Průchodky do sudu



host - 49.247 (?)
27.2.2010 19:08
Ja jdu cestou nejmensi energeticke narocnosti tzn. nechci nic protlacet pres filtr cerpadlem, at si to protece pekne samo filtrem a pak to jen odcerpam zpet do jezirka. Jedine co je tady dulezite je to ze pri vypadku cerpadla nesmi voda nikde pretekat, tzn. vsechny filtracni nadoby musi mit horni okraj nad hladinou jezirka. A pak u cerpadla - musi mit nejakou ochranu proti behu nasucho - pri ucpani filtru, to mam resene pres plovakovy spinac.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

               
Pavel Daniel - (36) - 49.247 (?), 5.2.2010 21:46

Moc pekne, to je profi reseni, nebo "svepomoci"?

Vypada to moc dobre. Ja to mel namyslene a uz i nacenene - prvni mel byt vortex (v/s 150cm/100cm) a za nim prave tahle spadova filtrace - viz. nakres.

Vortex vychazi na peknych 3500kc a spadova filtrace vcetne nerez sita z tahokovu 300mikronu na 7000Kc. (obrazek je od ruky neni presne v meritku)

Uz jsem to chtel zadat do vyroby (zbrklost) kdyz jsem si uvedomil ze vortex pro mne asi nebude nejvhodnejsi protoze je asi primarne urceny pro gulu a usazeniny na dne - ty pak efektivne virivka usazuje na dne filtru a vypustite odkalovanim - ale ja budu mit jen skimmer, tzn. plovouci necistoty, na ty to fungovat bude? asi ne.

No a ta spadova filtrace u ni jsem si uvedomil z privadim vodu do nejvyssiho mista a na konci ji cerpam z nejnizsiho mist - tzn. cestou pres filtr ztracim napr u mne cca 75vyskovych cm - kdyz pak chcy tlacit vodu jeste do potucku cca 0,4mvysoko. No a to pro moje cerpadlo neni idealni (ke vsemu mam dve tyhle cerpadla. Potreboval bych nejake reseni kdy voda protece gravitacne na konec filtracni soustavy priblizne do stejne vysky kde do soustavy vstupuje tzn. neztratim tech "zbytecnych" 75cm ale jak na to? (vim - korenova cisticka:-)

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 6.2.2010 18:15

To řešení na fotce mi připadá jako spaltfiltr od Fiapu - mimochodem luxusní záležitost.  Na hrubost síta berte veliksot otovoru 300 nebo 500 mikrometrů, osobně bych volil spíše větší otvor kvůli zanášení.
Nemyslím, že vortex je primárně určen jen pro dnové sání, spíše to yvchází z toho, že v principu funguje, a je snadno vyrobitelný v domácích podmínkách, což třeba o sítovém filtru příliš neplatí :(
S tou ztrátou té výšky se obávám, že nic nevykoumáte, nenapadá mi, jak tu výšku u síta obejít nějak elegantně. Pokud na něco přijdete, dejte zprávu, jak jste si s tím poradil. '
Jen pro informaci, jestli jsem Vás správně pochopil - používáte pro skimmer čepadlo, nebo ho máte zapojen na samotíž, a mezi ním a filtrem je jen potrubí?

                     
host - 49.247 (?), 7.2.2010 1:20

skimmer - na samotiz.

K tomu vortexu - a zapojeni na skimmer - ten sbira opravdu jen plovouci necistoty - co se s nim istane ve vortexu. Kdyz jsem o tom dnes premyslel, tak nejspis tady funguje ta "ochrana" ze vystup vody z vortexu neni primo z hladiny ale vystup je umisten nejaky ten kus pod hladinou, tzn. skimmer nasaje plavajici necistoty a ty pak ve vortexu take plavou na hladine, postupne pak klesaji ke dnu kde uz se odkali - uvazuji spravne? Diky

                     
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 178.82 (?), 7.2.2010 11:17
Já uvažuji vyrobit velký vortex pro jez.100m3 tak o objemu 800 lt kuželovou nádobu o pr.1100mm, s vstupem a výstupem 160 mm, a uvnitř vzpomínanou nádobu plovací s mikrosítem 0.5mm, ktera se bude otáčet proudem vody, vstup bude skimer a gula pr.100mm, spojeno v jednu velkou 160 a ta ustit do vortexu, může to tak chodit?
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 8.2.2010 8:52

Nějak si nedovedu představit to otáčení síta - jak to myslíte?

                     
Pavel Daniel - (36) - 49.247 (?), 20.2.2010 12:43

Vzhledem k systemu zdejsich diskuzi prispivam mimo tema na konec.

Konecne jsem se rozhoupal a nechal si vyrobit vortex nadobu - 1,5m x 1m. - vstup 125mm, vystup 125mm, odkalovani 75mm.  Bohuzel jsem nemohl byt osobne u zadani do vyroby ani u prevzeti tak to udelali lehce blbe  - prohozeny natok s vytokem ale snad to bude fungovat i takto - cena 3800kc.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 20.2.2010 16:37

Krásná práce, cena je směšná :)

                     
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 178.82 (?), 27.2.2010 12:40
jak vám to bude fungovat? řeším jestli udělat gravitační čističku, nebo jít raději cestou šachtou s čerpadlem a filtr dát mimo a čerpat doněj vodu a samospádem odtíkat zpět do jezírka?.. co je jednodužší?..a mín komplikované?
                     
host - 49.247 (?), 27.2.2010 19:08
Ja jdu cestou nejmensi energeticke narocnosti tzn. nechci nic protlacet pres filtr cerpadlem, at si to protece pekne samo filtrem a pak to jen odcerpam zpet do jezirka. Jedine co je tady dulezite je to ze pri vypadku cerpadla nesmi voda nikde pretekat, tzn. vsechny filtracni nadoby musi mit horni okraj nad hladinou jezirka. A pak u cerpadla - musi mit nejakou ochranu proti behu nasucho - pri ucpani filtru, to mam resene pres plovakovy spinac.
                     
host - 49.247 (?), 6.3.2010 23:45
Vyzkouseli jste nekdo ty pvc stenove pruchodky o kterych se tady mluvi na zacatku diskuze? Mam strach ze u sudu pri prumeru pruchodky 110mm se uz projevi zakriveni sudu a nebude to dobre dolehat.
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika