Hrušky 2022



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?)
1.9.2024 14:58

Pozná někdo odrůdu hrušně? Prostřední plod je ze stromu Astry. Na štítek jsem si napsal Salisbury, ale jsou to nějaké velké letní hrušky. Ty krajní dva plody jsou z Vonky. Na štítku jsem neobnovil nápis, takže se smyl.

hrušeň neznámá
hrušeň neznámá
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 9.142 (?), 8.8.2023 17:46

Měl jsem ji zasazenou, před tím než začala plodit ji snědl hryzec. Dál už jsem ji neobnovil. PP.

                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 9.142 (?), 9.8.2023 18:58

Tak jsem dneska ochutnal první spadlé muškatelky a tak jako každý rok se mi vrátila doba prázdnin, her a malin nezralých. Zahrada, které kralovala obrovská muškatelka a kterých jsem vždycky zkonzumoval kvanta. Je to moje nejmilejší hruška. 

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 10.8.2023 11:28

Aha, tak Muškatelka šedá je vaše srdeční záležitost, to jsem nevěděl. Uvidíme, co přinese to "droboští" Kozačky. Včera jsem kousl do jedné ještě tvrdé Ananasky a první dojem byl zajímavý. Možná budou mít s tím názvem odrůdy pravdu. A nejsou to žádné málé hruštičky.

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 196.17 (?), 19.8.2023 15:16

A vítězem se stává pan PP s Muškatelkou šedou. Sice nevím, jak chutná, ale Kozačky a Ananasky se zatím představily jen jako sladké letní hrušky. Ta Ananaska je nejzajímavější v chuti ještě jako tvrdá. Předpokládám, že Muškatelky budou s muškátovou příchutí. Je to tak, pane PP? Víc by nám možná prozradil Mittwoch a ing. Fidla, ale kde jim je konec.

                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 9.142 (?), 20.8.2023 8:08

Muškatelka je pro mne vítanou letní lahůdkou. Ovšem jako většina letních hrušek má své "mušky" a má jich dost. Především dobrá je jen v optimální zralosti, která trvá poměrně krátce. Brzy hniličí. Často má kaménčitou dužinu. Pro nejlepší výsledky je potřeba ji velice mírně podtrhnout a na to aby měl člověk speciální školení. Brzy dojde ve skladu. Ale když se povede, je to báseň. Křehká jemně křuplavá dužina, sladká s nepatrnou stopou kyseleosti na dochucení. Chuť a vůně je specificky muškátová.

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 10.8.2024 14:32

Na jedné fotce je žlutý plod neznámé letní odrůdy, u které nedokážu určit z kterého roubu pochází. Dvě snad zralé Špinky mě prozatím neohromily, zato Kozačka stuttgarská letos ano. Pokud se malé plody včas utrhnou a nenechají se zmoučnatět, dokážou vykouzlít velice originální, specificky aromatickou, hruškovou chuť. Plody na fotce jsou všechny tak 2x až 3x menší než pravděpodobně falešná Salisbury.

Šídlenka
Šídlenka
Šídlenka
Šídlenka
Generál Leclerc (vlevo), Abate Fetel (vpravo)
Generál Leclerc (vlevo), Abate Fetel (vpravo)
nepravá Salisbury
nepravá Salisbury
nepravá Salisbury
nepravá Salisbury
pravděpodobná Salisburyova
pravděpodobná Salisburyova
vlevo neznámá letní hruška, nahoře 3x popadaná Koporečka, vpravo Šídlenka, dole 2x Kozačka sttutgarská
vlevo neznámá letní hruška, nahoře 3x popadaná Koporečka, vpravo Šídlenka, dole 2x Kozačka sttutgarská
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 14.8.2024 10:40

Další plod "neznámé letní odrůdy" jsem našel na roubu Muškatelky turecké. V chuti je takový nepatrný šmak starobylé odrůdy (kořenitost). Jaká asi musí být Muškatelka šedá, o které se uvádí: chuť sladká, muškátově kořenitá, svérázně dobrá.

Muškatelka turecká
Muškatelka turecká
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 9.142 (?), 14.8.2024 17:11

Muškatelka šedá má v optimální zralosti naprosto famózní chuť i strukturu dužiny. Bohužel ta optimální zralost se jednak musí přesně trefit, druhak trvá jen dva tři dny, pak nehompromisně hniličí.

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 15.8.2024 18:12

S těmi letními hruškami je potíž. Ty Kozačky jsem chytil taky jen některé. Muškatelka turecká měla kořenitý šmak částečně už v "mouce", proto mě to zaujalo. U Šídlenky buď "mouka" nebo byly ještě nezralé. U té Muškatelky šedé bych měl zájem o naroubování.

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 1.9.2024 14:58

Pozná někdo odrůdu hrušně? Prostřední plod je ze stromu Astry. Na štítek jsem si napsal Salisbury, ale jsou to nějaké velké letní hrušky. Ty krajní dva plody jsou z Vonky. Na štítku jsem neobnovil nápis, takže se smyl.

hrušeň neznámá
hrušeň neznámá
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika