Zavařování v mikrovlnce



borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?)
24.7.2010 0:01

Také jsem zkoušel zavařování v mikrovlce dle paní Berty.Zavařoval jsem okurky dle jejího návodu a jsem maximálně spokojený(resp.manželka).Tímto bych chtěl p.Bertě poděkovat za to, že se s námi podělila o své zkušenosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
host - 178.235 (?), 19.7.2010 21:56

Vážení(ý),nepochopili jste vůbec nic.Skříň musí být jedině kovová, je to laděný rezonanční prostor a žádný ventilátor není schopný vlny "rozhánět".Rozptylovat může snad jen vzniklé teplo rovnoměrně do prostoru rezonátoru.Teplo ale je pořád největší v místech maxima stojatého vlnění a nejmenší v místech, kde prochází vlnění nulou.  AB

   
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 19.7.2010 23:30

Paní Berto.Ten nálev máte před zavařením okurek úplně studený? A nejiskří vám mikrovlnka v místě víček?Asi to taky vyzkouším, protože ta úroda okurek je letos slabší a na plný hrnec to nebude.Kolik místa necháváte ve sklenici(bez nálevu).1cm postačí?

      
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 185.153 (?), 20.7.2010 21:32

Pane Denisi, nálev je normálně studený, mikrovlnka vůbec nejiskří a 1cm postačí.My tak budeme letos zavařovat po pár sklenicích taky.B.

         
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 21.7.2010 18:11

Dobrý podvečer, tak jsem právě dokončila zavařování v mikrovlnce, a mohu říci, že je to super.Jinak už zavařovat nebudu, zavařovala jsem okurky a angrešt přesně tak jak jsem si tady přečetla,0,7 skl. 5min na jednu, já dávala 4 tak 20min. a 0,33skl.v těch jsem měla angrešt 3min na jednu, těch jsem dávala 5ks tak 15min.Víčka jsem měla jak ze závitem, tak i omnia, chytly všechny nic nejiskřilo, vůbec se nemusíte bát ten kdo na to přišel tak mu patříM.

            
host - 178.235 (?), 21.7.2010 22:46

Marie 12 a všechny podobné diskutující.Uveďte ke svým receptům, prosím, ještě typ mikrovlnky a její nastavení(hlavně výkon) při zavařování.To.co se Vám podařilo, nemusí být obecně platné a záleží na použité mikrovlnce.Snad by se měl k tomu vyjádřit sám Ing.Balaštík, který údajně provádí pokusy s různými typy mikrovlnek, pokud je na tomto portále přítomen.  AB

               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 147.108 (?), 22.7.2010 6:54

Nevím, proč ta skepse. Výkony a časy byly uvedeny již v prvním postu vlákna. Na typu přístroje IMO nezáleží. Proč zpochybňovavt  "obecnou platnost" postupu? I když budete důsledně dodržovat "zavařovací" postupy z knihy pana Balaštíka, stejně se určité procento sklenic nepovede. Je to jen na čtenářích, zda to vyzkoušejí a případně sem podají zprávu. Není to vědecká studie.

                  
host - 178.235 (?), 22.7.2010 8:59

Nesleduji svými připomínkami žádné vědecké bádání, jen nedoporučuji experimentování bez jakýchkoliv vědomostí.Viděl jsem, co mikrovlnka také dokáže.Zranění u mikrovlnky je dost nepředvídatelné, není to obyčejná trouba.  AB

                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 22.7.2010 21:09

Dobrý večer, pro p. AB.Vlastním mikrovlnku (přesně opisuji z návodu) LE CYGNE ELECTRONICS zakoupená v r. 2000 Výkon 800W příkon 1250W.Zavařovala jsem na plný výkon tak jak jsem to popsala výše.Přiznám se, že jsem měla taky obavu aby se něco nestalo, ale když jsem si přečetla o zavařování v mkrovlnce tolik popsaného a to nejen tady na zahradě tak jsem do toho šla a jsem spokojená.M.

Okurky a miska na kterou je pokládám.
Okurky a miska na kterou je pokládám.
Mikrovlnka
Mikrovlnka
                     
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 24.7.2010 0:01

Také jsem zkoušel zavařování v mikrovlce dle paní Berty.Zavařoval jsem okurky dle jejího návodu a jsem maximálně spokojený(resp.manželka).Tímto bych chtěl p.Bertě poděkovat za to, že se s námi podělila o své zkušenosti.

                     
host - 178.235 (?), 29.7.2010 17:00

Jsou různé typy mikrovlnek, sám používám plný výkon své trouby jen na popcorn.Pokud víte, jaký výkon v jakém režimu Vaše mikrovlnka dává, je možné řídit se pokyny, uvedenými výše.Jsou ale i trouby s předvolbou, kde bez měření výkonu zavařujete naslepo a musíte měřit a experimentovat.A tady vyzývám k opatrnosti.K úrazu příjdou často i osoby znalé.  AB

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika