilikonovány
rašlový ůplet 14kč za m2
rašlový ůplet 14kč za m2
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?), 18.2.2009 11:46

Nez jsem udelal filtraci ze sudu viz. diskuzi. Tak jsem laboroval s kalfasy (OBI, HORNBACH), ale nakonec jsem od toho dal ruce pryc, protoze ten smrad ktery sel z toho plastu, byl tak silny, ze jsem dostal docela strach, ze se mi do vody z tech nadob bude uvolnovat nejaky bordel, prece jen jsou urceny na michani malty, kde je to asi jedno.

                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 18.2.2009 12:04

si děláte srandu nebo to myslíte vážně???Vy jdete do extrémů!!! Já si myslím že tak páchne i nová prázdná petka něž do ní dají nápoj a jak panečku  bumbáme??! A co pneumatiky a plasty v řekách a rybnících o kterých nikdo neví a jsou tisíkráthorší a jsou tam desítky let??? To nám chutná na vánoce šupina co???Já osobně v těch nádobách mám přes zimu ryby a lekníny ve sklepě už několik leta ještě se neosypaly...a jak výrobce může tušit, že se v nich bude míchat jenom malta??? To je opravdu jen smrad z novoty ale nic v tom nehledejte,nebo snad myslíte že sud který jste si koupil je z něčeho jiného,nebo plast. nádrž v kleci na 1000l???

                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?), 18.2.2009 14:15

ok beru zpet, skoda, ze jsem to nevedel driv, nemel jsem prime reference nikoho kdo by uz v tom ryby mel...

                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 18.2.2009 14:46

ok každý má svůj názor..po pravdě než jsem se k tomu rozhoupal, že to s toho udělám, taky mě to dalo!! Natírám to zevnitř barvou na bazény(ta je na tom nejdražší 800kč 2,5kg) jen na ten silikon mě to dělá oka..holt to vemu dvakrát ale stejně to bude pod vodou schované ve filtr.náplních..venek nechám půjde to na rošt a celé to bude obložené suchou zídkou... bože ať už je teplo (přání nadržených zahrádkářů)

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.2.2009 13:49

Toho zápachu z plastu bych se nebál, když přivezou třeba hotová jezírka, tak je to také cítit, totéž se dá říct i o fitlrech větších rozměrů, třeba takový Biotec 36 také voní novotou
K tomu vzduchování - pokud to budete mít uspořádané jako na tom prvním obrázku, dal bych jednou vzduchování do komory s kartáči (počítám, že je první na řadě), a nebo bych ho nahradil paticí s injektorem, aby se vám prokysličovala voda jenom pohybem a přisáváním vzduchu - něco na principu "venturiho trysky" - nadneseně řečeno. Provoz čerpdla už jednou platíte, tak proč ho takhle nevyužít, nic to provozně nestojí.  Zvažoval bych prvozdušnění i té poslední komory - v té asi budete mít ty husí krky - ale tady si nejsem jistý, teorie je zde v přímé kolizi s vyzkoušenou praxí , tak nevím.
Aktivní uhlí bych tam použil jen v tom případě, že máte levný zdroj, ideálně když by bylo zdarma, jinka bych se s ním nezybýval, to raději přidejte na objemu těch náplní bilogického filtru - třeba na houbách

                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 18.2.2009 14:37

tak dobře, dám to ke kartáčům (na způsob akvafitru s přisáváním hadičkou že?)ale nevím když to bude až za kořenovou do které jde 1/2 hadice na vtoku a na propojení ke komoráku bude už 3/4jestli to vezme sebou vzduch??? Ale v podstatě proud by měl jít stejný(2000l/h)...chce si to pohrát asi to navrtám zespodu kde bude proud vody aby to nasávalo...všechno v komorách bude uspořádáno jak říkáte..Dík

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.2.2009 15:19

Vy budete mít mezi tou kořenovou čističkou a tím komorovým filtrem čerpadlo? Co to udělat obráceně, nejdříve ten komorový filtr a kořenovku jako dočištění?

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Peleta a klasicky kotel11.8.2024
Zvukovy signalizator naplnenia sudu5.8.2024
BETONOVÁ DESKA5.8.2024
Hydroizolace bazénu5.8.2024
Vypouštění bazénu5.8.2024
Vypouštění bazénu2.8.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika