Rajčata 2023



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10244) - 70.240 (?)
6.10.2023 16:36

Ano, můžeme se radovat z velké úrody nestříkaných rajčat. Snad to vydrží i v dalších letech. yes

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 168.103 (?), 8.10.2023 20:36

yes, Walter

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2826) - 208.138 (?), 8.10.2023 23:52

Petře, gratuluju k tomu poslednímu. Bejbino považuju za docela náchylné k PB, Goldkrone jsem nikdy neměl. Ty dvě rostliny postižené pb dovnitř už by bylo lepší prostě zlikvidovat. Omezíte šíření, pravděpodobnost, že z nich získáte nějaké zdravé plody je opravdu nízká.

Zeptám se: máte zahrádku v kolonii nebo je kolem vícero zahrad? Už mne znáte, víte, že se nebojím pouštět fantazii na špacír. A dokonce to i zveřejňovat, byť za to bývám "bit".

A z toho obvinění z falšování data si nic nedělejte, je poněkud absurdní.

Milan HP

                     
host - 32.123 (?), 6.10.2023 12:19

Vzhledem k tomu, že nemáte tušení, kolik spór plísně bramborové a dalších chorob se v okolí pohybovalo, a zda to bylo 10x větší koncentrace nebo 10x menší koncentrace, než tomu bylo loni, a také nemáte permanentní měření vlhkosti, proudění, teploty, oslunění a dalších parametrů určujících příhodnost k napadení, nemáte tedy na základě čeho srovnat a vyhodnotit, zda by rostlina, která je v růstu o týden napřed, lépe odolala chorobě než rostlina, které je o týden pozadu. Nelze srovnáním 2 různých roků s odlišnými podmínkami vyslovit takovéto tvrzení. Porovnáváte neporovnatelné. Jediné seriozní srovnání by bylo srovnání na výsadbě stejné odrůdy na stejném místě, a po částech postupně vysazované. Např. 10 rajčat Tornádo vysadit 1.5., 10 jich vysadit 8.5., 10 jich vysadit 17.5., 10 jich vysadit 24.5. a 10 jich vysadit 31.5. Pak skutečně můžete porovnávat a na základě jejich odolování chorobám vyslovit tvrzení. To, co jste udělal vy, je jen chabý pokus napasování určité události (nižší teplota půdy při výsadbě) na jinou určitou událost (pocit masivnějšího napadení chorobou) bez průkazných souvislostí.

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10244) - 70.240 (?), 6.10.2023 16:36

Ano, můžeme se radovat z velké úrody nestříkaných rajčat. Snad to vydrží i v dalších letech. yes

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2826) - 208.138 (?), 8.10.2023 0:08

Ano, máte pravdu, tedy pokud bych pracoval na vědecké studii a psal do vědeckého žurnálu. Což ale není ten případ. Píšu na fórum praktických zahrádkářů a má srovnání jsou jediná, pro mne dostupná a tak jen postřehem (jedním z mnoha tady uvěřejněných), co nejspíš v praxi nedělat či naopak dělat, pokud chci, aby moje rostliny dobře prospívaly. Nejen rajčata. Nevím, proč mi vyčítáte nevědeckost, když mne nikdy ani nenapadlo se za "vědce" považovat. Řekněme, že jen" nahlas přemýšlím" o tom, co vidím a dělám. 

Otočím to: vy máte vědecky správně získané důkazy o tom, že to, co jsem si vydedukoval, je principiálně nesprávné? Pokud ano, uveďte je. Ochotně uznám, že jsem trefil kozla.

Milan HP

                     
host - 91.25 (?), 8.10.2023 8:36
Už zase máte náběh na to se ztrapňovat. To vy jste vyslovil teorii, že rostlina sázená do chladnější půdy, i když vyroste do obvyklého formátu, je více napadána chorobami, a to pouze na základě subjektivního srovnání 2 různých let nebo 2 různých regionů, což je v případě chorob rostlin naprosto zásadní faktor! A vydatně se za tento výrok bijete, aniž byste akceptoval fakt, že u jiných pěstitelů se vaše teorie nikdy nepotvrdila. Dokonce neexistuje ani žádné vědecké pojednání, které by toto tvrdilo a zkoumalo. Tímto způsobem obvykle v diskuzích vystupují hlupáci a dezoláti, kteří po ostatních požadují opak, tj. chtějí po nich dokázat, že jejich výmysl není pravda. Snad k nim nepatříte a nehodláte v této rétorice pokračovat … bohužel si “jen nahlas nepřemýšlíte”, ale snažíte se ostatní přesvědčit, ze je to fakt. Vaše tvrzení je ale pouze na stejné úrovni jako “rajčata sázená v květnu jsou méně odolná, protože je zničila jarní bouřka s kroupama.”
                     
host - 91.196 (?), 8.10.2023 8:58

Nereaguju na konkrétní příspěvek, ale nevíte, proč se nad příspěvky přihlášených zobrazuje Warning..., nebo jen mněcool? Druhá nedávná novinka je, že se před zobrazení požadovaného příspěvku vtírá reklama-na mě to nemá vliv, že bych ji načetl, jen se mi lehce zvedne tlakcheeky, SPCH.

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2826) - 208.138 (?), 10.10.2023 16:01

"Warning" potvrzuji a je zatvrzelé. Přičítám to počítačovým broukům, kterých je možná víc než těch živých.frown

Milan HP

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2826) - 208.138 (?), 12.10.2023 20:37

Tak je to asi tady. Nádherné září a kus října a najednou hup do mrazu. Šlus. Budu muset obrat i zelené na zimu. Tam nahoře nepředpovídají jen jednu, ale hned několik mrazivých nocí. To se risknout nedá. A to jsou hlavně řízky obalené jak červenými, tak zelenými. Optimisticky jsem předpokládal, že by to ještě měsíc mohlo vydržet. Tůdle.

Co myslíte, kdo má pravdu? Ti meteorologové, kteří říkají, že zima bude krutá, nebo ti, co předpovídají standardní, celkem mírnou, zimu? Jak tak ty různé články čtu, je mi jasné, že oni v tom moc jasno nemají. 

Milan HP

                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2826) - 208.138 (?), 9.10.2023 0:06

Víte co, vynechte mne z rovnice. Proč a o co se snažím. Věnujte se realitě a pěstování. "Nikdy se nepotvrdilo" není podložený argument. Moje tvrzení či dohad je, že zdravě vyvinutá rostlina má větší imunitu proti chorobám, a to se projevuje tím, že odolává déle. A ten zdravý vývoj je také podmíněn tím, že je zasazena či zaseta do teploty půdy, která je pro její zdravý vývoj dostatečná. Samozřejmě je tam i spousta dalších faktorů. A hlupáky a dezoláty si nechte vůbec pro sebe: urážkami nemůžete v diskuzi nabýt převahy. K těm se snižují jen ti, kteří nemají hodnotné argumenty.

Milan HP

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Peleta a klasicky kotel6:25
Peleta a klasicky kotel6:13
Peleta a klasicky kotel11.8.2024
Zvukovy signalizator naplnenia sudu5.8.2024
BETONOVÁ DESKA5.8.2024
Hydroizolace bazénu5.8.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika