Tvar špičák



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?)
10.11.2023 17:56

Já v tom jedu dál, i když už jsem nechtěl. Už jsem se nechtěl ani nikam dívat, ale ten pán, co se ptal na South Haven, byl takový ten našeptávač, kterého by pan PP nazval "Satane odstup"smiley. Takže v tom zase lítám. Ty stromky, co přišly byly slušné, broskvoně ne příliš silné s nepoškozenými kořeny. Nejhorší slivoň "Františka", ale také z dobrými kořeny., takže pokud neobrazí jen podnož a ne stromek nad ní, bude to dobré. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 146.233 (?), 9.11.2023 21:37, zobrazeno: 14814x

Zdravím, 

tak jsem si objednal stromek a jelikož měli jen špičáky, poprosil jsem o co nejvyšší a tohle mně došlo...

   
host - 146.233 (?), 9.11.2023 21:45

Tak nic nepřišlo, nejde vložit foto.

      
host - 248.185 (?), 9.11.2023 22:56

Možná zmenšit rozlišení nebo změnit formát wink

   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6575) - 9.142 (?), 10.11.2023 8:48

A co tady očekáváte? Jestli je dlouhej, zkrátíte ho v mžiku. Jestli krátkej, tady ho nikdo neprodlouží. A jestli to špičák není, lze ho snadno vytvořit.

      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1907) - 168.103 (?), 10.11.2023 10:38

vypadá to, že tazatel není spokojený s dodaným zbožím. Asi. Další otázka je, jestli ví, jak ze špičáku zapěstovat korunku. A další věc je nákup poštou. Ten bych volil jedině v případě, že by ten prodejce byl jediný v Česku, který by měl konkrétní speciální odrůdu, o kterou mám zájem. Probírali jsme to tu mnohokrát, tedy to, že přes eshop kupujete stromek jako zajíce v pytli, popisovala tu už spousta lidí své zklamání. Ale je to marné, je to marné, je to marné. Za sebe musím říci, že i já jsem dvakrát eshop k nákupu stromků využil a pak jsem také dvakrát část dodaného zboží reklamoval. Je rozhodně lepší ušetřit si námahu a raději vyrazit na výlet autem a vybrat si a koupit si stromek přímo u školkaře nebo kvalitního prodejce, který oboru rozumí. Walter

         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 10.11.2023 11:12

Už jsem psal, že lepší výběr je přímo u prodejce, ale komu by se chtělo cestovat i stovky kilometrů s nejistým výsledkem, když stromky můžou přijít až domů. Bohužel do balíku se vejdou jen asi dvoumetrové stromky, takže, co je nad tím, uříznou. Bohužel leckdy i mnohem níž, bohužel, zvláště, když postranní obrost na takovém silně zakráceném špičáku je mizerný. Extrém byla broskvoň Maycrest, kdy přišlo jen kus seříznutého "klacku" bez obrostu, ale naštěstí pod seříznutím prorazil silně rostoucí výhon, který pokračoval nahoru místo uříznuté části prodejcem. Mnohem horší je když vám pošlou silný stromek se silným obrostem, ale s komplet uřezanými kořeny (na kůlovém kořenu ponecháno asi 5 cm z každého rozvětvení). Takový stromek se sice dobře sází, ale vyrazí pouze obrost ze zásob stromku, který ale dál už neroste a zaschne, ať děláte cokoliv.

            
host - 9.145 (?), 10.11.2023 11:38
tak já jsem pro stromky několikrát jel 140 kilometrů daleko a stále to považuji za lepší způsob nákupu stromků, než kupování zajíce v pytli. Walter
               
host - 213.137 (?), 10.11.2023 14:24

Někdy pošlou v krabici stromek se špatným kořenem, to je ta nejhorší varianta, to je pravda. Případ z 2/3 useknutý nebo rozštíplý kořen a ke všemu broskvoň sázená na podzim, i takový stromek se podařilo zachránit, korunka šla při výsadbě hned pryč, zůstal jen špičák kmínek, kolem kořene přišlo pár lopat té nejlepší hlíny z povrchu záhonu a bylo třeba častěji zalévat i v zimě, né kvuli suchu, ale spíš vytěsňování vzduchu a dělání bahýnka, zateče to pěkně kolem oslabeného kořene.

Kdyby tazatel zkusil dát ještě fotku, zajímalo by mě taky co dnes posílají. smileyMH

                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 10.11.2023 17:56

Já v tom jedu dál, i když už jsem nechtěl. Už jsem se nechtěl ani nikam dívat, ale ten pán, co se ptal na South Haven, byl takový ten našeptávač, kterého by pan PP nazval "Satane odstup"smiley. Takže v tom zase lítám. Ty stromky, co přišly byly slušné, broskvoně ne příliš silné s nepoškozenými kořeny. Nejhorší slivoň "Františka", ale také z dobrými kořeny., takže pokud neobrazí jen podnož a ne stromek nad ní, bude to dobré. 

                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1907) - 168.103 (?), 10.11.2023 18:07

jak jsem psal: je to marné, je to marné, je to... marné.wink

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika