chov pstruhov



Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?)
31.3.2019 11:04

Tak to je nádherné jezero, tam bych nacpal 500 duháku a k nim ještě 200 sivenů bez kaprovitých ryb, ale pokud by Vám stačilo pro vlasní potřebu 100 duháků, ideální stav, nebudete muset hlídat kvalitu vody. Zdroj vody stačí a hlavně, že v zimě zůstane kolečko nezamrzlé to je paráda, hloubka supr, myslím, že byste ani nemusel vzduchovat. V zimě je důležité, aby zůstal otvor v ledu, mohou odcházet toxické plyny. Mám něco podobného, žádná folie ale jíl, prostě příroda, dám sem nějaké foto.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
host - 73.78 (?), 14.11.2009 18:45

kto mate este dake skusenosti s chovom pstruhov tak sa snami o ne podelte

                     
Bedrich Tichý - (10) - 49.131 (?), 5.1.2010 22:12
Máte nebo měl jste je nemocné typické chovaní ryba se zdržuje u přítoku a nepřijimá potravu.
               
host - 211.122 (?), 17.9.2013 21:12
precitaj si nieco o nitrifikacnich procesoch (filtri) pravdepobobne amoniak alebo nitrit kup test v akvaristike NO2
   
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 5.9.2010 19:47
zdravim zkusenosti s pstruhy mam zatim pouze 3 tydny brali jsme asi 100 pstruhu do rybnicku a tak jsem si jich vzal 10 do sveho jezirka o objemu cca 3m3. spolu s par karasy se snaseji dobre pstruhy krmim granulemi pro vykrm pstruhu zerou ale i plouvouci krmivo pro karasy. z deseti pstruhhu jich mam uz jen 9 podle meho u nej prevladal strach pred zravosti a uhynul. pred tremi tydny meli pstruzi cca 5cm a dnes mozna o 1 nebo 2 cm více. voda je hnana pres filtr UV lampu a korenovou cisticku voda je cely rok krasne pruzracna hloubka cca 1,2m. Momentalne planuju nadrz pro prezimovani pstruhu a malych karasu kde ve sklepe vybetonuju nadrz o objemu cca 1,5m3 uvidime jak se mi to povede realizovat krz cistotu vody osvetleni a vzduchovani snad mi to dopadne jinak voda ze studny v jezirku jen dopoustim odpar jednou dvakrat do tydne.
      
host - 81.38 (?), 4.11.2010 14:56
Pstruh je hejnova ryba deset pstruhu je malo doporucuji aspon 100.Lepe pak žerou a prospívají.
      
host - 55.4 (?), 30.3.2019 22:40
Caute, minuly rok som vykopal 160m3 jazero, ilove, pritok aj odtok. Pritok mam slabunky, cca 90L za hodinu. Jazero ma cca 10x11m na hladine a cca 2,5-3m hlbku a dno cca 6x6m. Pritok slaby ale voda vzdy prepada cez prepad. Chcem tam dat nejake rastliny a podobne, ale hlavne kolko a akych ryb by tam mohlo ist? Povodne som chcel pstruhy, ale obavam sa ci to tam prezije. Voda zo zdroja je zo studnoveho pramena samospadom a dopada z vysky asi 1m. Ryby chcem pre radost a max pre vlastnu spotrebu. V zime jazero zamrzlo ale zdroj nezamrzol ani pri teplotach hlboko pod nulou. Ostal kruh bez ladu kam voda dopadala.
         
Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?), 31.3.2019 11:04

Tak to je nádherné jezero, tam bych nacpal 500 duháku a k nim ještě 200 sivenů bez kaprovitých ryb, ale pokud by Vám stačilo pro vlasní potřebu 100 duháků, ideální stav, nebudete muset hlídat kvalitu vody. Zdroj vody stačí a hlavně, že v zimě zůstane kolečko nezamrzlé to je paráda, hloubka supr, myslím, že byste ani nemusel vzduchovat. V zimě je důležité, aby zůstal otvor v ledu, mohou odcházet toxické plyny. Mám něco podobného, žádná folie ale jíl, prostě příroda, dám sem nějaké foto.

            
host - 55.4 (?), 31.3.2019 21:45

Tak to ste ma potesili. Asi budem musiet dat aj oplotok elektricky kvoli vydre. Tak to teda skusim s tymi duhakmi, snad sa im tam bude pacit. 

   
host - 5.32 (?), 29.1.2011 19:27

loni v létě jsem dokončil jezírko cca 25000l, v září jsem vypustil 6 karasů(z rybníka), at otestuji vodu, přežili, tak jsem koupil v rybárně 3 kapry(původně na vánoce), přežili, tak v říjnu jsem zakoupil v rybárně 33 duháků, měli 25 až 30dkg. Všichni žijí, žádná ryba mi dosud neuhynula, až se tomu sám divím. Asi jsem zdatný chovatel. Ale vážně. Krmím je Biomarem, jsou tak žraví že jak krmím kapry těstem z chleba a rohlíků tak polykají i 2cm kuličky těsta. Momentálně někteří mají i 40dkg, v létě myslím budou i možná někteří mít 1kg. Mám vzduchovadlo se čtyřmi vzduch. kameny, které mám 10cm pod hladinou, a čerpadlo, a každé 4 hodiny na 15 minut připouštím vodu z potoka. Je to voda z hor, takže proto pstruhům šmakuje! Půjdu ještě dokoupit tak 20 duháků, a 5 línů, at žerou zbytky ze dna. Původně jsem chtěl ryby chovat a konzumovat, ale bude to jinak, budu jen chovat, konzumaci odkládám, chci se pokusit odchovat nějaké několikakilogramové příšery.I kapra na vánoce jsem byl zakoupit, mí 3 kapříci tak pěkně papají! Uvažuji i o jeseteru, poradte mi někdo. Zdravím všechny fanoušky ryb. Ahoj. Ivan.  info@auta-lpg.cz

      
host - 190.252 (?), 29.1.2011 23:11

Zdravim, s otcom uz chovame 1000-1200 pstruhov duhovych. objem jazera okolo 120m2. Okyslicovanie je riesene podzemnym prirodzenym zdrojom, ktory vyteka vo forme pramena.. Najviac si pri chove treba zalezat na cistote okoliteho prostredia, kedze tieto rybky su velmi nachylne. Teplota vody by nemala presiahnut 17 stupnov, v lete by najma pocas teplych noci a dni moze lahko dojst k prehiatiu vody, tak treba natahat siete proti priamemu slnecnemu ziareniu, aspon pocas leta.

Ide predovsetkym o hobby a relax, je to skoro kazdodenna starost, prikrmovat, cistit... Rybnikom, si prilakate vazky, mnozstvo hmyzu, vtáctvo ktore sa pride napojit, a v neposlednom rade kacacie páriky:)

Prajem vela stastia pri chove :)

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika