Najchutnejšia odroda zemiakov - vraný typ A



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 208.138 (?)
5.12.2023 23:38

"Zlepšuje" záleží na subjektivním hodnocení. Pokud máte raději škrobovatější, pak ano. Pokud ne, tak to neplatí. A jak vy víte, jak jsem hnojil?

Nechte to už na pokoji. Já věřím jen výsledkům ve svých podmínkách. Vaše útoky se mnou nehnou.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 199.133 (?), 8.12.2023 18:54

Můj děda dával při výsadbě brambor "draslo", pamatuji si to osobně. Ale až z doby po válce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 208.138 (?), 10.12.2023 0:08

Dává to smysl: draslík podporuje výnos. Hraje důležitou roli ve vodním hospodářství rostliny. Atd. Jenže mlsná huba je mlsná huba, na výnosu jí nezáleží (dokoupí, co bude chybět). Takže jeden řádek bude se síranem draselným, ostatní dva bez. Ten nejsušší. A porovnám. Lída to tak kombinuje také, má neskutečné výnosy, ovšem o chuti se nezmínila. Uznávám, že jsem s teorií draslíku trefil kozla. Dusík je ten klíč k lojovatosti.

Jedna věc je jistá: ta Glorietta je fakt čisťounké A. Objednám hned, aby na mne zbylo.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 208.138 (?), 9.12.2023 16:56

To zvýšené hnojení dusíkem, tedy kravským hnojem přesně odpovídá mým výsledkům. Když jsem dva roky hnojil síranem draselným, kravský hnůj jsem dával také. Ale zarýval jsem ho do záhonu. Jednu sezónu jsem dokonce použil močovinu, ale tu jsem také zaryl. Letos jsem dal pouze hnůj, ale aplikoval jsem ho podle Lídiny rady do brázd a do něj zasázel brambory, a to v docela slušném množství. Ale já jsem to svedl na draslík.  Draslíku, omlouvám se ti.

Ty brambory jsou ale tak skvělé, že tuto metodu použiju i příští rok. Čert vem výnos.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.25 (?), 8.12.2023 12:51
159.20 táhněte už s tou buzerací do... no však víte kam
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.21 (?), 8.12.2023 13:03

Á, z "hrdiny" waltera, neuměle schovaného pod rouškou anonymity, opět vytryskl proud nenávisti a sprostoty, který tu předvádí pravidelně. Když dojdou argumenty a schopnost slušně se zapojit do diskuze, ukáže ten pán své pravé já v celé své ohavnosti. :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 9.142 (?), 8.12.2023 8:57

Není to tak, že bych se do vás "pouštěl". Ale 159.20 má víc pravdy, podle mého úsudku. On popsal postup vašich experimentů. A jistě víte, že já jsem byl od začátku vašeho působení zde velmi skeptický k výsledkům vašich (pa)výzkumů. A jsem pořád. Jediný výzkum s použitelným výsledkem byl ten, že na rozdíl od paní tuším Eleny se v našich zeměpisných šířkách výsevům rajčat v zimě prostě svítit musí. Ale to tak jaksi matně tušíme všichni i bez výzkumu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.133 (?), 5.12.2023 16:26

Tady na stránkách firmy Europlant je popis odrudy Bernina včetně doporučeného hnojení, Potassium (K2O) - 350-270 kg/ha

https://www.europlant.biz/en/list-of-varieties/bernina/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 208.138 (?), 5.12.2023 18:58

To je běžné. Přináší to větší výnosy, a ty jsou pro velkopěstitele to nejdůležitější. A pro většinu malopěstitelů také. Však to nikdo nepopírá. Stále hovořím o textuře a obsahu škrobu, tedy o chuti. A pro mne je ta důležitější než výnos. Je to tak těžké pochopit?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 5.12.2023 19:15

Hnojení draslíkem chuť zlepšuje. Vy jste nikdy nehnojil draslíkem v rámci doporučných hodnot a vytvořil jste si ničím nepodloženou nesmyslnou teorii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 208.138 (?), 5.12.2023 23:38

"Zlepšuje" záleží na subjektivním hodnocení. Pokud máte raději škrobovatější, pak ano. Pokud ne, tak to neplatí. A jak vy víte, jak jsem hnojil?

Nechte to už na pokoji. Já věřím jen výsledkům ve svých podmínkách. Vaše útoky se mnou nehnou.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika