Broskyne 2024



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 236.118 (?) 
30.6.2024 11:27

MH: Perfektní, Martine. yes Zřejmě dobrá náhrada za Shraz. Pro mě zůstává nejchutnější červencová broskev FM3. Asi tři plody FM3 byly na falešné Dianě - výborné. Na tu novou Dianu jsem zvědavý, stromek má jeden plod, který je o něco větší než jediný plod na stromku Flaminie. Možná je to proto, že ta Flaminia bude zrát později.

Harnas (celkem asi pět plodů)
Harnas (celkem asi pět plodů)
Harnas (celkem asi pět plodů)
Harnas (celkem asi pět plodů)
Luna (asi tři plody)
Luna (asi tři plody)
Amsdenova (zhruba 3 až 4 plody celkem)
Amsdenova (zhruba 3 až 4 plody celkem)
Springcrest
Springcrest
Royalvee (přežil jeden znetvořený plod)
Royalvee (přežil jeden znetvořený plod)
Super Queen (světlejší červená při vybarvování)
Super Queen (světlejší červená při vybarvování)
Snow Queen (tmavší červená při vybarvování)
Snow Queen (tmavší červená při vybarvování)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 212.219 (?), 30.6.2024 15:58

Příští rok mám v plánu zrušit na dobrém místě starý Sunhaven, místo něj bych chtěl dát multiodrůdu Primissima / FM3 / Springtime, Snowqueen = taková sázka na jistotu v odolnosti, snad jsem vybral dobře.

Podobnou nektarinku jako Snow/Superqueen tu mám po záměně, myslel jsem, že to bude jedna z nich, ale kvete možná dříve, takže to bude nějaká třetí varianta italské Queen - podle štítku to měly být bělomasé broskvičky Crasiommolo, to nejsou, podobá se to i dobou zrání těm Queen.

Ochutnal jsem první Sunhaveny, některé už jsou jedlé (byly nahnité), ale ještě potřebují čas.

Armkingy jou vynikající, cukernatost jako Sunhaveny kolem 11%Brix, ale chuťově jako by byly sladší, vynikající kyselinky mají extrašťavnaté, a to ždímám květináčovku stroměček 20 nektarinek táhne.yes

Kdyby se objevila někde nektarinka SHRAZ, zkusil bych ji, zatím se tu nikdo neozval že by ji měl, škoda. MH

armking
armking
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 30.6.2024 16:00

Armkingy voní půl metru od stromku. cheeky MH

armking
armking
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 30.6.2024 16:02

Armking malé extra šťavnaté osvěžující vynikající10-14% Brix cheeky Pecka je neodlučitelná. MH

armking
armking
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1826) - 168.10 (?), 30.6.2024 16:11
Letos výborná úroda Springcrestu. Celkem odhaduji tak 25kg, možná víc. Dnes jsem sklidil zbytek. Nádherné plody. Walter
Springcrest
Springcrest



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1826) - 168.10 (?), 30.6.2024 16:19
Začíná postupně dozrávat FM3, na snímcích naočkovaná na semenáček v srpnu 2020. Walter
FM3
FM3


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 30.6.2024 16:33

Pane Walter, nádherná úroda broskviček cheeky, určitě vymazlené nevyrostly samy yes. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.191 (?), 3.7.2024 7:50
Dobrý den, Taky mám Springcrest na GF 677 a úrodu letos velkou, podobně jako p.Walter. chci se zeptat, jak ùrodu upravujete, zkoušeli jsme na zkoušku udělat pár zavařenin, ale zdá se mi, že pozavaření bude příliš měkká konzistence-blákota, jak se u nás říká. Na zavařování tato odrūda asi nebude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1826) - 168.103 (?), 3.7.2024 12:31
Zpracování broskví neřeším. Springcrest je asi nejlepší na přímou konzumaci, co se nesní v rodině, to se rozdá. Na zpracování ani není čas, teď na 4 mladých stromcích dozrává FM3, pak budeme sklízet Redhaven, pak Cresthaven.
broskve
broskve


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.58 (?), 3.7.2024 15:58
Ok.čerstvé jsou nejlepší, ale něco se sní, něco rozdá i tak zbyde.A to máme pouze 3 broskvoně. Nejranėjší Springcrest na GF je největší a má nejvíce plodů, pak neznámá odrůda na styl redhaven, ale nejde od pecky a nakonec bělomasæ benefice. Dovedu si představit ještě nějakou ranější broskev, než Springcrest a dalšį pozdní třeba cresthaven a ještě pozdější kvūli rozložení sklizně.Ale pokud by byly všechny stromy v plné plodnosti a zdravė rostoucí, nevěděl bych, co s plody dělat, přece jenom nejdou uskladnit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel12:21
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika