Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?)
3.1.2024 17:06

Vlastní plody s momentálně nejpevnější dužninou: ADMIRÁL, EVELÍNA, MELROSE, PINK LADY. Mimo Pink Lady jsou všechny i bohatě šťavnaté. Nemůžu říct, že Idared z Vysočiny je horší než zdejší Melrose. Z Vysočiny je pěkně tvrdý i Topaz. Škoda, že Pink Lady není šťavnatější, protože chuť není vůbec špatná. Ještě jsem zapomněl na pevný, ale méně šťavnatý SIRIUS. Otázka je, jestli by specifická chuť Siriusu každému vyhovovala. Asi největší požitek jsem měl z konzumace Admirálu. A jak to vypadá u vás?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 24.12.2023 20:39

Jediným, prozatím každoročním zklamáním je Gloster 69. Ani se mi nechce věřit, že to je trvalý úkaz, protože kdysi malé Glostry z Hanácka, balené asi po 5 kusech měly svoji typickou chuť, i když byly menší velikosti. Měl jsem asi 4 menší plody, ale chuť je neskutečně jalová. Možná, je to tím, že na stromek pořád něco roubuju, ale nejsem si jistý, jestli je to ten pravý důvod. Podtržené nebyly, naopak visely až do listopadu, tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 49.56 (?), 13.12.2023 15:24

Niečo o vylepšenom Granny Smith odroda Canopy. 

Canopy
Canopy


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4514) - 2.164 (?), 13.12.2023 23:07

Podle mě to bude jen zelené jablko s (pa)chutí rezistenta. Třeba se mýlím. Mám vypozorováno, že GS není až tak náchylné ke strupovitosti a padlí, ale miluje ho obaleč ablečný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4514) - 2.164 (?), 14.12.2023 16:19

Výše jsem psal, že jsem si objednal Opál ze Slovenska. V neděli jsem objednal, dnes, ve čtvrtek dorazil. Špičák, pěkný. Opál je právně chráněná, běžně neprodejná odrůda. Tady se nákup povedl. Na štítku je označení JOJO44. Myslel jsem, že to je podnož, ale je to jejich interní kód zboží. Podnož je M26.

.
.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.75 (?), 28.12.2023 18:25

Pan PP řekl: Začínáme konzumovat první úrodu hrušek Nela. U mě jsou NELY (Lucasova x Nelisova zimní) stále tuhé, nezmáslovatěly. Možná jsou příliš podtržené. Rodičovské odrůdy na tom byly rozdílně. Lucasova končí až teď, což je pěkný výkon a plod Nelisovy zimní je dávno na kaši. Předčasně sklizená by zvadla, čehož jsem si nevšiml.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 9.142 (?), 29.12.2023 10:17

Poslední Nelu jsme zblajzli včera, byla skvělá. Ty M. Verté postupně zrajou a jsou jak jinak, vynikající. Je to z na prstech jedné ruky počítaný rok, kdy u nás dozrály.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.75 (?), 31.12.2023 22:04

Dnešní degustace: Čistecké lahůdkové, Tango, Kidd´s Orange. První zmiňované sice začíná pomalu ale jistě moučnatět, přesto plody z Vysočiny drží rekordně dlouho proti těm z teplejších poloh. Chuť stále typicky aromatická. Tanga bylo mnoho a je to kříženeček, jak by řekl Srstka, proto je tam trochu Topazu a trochu Angoldu, takže je to tak trochu divočina, jak by řekl zase pro změnu pan Přasličák. Čím déle se skladuje, tím možná zřetelnější. Vítězem se stává Kidd´s Orange. Plodů bylo nezvykle mnoho, proto jsou menší, silně podtržené, prozatím relativně dobrá šťavnatost, patrná typická odrůdová příchuť. Překvapivě dobré plody na to, kolik jich bylo, kdy byly sklizené a jak jsou skladované (pouze studená chodba).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 3.1.2024 17:06

Vlastní plody s momentálně nejpevnější dužninou: ADMIRÁL, EVELÍNA, MELROSE, PINK LADY. Mimo Pink Lady jsou všechny i bohatě šťavnaté. Nemůžu říct, že Idared z Vysočiny je horší než zdejší Melrose. Z Vysočiny je pěkně tvrdý i Topaz. Škoda, že Pink Lady není šťavnatější, protože chuť není vůbec špatná. Ještě jsem zapomněl na pevný, ale méně šťavnatý SIRIUS. Otázka je, jestli by specifická chuť Siriusu každému vyhovovala. Asi největší požitek jsem měl z konzumace Admirálu. A jak to vypadá u vás?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.91 (?), 3.1.2024 18:41
Krško, cpeš se do zadnice střížovickým agentům? Jseš trapnej, ostatnĕ jako vždycky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 3.1.2024 20:50

Sice přesně nevím, které jsou a které nejsou střížovické odrůdy, ale budu rád, když napíšete pár slov o tom, co se vám v minulém roce nejlépe vydařilo a v jakém stavu jsou plody dnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika