Zakalená voda v jezírku



                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 172.4 (?) 
11.2.2009 21:11

břeh je zpevněný v některých místech maltou, podobně jak to popisujete vy, na jedné fotce s kočkou je vidě motorek, který honí vodu a provzdušńuje v v létě v největších teplech, ano je koupací, v té větší části je hloubka 1,5 metru ale není to profi jak mají odborníci s oddělenou přepážkou, za mostkem je již hl. max. 0,8-1m na mostku je připevněný skimer s takovým táhlem na doladění výšky při větším výkyvu hladiny, no a na jedné fotce je vidět zarostlý potůček

na té fotce je nejdrzejší kapr, normálně leze po břichu po kamenech a sbírá, dobrotky po břehu, běžně všem ožužlává prsty a žere z ruky :-)

Bez názvu
Bez názvu
  
                     
Dejf - (30) - 45.1 (?), 11.2.2009 22:01

Ladiku, tak tomu říkám opravdu krásné jezírko! Fakt nevím, jak se Vám toto podařilo, ale je to senzace!!

Ryby máte moc pěkné, rostliny také, voda je průzračná - co víc by si člověk přál. Jen tak dál!

                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 172.4 (?), 11.2.2009 23:00

Děkuji 

jen spousta práce, spousta pokusů a omylů, spousta natahaných tun štěrku a zeminy, spousta času, taky nějaký ty peníze, že :-))) a nikdy nekončící údržba :-)

ale, když pak na to koukáte a máte z toho dobrý pocit, stojí to za to, samo není to ideální a mám někdy nutkání spoustu věcí předělat ale nejde vše najednou, pokud na to nemáte lidi a trápíte se sám :-)

původně jsem chtěl bezůdržbovou zahradu a nechtěl jsem moc sekat trávu :-)))))

                     
Dejf - (30) - 45.1 (?), 12.2.2009 8:39

Panejo, to je fakt paráda. Je vidět, že už ho máte delší dobu, rostliny jsou pěkně vzrostlé, ryby jakbysmet . Mě nejvíc fascinuje, že při takovém množství ryb a relativně málo rostlin v pobřežní zóně zůstává voda takto čistá (asi máte opravdu kvalitní filtraci nebo skvěle nastolenou přírodní rovnováhu ) a navíc nechápu, že fólie není vůbec vidět

Mimochodem jakou máte filtraci?

                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 172.9 (?), 12.2.2009 12:43

No ryb tam moc není :-) na 33m3 je tam asi 5 vzrostlých kapříků, asi 12 jesenů a pak takových 12-15 různých karásků, oni jen když vidí někoho u vody tak čekají krmení :-)) tak se Vám na fotce zdá, že jich je hodně ;-), s tou filtrací je to taková všehochuť, kaskádovitý potůček osázený rostlinami, jeho začátek je filtr s třemi náplněmi, další věc je odkalovací jezírko s kořenovou čističkou vzadu do kterého to zase teče přes kdysi naivně :-) zakoupený filtr + UV lampa 11W, rozměrově je ta část asi 3x2 m z toho 2/3 štěrk a lipaor pod ním co mi zbyl ze stavby osázený roslinami a třetina malé jezírko pro žáby, v létě jeden motorek prohánějící vodu aby nestála, kolem jezírka z roslin velice dobře roste máta, orobince, další rostliny si netroufám jmenovat, jsem laik :-) ale vše jsem většinou koupil v nějakém marketu nebo vyrýpl někde u potoka a časem rozsadil, jen těm leknínům se na tom jižním slunci moc nedaří :-(a to jsem už zkoušel mnoho druhů

jinak v březích POUZE štěrk, za nějaký čas se tam stejně usadí tolik nečistot, že se budete divit, jaký tam je blááátiíííčko :-))

jo a v létě ještě v zadní části tryská takový malý vodotrysk a ten to pěkně provzdušňuje, energeticky to není tak strašné, nejsilnější čerpadlo je myslím 55W, vzadu 2x kolem 18W + lampa 11W ale radši to nepočítám a neřeším :-)), nepiju, nekouřím,  takže... :-)

jo a ta fólie je vidět vždy, to by musel člověk zasypat celé štěrkem a pod tím se Vám zase bude shromažďovat b.rdel a bude to zahnívat

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 12.2.2009 18:17

Zkuste pod ten šterk natáhnout drenážní hadici, aspoň 50mm, a zkuste skrze něj pomalu hnát okysličenou vodu - dělá to s blátem v něm docela divy. Pokusy s pouhým vzduchováním pod něj nevyšly, nedokázal jsem vzduch rovnoměrně na té délce rozvést, takže používám výdech z čerpadla

                     
Dejf - (30) - 45.1 (?), 12.2.2009 20:10

Tak jsem se vrátil z chalupy. Na jezírku byla asi 10cm vrstva sněhu a led byl silný taky asi 10cm, takže ryby docela chudáci. Rozehříváním ledu bych strávil celý den, takže nezbývalo nic jiného, než jim prostě tu díru prostě vykopat

Na hladinu jsem zkusil dát polystiren, jak se často radí, tak nevím, třeba to alespoň trošku pomůže.

Jinak voda je docela dost špinavá, řekl bych že ještě víc než v létě, ale snad to bude na jaře lepší. Alespoň, že rostliny se zdají být v pohodě.

Zítra sem vložím nějaké fotky.

Ani nevíte, jak už se těším na jaro!

                     
Dejf - (30) - 45.1 (?), 13.2.2009 12:27

Tady je pár fotek, ať vidíte, jak to vypadá

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 13.2.2009 16:55

Dejfe budu dělat něco takového ale s těch zednických kalfasů zamaskované budou suchou zídkou místo kuláčů

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 13.2.2009 17:01

To jezírko s těmi kachnami - to by byla výzva Odkud jste?

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Peleta a klasicky kotel11.8.2024
Zvukovy signalizator naplnenia sudu5.8.2024
BETONOVÁ DESKA5.8.2024
Hydroizolace bazénu5.8.2024
Vypouštění bazénu5.8.2024
Vypouštění bazénu2.8.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika