Lilkoviště



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?)
9.7.2012 14:50

Nám lilek chutná z grilované zeleniny zdaleka nejvíce (já cuketu moc nejím nejvíce polívku z ní) a to v úpravě kdy se griluje na plechu, kameni nebo el. grilu, tzn. že součástí grilování je olej (ten ve kterém bylo např. naloženo maso), před tím se nakrájí, posolí a nechá "vypotit". Někdo ho griluje na sucho a pak zakápne olejem ale my to takto neděláme. 

Takto udělaný lilek je měkoučký, rozplývající se v ústech, cuketa je více tuhá, chuťově jiná. 

Setkávám se nejčastěji se dvěma názory na lilek - buď je skvělý a nebo se nejí protože nechutná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 8.7.2012 22:14

Mirku, nezlobte se že si rýpnu, ale v čem je problém? To jste líný ty lilky občas postříkat?

Já sám jsem tady o sviluškách psaljak mi decimují co najdou, nicméně použil jsem vhodné postřiky a už měsíc mám pokoj, tedy zatím.

V první fázi mi komplet zabral i jen eko postřik s řepkovým olejem.

                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 8.7.2012 22:37

Již jednou jsem ošetřoval a to okurky když byly menší, používám Vertimec 1.8EC, samozřejmě že jsem vzal vše co je ve skleníku, melouny, okurky, papriky a lilky. Zdá se mi že lilky jsou napadány jako první a napadení je nejvíce devastující. OL u okurků je sedm dní což je na hadovky docela hodně, pariky nebo lilky ten týden (3 dny) vydrží ale okurky přerostou, přitom napadeny nejsou. Bio nebo eko postřiky kterými musím doslova "hubkou namočenou do olejíčku utřít sviluškám huby" v tom mém pralese nemají šanci.

Lilkům se u nás daří celkem dobře i venku tak proč si zbytečně kvůli třem rostlinám zamořovat  skleník?

                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 8.7.2012 22:50

Mirkovi rozumim, kdyz ve skleniku maji svilusky hlad, je velmi tezke se jim ubranit a navic lilky skutecne uprednostnuji a to hl.fialove plodici odrudy, jiz vloni jsem si toho vsiml, letos zelene odrudy ve skleniku take nejsou napadany, uvidime za nejakou dobu jak se to dal vyvine...

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 8.9.2012 16:02

Pořídil jsem si před 14ti dny malinký "mikroskopek" a začal se pídit ve skleníku po potvorách které mi ničí listy lilků a zjistil jsem, že ti červení hajzlíci patrně nejsou svilušky, ale velice nápadně se podobají mšicím. Samozřejmě co tam bylo na začátku sezony už nemohu prozkoumat,  myslím že tenkrát to svilušky byly. Podařilo se mi je nafotit, je to tlusté do špičky, má to dlouhá tykadla a dvě výrazné tečky - oči.




                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 8.9.2012 16:06

toto mi Mirku pripomina,,prezralou´´ msici-tedy uz starou

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 8.9.2012 16:10

To je možné laugh, ale že jsou tak malilinkaté?

                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 8.9.2012 16:23

tak druhů mšic je spousta, mozna jste je malo prikrmoval :DD

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3294) - 5.149 (?), 8.9.2012 16:41

Mně to připomíná červeného pavoučka Tetranychus urticae, je to vlastně roztoč, který mně vždycky v zimě zničil několik zazimovaných kaktusů.

             Mr Big

               
host - 154.22 (?), 9.7.2012 14:01

Mirku jak ten lilek chutná? Já to ještě nikdy nejedla. Třeba jako cuketa?

                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 9.7.2012 14:50

Nám lilek chutná z grilované zeleniny zdaleka nejvíce (já cuketu moc nejím nejvíce polívku z ní) a to v úpravě kdy se griluje na plechu, kameni nebo el. grilu, tzn. že součástí grilování je olej (ten ve kterém bylo např. naloženo maso), před tím se nakrájí, posolí a nechá "vypotit". Někdo ho griluje na sucho a pak zakápne olejem ale my to takto neděláme. 

Takto udělaný lilek je měkoučký, rozplývající se v ústech, cuketa je více tuhá, chuťově jiná. 

Setkávám se nejčastěji se dvěma názory na lilek - buď je skvělý a nebo se nejí protože nechutná.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika