Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?)
24.12.2023 13:44

Tak co jste dnes ochutnali za jádroviny z vašeho sklepa? Já jsem si dnes opět dal starou francouzskou odrůdu z názvem LUCASOVA. Plody jsou stále chutné a překvapivě vydržely do Vánoc při teplotě zhruba 10°C. Ovšem je možné, že z vyšších poloh by byla natrpklejší. Další v pořadí byla DICOLOR (Holenická x Williamsova). Nemám nic proti této hruštičce, i když mnozí ano. Snědl jsem jich několik. Dužnina máslovitá, s typickou příchutí, jež každému nemusí vyhovovat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 9.142 (?), 18.12.2023 17:13

Dneska jsem letmo ochutnal sousedovu (mám samosběr) Madame Verté. A vypaddá to, že letos u nás dozraje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 18.12.2023 17:54

U mě jsou momentálně největším hruškovým bohatstvím krásně žluté Lucasky. V 10°C se sice za chvíli promění na kaši, ale zatím jsou ok. Nechci nikomu doporučovat obyčejný Idared, ale ty s Vysočiny vycházejí v porovnání se zdejšími Jonaprince (z roubu) velmi dobře. Na Hornosvratecké vrchovině je to jen o 50 m. výš než na té Křemešnické. Od severu chráněná poloha vzrostlými smrky, celodenní oslunění ani náhodou, ale na jižním svahu. Včera degustovaná Rozela s mě oblíbenou "vandovskou" příchutí. Z Vysočiny - delší skladovatelnost a hutnější dužnina. Dnes opět výborný zdejší Angold. Dužnina svěží, šťavnatá s typickou příchutí "značky" Angold. Optimální konzumní zralost již nějaký čas a stále trvá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 20.12.2023 16:14

Zkouší někdo pěstovat to CAMEO? Chuť kupovaného tvrdšího plodu líbivá, sytě sladce plná s jemnou kyselinkou. Dnešní degustace: ROZELA, ORION (méně zralý, spíše zelenožlutý, chuť příjemná, ale plod zřejmě ještě řádně "nedošel"). Nakonec EVELÍNA z roubu. Prozatím dužnina velmi pevná a ˇšťavnatá. Co se týče fotek, tak i druhý Olympus se porouchal, takže zbývají dva staré Nikony a vůbec nevím, jestli na nich lze nastavit datum. Na fotce vánoční Lucasova hruška. 

Lucasova
Lucasova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.186 (?), 21.12.2023 22:19

Cameo vzhledově líbivé, ale chuťově na stejné supermarkeťácké kopyto, musel jsem ho zajíst Vandou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 23.12.2023 12:25

Další kupovaný plod odrůdy CAMEO prakticky celý tmavě červený tvarově podobný Red Deliciousům. Chuť jistě líbivá pro konzumenty nakupujících ovoce v supermarketech. Chápu i možný úspěch na veřejných degustacích. Ovšem chápu i předřečníka, který si po "neutrálním" zážitku z konzumace Camea, musel zakousnout něco říznějšího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 23.12.2023 15:26

Další ochutnávka byl kupovaný plod odrůdy CRIMSON SNOW. Žádný posun od hodnocení před lety. Jablka velká, líbivá, u konzumentů zřejmě oblíbená, na degustacích pravděpodobně úspěšná. Dužnina pevná, chruplavá, šťavnatá, příchuť exotického ovoce, jak se uvádí, ani náhodou. Možná někde v Austrálii, nebo v jiných horúčavách. Celkově taková komerční odrůda zaměnitelná s deseti dalšími. Ovšem pokud takové plody rozkrájíte a nabídnete doma dětem, nebo hostům, tak vás určitě pochválí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavelmu - (7) - 152.90 (?), 23.12.2023 18:01

Souhlasím, Crimson Snow kupovaná v supermarketu jsem několikrát ochutnal a vždy křupavá, šťavnatá, ale tak nějak bez chuti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 9.142 (?), 23.12.2023 19:32

To se ví o převážné většiné těch nových odrůd z HM. Jsou to LSL jabka, krásná, lesklá, umělohmotná, bezchuťová. Křidýlko nebo stehýnko. Když kousnu do Starkrimsonu v optimální zralosti, je to nebe v hubě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavelmu - (7) - 152.90 (?), 23.12.2023 22:02

Určitě záleží, jaká jablka člověk vlastně kupuje, což se v podstatě nemá šanci při koupi v super marketu dozvědět. Taková Gala, Pink Lady nebo Fuji bývají skvělá za cenu 50+ Kč, ale pak v "akčním" výprodeji za 19 Kč poté, co ležela bůhvíjak dlouho ve skladu, se nedají jíst, protože taky zmoučnatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 24.12.2023 13:44

Tak co jste dnes ochutnali za jádroviny z vašeho sklepa? Já jsem si dnes opět dal starou francouzskou odrůdu z názvem LUCASOVA. Plody jsou stále chutné a překvapivě vydržely do Vánoc při teplotě zhruba 10°C. Ovšem je možné, že z vyšších poloh by byla natrpklejší. Další v pořadí byla DICOLOR (Holenická x Williamsova). Nemám nic proti této hruštičce, i když mnozí ano. Snědl jsem jich několik. Dužnina máslovitá, s typickou příchutí, jež každému nemusí vyhovovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika