Počasí



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?)
20.12.2023 13:55

Pan SPCH by se chtěl ohřát u tryskající lávy na Islandu, pan PP se zase vytáhl svým pozorováním na Křemešnické vrchovině a jakým ovocným stromům se daří v okolí Ústí nad Labem mi není známo. Zřejmě všem v pěkné nadmořské výšce 150 metrů. Pranostiky pro zítřejší den dříve apoštola svatého Tomáše 21.12.

- Je-li Tomáš mrazivý, obilní klásky naplní
- Na svatého Tomáše nejdelší noc je naše
- Na svatého Tomáše zima je naše
- O svatém Tomáši meluzína straší
- Jestli na Tomáše Biskupa slunce svítí, můžeme mnoho ovoce a žita míti
- Na svatého Tomáše zima se nám rozpáše

Zimní slunovrat 2023 (Severní polokoule). 4:27
pátek, 22. prosince

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 247.4 (?), 19.12.2023 9:02

Vědí akorát tak prd. Před nějakým týdnem strašili El Niněm, jaká že bude krutá zima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 19.12.2023 18:25

Zcela opačně než nyní to zde uváděl Milan HP. Tak bych jen zopakoval, že zatímco Dáša Honcová předpovídala zimu mírnou, tak podle slupek od cibule a chování zvířat by měla být naopak zima velmi studená. Dnes jsem vyfotil famózní západ slunce. Nevím proč, ale nějak mi to vždycky v zimě připomíná předzvěst jara. Když už tedy není jaro za dveřmi, tak alespoň ten zimní slunovrat, to je ovšem dost slabá náplast. Zimní bilance je zatím chabá, asi tak všeho všudy čtyři dny. Sníh byl užitečný a nemusel být vůbec, jako například v jiných letech, takže díky za těch pár čísel.

19.12. 2023 těsně po 16.00 hod.
19.12. 2023 těsně po 16.00 hod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 9.142 (?), 19.12.2023 18:50

El niňo je jako paní Colombová, všichni o něm mluví a málokdo = nikdo neví, o co se jedná. A už vůbec nikdo neví, co nám to přinese. Shodnem se asi na tom, že zima s nepříliš tuhými mrazy je pro naše zahrádky příznivá. Dobré je, když moc nekolísá teplota a neleze moc vzhůru, což se v posledních letech nedaří. Moje vlastní soukromá pozorování zaznamenala změnu směru proudění vzduchu. Zatímco se uvádělo, že u nás vanou převážně západní větry, poslední roky to bylo severák - jižní. Letos na podzim se to změnilo na ten správný západní. Ale co to přinese a zda se vůbec něco změnilo si netroufnu věštit. Akorát pamatuju, že babička říkávala "zima a páni nám nic neodpustí". Pokud jde o ten západ sslunce, měl by to být oceánský teplý a vlhký vzduch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 20.12.2023 8:07

Povídaly v TV víly: Perinbaba sbírá síly aby v lednu nasypala, bílé plány svátkům tříští-co nadělat, tak snad příštícheeky!? Ty červánky asi úplně s výlevem lávy na Islandu nesouvisícool? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2816) - 208.138 (?), 20.12.2023 12:00

Od té doby, co jsem to napsal, je tady všechno úplně jinak. Polární vír už zase asi drží fazónu a my dostáváme teplejší vzduch od západu a jihozápadu. A El Ňiňo je prý teplý vzduch nad oceány (letos prý o 2°C teplejší), který prý může, ale nemusí, ten polární vír narušit. Mám pocit, že ani křišťálová koule by těm meteorologům moc nepomohla.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 20.12.2023 13:55

Pan SPCH by se chtěl ohřát u tryskající lávy na Islandu, pan PP se zase vytáhl svým pozorováním na Křemešnické vrchovině a jakým ovocným stromům se daří v okolí Ústí nad Labem mi není známo. Zřejmě všem v pěkné nadmořské výšce 150 metrů. Pranostiky pro zítřejší den dříve apoštola svatého Tomáše 21.12.

- Je-li Tomáš mrazivý, obilní klásky naplní
- Na svatého Tomáše nejdelší noc je naše
- Na svatého Tomáše zima je naše
- O svatém Tomáši meluzína straší
- Jestli na Tomáše Biskupa slunce svítí, můžeme mnoho ovoce a žita míti
- Na svatého Tomáše zima se nám rozpáše

Zimní slunovrat 2023 (Severní polokoule). 4:27
pátek, 22. prosince

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4514) - 2.164 (?), 20.12.2023 14:30

Včera byl v Hradci Králové úžasný východ Slunce, jako Petrův západ předevčírem. Ráno jsem jel šopovat směrem východním. Pro změnu. Tak o tom úkazu vímwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 20.12.2023 15:45

Ještě k tomu včerejšímu západu slunce. Na internetu bylo plno fotek, ale ta nejzajímavější mně unikla. Co se týče toho prazvláštního mraku nad Tatrami, co ho ukazovali ve zprávách, tak kdybych to neslyšel a neviděl, tak bych řekl, že je to fotomontáž. Jinak poslední bílé Vánoce byly údajně v roce 2010, jestli jsem se nepřeslechl. 

Včerejší západ slunce z internetu
Včerejší západ slunce z internetu
Mrak nad Tatrami?
Mrak nad Tatrami?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 20.12.2023 18:01

Červené nebe při západu znamená Mikulaš peče kolače. wink MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 20.12.2023 18:25

Signály rudé k úvaze nutí, zda-li to labutí písnička hutícool? Včerejší aroma kanálů předběhlo silný déšť jen o chvíli, děkoval jsem Bohu, že to dnes ráno u nás v okolí Kroměříže neklouzalocheeky, měl jsem neodkladné pojížďky, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika