Broskyne 2024



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 234.59 (?) 
2.6.2024 22:01

Ako ste spokojný s Jayhavenom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10177) - 70.240 (?), 4.6.2024 14:38

Jak napsal kdysi Korzár: "Treba sadiť, netreba sa pýtať". Když si vezmete, že se jedná o nejodolnější žlutomasou broskvoň proti kadeřavosti, tak už jenom to stojí za to. Navíc letos po mrazové katastrofě vydrželo na stromku větší množství plodů než třeba u odolného Flaminga nebo Halehavenu. 

Jayhaven (4.6. 2024)
Jayhaven (4.6. 2024)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (205) - 204.15 (?), 6.6.2024 21:41
Už nás sa už Fénix zacina pomaličky vyfarbovat.
Fenix
Fenix
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 6.6.2024 22:52

Peter PE, v jaké jste lokalitě? Vybarvuje vám brzo. yes

U mě zachráněné před mrazem 2 plody Francoise, dneska už byl jeden spadlý - zhnitý napíchnutý havětí, nestihl jsem zapytlíkovat. Ten spadlý jsem ochutnal a už se dal hryzat, chybí tak týden. Na samostatných stromkách Francoise všechno zmrzlo, ani Sagittarie nemají nic. MH

Jen jeden Francoise
Jen jeden Francoise
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 9.6.2024 23:19

Na přiroubovanci jsem našel 2 plody bělomasé Primissima delbard, byly neviditelné za listem asi nějak namrzlé - velké jen jako vlašský ořech a přitom už zralé voňavé výborné - takže jasný favorit na nejranější broskvu. Žlutomasý Francoise už vypadá taky zralý, ještě ho nechám dokud neupadne sám - je v pytlíku.

Jayhaven jsem našel broskve a tentokrát jsem byl s pytlíkama rychlejší jak obaleči tak by to mohlo vyjít, zrát by měl nějak nakonci Redhavenu to je ještě daleko. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10177) - 70.240 (?), 13.6.2024 13:43

Primisimy jsem si taky vychutnával jako první broskve, to už je dávno. Ochutnal jsem jediný plod Maycrestu poškozený mrazem a částečně už monilií. Na fotkách Springcresty znetvořené mrazem ve stádiu malých plodů. Dva přeživší plody Sugar Time. Je to smutný rok pro meruňky a broskvoně.

Všechny plody Springcrestu jsou takto poškozené mrazem
Všechny plody Springcrestu jsou takto poškozené mrazem
Springcrest
Springcrest
Sugar Time
Sugar Time
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1826) - 168.103 (?), 13.6.2024 13:47

U mě bude obvyklá úroda. Dost plodů je ale poškozeno květnovým krupobitím. Walter

Springcrest
Springcrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10177) - 70.240 (?), 13.6.2024 18:29

Závidím yes smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (205) - 204.15 (?), 13.6.2024 22:05

Fenix sa vyfarbuje kazdym dnom :-), trosku som nestihal pri prebierke a zacina aj uz pomalinky aj Albatros sa cervenat :-) 

Fenix1
Fenix1
Fenix2
Fenix2
Albatros
Albatros
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 16.6.2024 22:05

Pěkné pane Walter, to už by mohly každou chvílí měknout?

Mám v koruně jeden plod o chlup ranější Francoise, vypadalo to že už je zralý, ale stále ještě nezměknul, takže bude jako posledně až nakonci Leskor.

Springcresty zatím plody nemám, ale tabulkově stejně jako Springcrest by měly zrát nektarinky Armking. Nevím kdy přesně měla zrát ta nektarinka Shraz, jestli byla ještě ranější než Springcresty?

Stromek,,Armking" vypadal odpočátku na záměnu - kvetl zvonkovými květy, na webu jsem našel jedinou fotku z USA kde je vyfocený nějaký stromek s popiskem Armking s miskovitými květy. No ale poslední dny to vypadá, že se nektarinky nalévají a vybarvují a možná by to mohl být nakonec pravý Armking zrající jako Springcresty. MH

Armking?
Armking?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika