Zakalená voda v jezírku



                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?) 
16.2.2009 12:51

nahoře 13.2 píšu že by šlo o mechanickou proto ten fiap filtrace

  
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.2.2009 13:28

Tipuju, ža taková kachna toho vyprodukuje výrazně víc než kapr - a myslím, že si nevybírá, kam to udělá, jestli do vody, nebo na břeh

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 19.2.2009 16:12

host - xxx.xxx.187.62 (?), 16.2.2009 12:42

.......ono podle mě v případě těch kachen snad nezáleží tolik na té bio-filtraci, né? Koneckonců Koiáci v té vodě komplet žijí, zatímco kachny se v ní jen prochází, tak snad nevadí, že je bohatší na dusičnany, dusitany, či amoniak, ne?.....

To ano, ale tady jsme se bavili o původu zakalené vody, a na tu ty kachny rozhodně vliv mít budou. Jinak myslím, že je jim jednou, v čem plavou

                     
host - 88.62 (?), 27.3.2009 17:48

Pane Ladiku.
Je mi divné, že by lekníny chřadli vinou slunečního svitu. Mám mnoho leknínů a čím více slunce mají tím lépe se jim daří. Spíš se domnívám, že nemají dostatek živin. Z počátku rostou, ale po určité době vyčerpají substrát a jejich růst se zpomalí, nekvetou, nebo přestanou růst úplně. Může to navodit dojem, že se tak děje s přibývajícím letním sluncem. Zkuste jim přilepšit tabletami pro přihnojování vodních rostlin, nebo je přesaďte. Vezměte plnou! nádobu (lavor, masovou přepravku), na dno dejte vyzrálý hnůj, na něj vyšší vrstvu hustého rybničního bahna v kterém uchytíte leknín. Zasypte pískem a valounky nebo štěrkem. Pokud máte velké ryby, použijte na zakrytí i větší kameny, nebo nádobu překryjte pletivem z umělé hmoty, s velikostí ok asi dva cm, kterou koupíte v každém kovomatu. Leknín jednou za dva roky přesaďte a ořežte přerostlé oddenky. Stanik

                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 27.3.2009 20:34

Děkuji za reakci, co druhý rok se je snažím přesadit a také jim ke kořenům zastrkávám takové ty hnojící tyčinky, výsledek za 7 let vždy stejný, čím více slunce tím menší listy lekníny mají,  zkusím letos jiné složení substrátu a uvidíme :-) 

                     
host - 255.4 (?), 7.4.2009 23:05

Ahoj,

taky jsem chtěla aby moje jezírko bylo čisté, mám filtlraci u UV lampu a nyní jsem koupila STOP Blanketweed,  v návodu je uvedeno, že není škodlivé pro lidi, ryby ani jiná zvířata, nevim, zda to má souvislost, ale dnes jsem lovila z jezírka čtyři mrtvé žáby a musím říct, že jsem u toho brečela, jsou tam ještě další, ale nevím jestli tam ještě zítra budou, za celých pět let, co mám jezírko se mi toto nestalo, jsem z toho nešťastná a ten přípravek okamžitě vyhazuji a raději budu mít v jezírku kal než toto.

                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 7.4.2009 23:55

mozna jste tam toho dala moc? mozna nalila do jednoho místa kde to bylo prilis koncentrovane?

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 8.4.2009 8:46

Ten přípravek, co jste si opatřila, osobně neznám, ale obvykle tyhle přípravky sami o sobě škodlivé nejsou, ale to co způsobí, už škodit může. To něco může být rychlá změna úrovně pH nebo velmi rychlý úbytek kyslíku ve vodě, způsobený buď samotnou reakcí přípravku, nebo rozkladem mrtvé hmoty.
Na většině z nich se obvykle píše - dodejte ještě něco (obvykle nějaká forma stabilizátoru kyslíku)
Nejlepší je tam samozřejmě nic nelít, zvláš´t když nevíte, co přesně lejete do vody (a většina výrobců chemické složení neuvádí - patrně proto, že by ten přípravek byl velmi snadno "umíchtatelný" z běžně dostupných surovin

                     
host - 212.86 (?), 17.10.2012 15:39
Prilozim aj ja svoju pichu ktoru som si postavil na zahrade mam to rok zalozene a tiez som bojoval s vodou ako sa dalo ale tetaz je vsetko v potiadku voda je celkom cista az na dno su vidiet ryby pridam aj nejake foto ak mi to pojde

                     
host - 212.86 (?), 18.10.2012 10:25
Tie fotky sa mi nepodarilo poslat skusim to este raz
jazierko
jazierko
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Peleta a klasicky kotel13:42
Zvukovy signalizator naplnenia sudu5.8.2024
BETONOVÁ DESKA5.8.2024
Hydroizolace bazénu5.8.2024
Vypouštění bazénu5.8.2024
Vypouštění bazénu2.8.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika