Najchutnejšia odroda zemiakov - vraný typ A



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 229.41 (?) 
5.12.2023 0:35
Máte pravdu:) som sa sekol..ospravedlňujem sa... malo byť varný Ďakujem pán KUKY, aj za všetky ostatné rady.. Pán Milan..akurát som prihnojil pole a presne mi napadlo Že ešte dodám siran draselny, uz som ho aj kúpil, prípadne použijem ale menšiu dávku, polovičnú na jar pred rotavatorom rozhodim po poli..môže ten draslík mat takýto vpliv..niekde som čítal že ovplivnuje chuť zemiakov.netuším ako veľmi ale polovičná dávka bude kompromis
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 199.133 (?), 5.12.2023 6:44

Jakou dávku síranu draselného chcete dát? Dejte plnou dávku, pan Milan HP tu umanutě a opakovaně píše - ohledně hnojení brambor draslíkem - nesmysly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 9.142 (?), 5.12.2023 9:00

Brambory mají draslík rády. Držel bych se doporučení z nějakých moudrých knih. Teď můžete použít draselnou sůl, chlór se do jara vyplaví. Na jaře pak ten síran.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.12 (?), 5.12.2023 13:24

Môže sa hnojiť draselnou solou na sneh?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4512) - 2.164 (?), 5.12.2023 17:48

Draselnou solí na sníh hnojit lze. Je to lepší, než čekat na jaro. Vyplaví se nejen chlór, ale i sodík. Draselná sůl obsahuje kromě KCl i NaCl, tedy sůl, jako znečištěninu. Draslík se nevyplavuje. Většina plodin nemá sodík a chlor ráda. Asi jedinou výjimkou je celer, protože pochází z mořského pobřeží. Draselnou sůl obsahuje klasické NPK, neobsahuje třeba Cererit apod. (tam je síran draelný). Jenže síran draselný je dražší. NPK se používá i za vegetace, když je půda kvalitní, bohatá na živiny a humus, ve které to žije, tak NPK nevadí. V hubených půdách je lepší použít třeba ten bezchlorový Cererit. Samozřejmě Cererit apod. má přednost v použití vždy. Já sázím jen 5 kg sadby, tak si s tím můžu vyhrát. Sázím pod motyku 30 cm od sebe, řádky asi 65 cm. Když mám nasázeno, rozhodím Hnojivo na brambory. Obsahuje málo sodíku a chlóru, dusík, fosfor, draslík, hořčík, mikroprvky. Hned udělám hrůbky, ošetřím herbicidem (třeba Arcade) a víc do půdy nezasahuju. Po vzejití, při výšce nati asi 10 cm přihnojím dusíkem (ledek, močovina) v poloviční doporučené dávce. A tím hnojení končí. Když se mně chce, tak k prvním postřikům proti plísni/mandelince přidám listové hnojivo (třeba Krystalon). A ještě doplním, že občas zapravím kompost, hnůj nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 208.138 (?), 5.12.2023 15:27

Draslík, ačkoliv to tady budou někteří popírat, podporuje tvorbu škrobu v hlízách. Tedy vyrostou větší, ale moučnatější. U běžných odrůd je to spíš klad, ale když chcete, jako já, opravdu lojovatá A a menší výnos vám nevadí, jako mně, je lepší ho nepoužívat. Ověřeno praxí, byť nijak dlouhou.

Draslík, speciálně síran draselný, používají téměř všichni. Automaticky. A chuť či konzistenci pak přičítají odrůdě. Není to tak docela jen na ní. Fungují tam i jiné faktory. Ovšem na ty my nemáme vliv.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.133 (?), 5.12.2023 16:03

Co jste ověřil v praxi? Vůbec nic.

Jednou jste měl brambory moučnaté a přičítáte to zcela nesmyslně mírnému přihnojení draslíkem. Profesionální pěstitelé i šlechtitelé nových odrůd hnojení draslíkem doporučují. Ale jen vy umanutě trváte na svých pomýlených a ničím nepodložených teoríích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 208.138 (?), 5.12.2023 18:53

A proč vám to vadí? Pokud si něco přečtete o draslíku a bramborách, zjistíte, že to není moje umanutost, ale vaše ignorance. Maucta.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 5.12.2023 19:09

Vadí mi, že tu tvdíte, že jste něco v praxi ověřil, přitom jste nikdy žádné pokud možno objektivní srovnávací pěstování neprováděl. Jsou to jen vaše nesmyslné teorie, kterých se umanutě držíte. Nehledě na to, že doporučené hnojení od šlechtitelské firmy - které je opakem vašich nesmyslů - jste nikdy nevyzkoušel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 208.138 (?), 5.12.2023 23:25

Ověřil a budu ověřovat dál. Vaše "srovnávací pěstování" si nechte pro svou zahrádku. A jen tak mimochodem: vy jste ho prováděl? Že jste si tak jistý.

Dělejte, co umíte. Totéž budu dělat já. A také o tom referovat. Stavte se třeba na hlavu, zabránit mi v tom nemůžete.wink

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika