Lilkoviště



               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?) 
20.8.2012 17:52

Myslím že to byl Makedonec.


  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 20.8.2012 18:03

lilky u nas trochu zbrzdily s plodnosti, i kdyz se parkrat zalily, nicmene rostliny vypadaji pekne-narozdil od scvrklych paprik

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?), 20.8.2012 18:53

Já lilky ve velkém rozdal a taky hodně přezrálých vyhodil, už jsme je nestíhali konzumovat a taky jsem rostliny poněkud zanedbal.

                     
host - 0.54 (?), 27.8.2012 13:19

Dobrý den,

já mám stejný problém jako Renii, moje lilky, které pěstuji ve skleníku nikdy nezfialovějí. Jsou šedozelené se slabým nádechem fialové. A mám odrůdu českou. Venku se mi jeden omylem vysemenil a je krásně fialový, ikdyž prcek.  Rostlina ve skleníku je velká, má spousta plodů. Dneska jsem jeden utrhla a nepřijde mi přezrálý. Semena už jsou nahnědlá, ale vnitřek je spíš do zelena. Chuťově dobrý. Je to už druhý rok stejné, prostě nebudou fialové a nebudou.  Asi se příští rok na lilky vyprdnu, netuším kdy jsou zralé a ta barva se mi vůbec nelíbí.  Napadá mě akorát, že by neměly dostatek světla, otrháváte někdo na rostlině lístky?

Radka

                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 27.8.2012 13:50

Já jsem na tom přesně jako Vy. Fialové jsou jen ty, na které může přímé světlo. Ale vzhledem k tomu, že jsou dobré, je mi to jedno. Na barvě mi až tak nezáleží.

                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 27.8.2012 14:27

Listy ve skleníku jsem z jižní strany otrhala aby na ně šlo slunce a bylo to prd platný frown, kdoví jestli to třeba nemůže být tím, že do polykarb. skleníku nejde to správné světlo... nevím, na příští rok mám objednané zahraniční odrůdy, třeba to bude lepší wink

                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 27.8.2012 14:47

Udělal jsem si závěr, že lilky potřebují ke zfialovění UV záření, které polykarbonátový skleník filtruje. Tam, kam může přímé světlo (otevřenými dveřmi), fialové jsou.

                     
host - 181.105 (?), 31.8.2012 9:58

Dobrý den, Mirku, moc děkuji za odkaz na estonský web. V jakém časovém předstihu objednáváte semena? Prosím, poraďte, u které odrůdy lilku jsou rostliny nejnižší (z těch, co jste vyzkoušel) a plody klasicky velké, ne mini.

Děkuji

Naďa

                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 8.9.2012 21:28

Nejsem sice Mirek ale mám čerstvou zkušenost s tímto webem...31.8. jim došla platba přes PayPal... 31.8. byla semínka odeslaná... 5.9. jsem měla semínka doma. Byla s nimi dobrá komunikace, takže spokojenost yes

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?), 9.9.2012 11:11

Naprosto souhlasím, objednával jsem již mnohokrát a dodací doba jeden týden, komunikace je taky na dobré úrovni, psal jsem jim i o mém zájmu o určité odrůdy semen v rámci rozšíření nabídky. Bohužel se nabídka nejvíce rozšířila o semena českých producentů což pro našince není moc zajímavé.

Co se týče lilků tak vybírám podle atraktivity plodů a následně podle ranosti odrůd. Až na vyjímky beru jen rané, max polorané odrůdy. Co se týče velikosti plodů tak je uvedena v popisech, co se týče skutečnosti tak vloni klasika, letos rostliny i plody jako kráva, i např. Ping-pong není "pongem" ale spíše tenisákem.

Vysloveně nejnižší se říci nedá, nižší byly rostliny v částečném stínu broskvoně, ale ať již byly ve stínu nebo ne tak všechny odrůdy byly zhruba ve stejné velikosti, a ve skleníku mi nyní "nadzvedávají" stropní sklo. Loni dosahovaly rostliny 50-75 cm, letos jsou asi 2x vyšší, je to dáno i teplem v noci a vlhkem.

Tato bílá odrůda má skoro 1,5 m na výšku.
Tato bílá odrůda má skoro 1,5 m na výšku.
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika