chov pstruhov



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 127.221 (?) 
14.3.2017 0:07

V nádrží mám tak 120 duháků a pak mám ještě 3 kubitejnery, v jednom asi tak 550 sivenů kříženců americký s alpským, ve druhým kubitejneru pár jatečních duháků, pánvičková velikost. Ve třetím asi tak 30 sivenů na přeléčení, chytl jsem s nějakou násadou jakéhosi nálevníka, ale zdá se že to rozdýchají, už se zase začínají rozplavávat.
Jak velcí byli ti siveni před zimou? 90m3 je pěkný rybníček. Já loni vykopal rybníček cca 130m3, 2m hloubka, bez folie, bylo tam dost jílu tak jsem břehy pobouchal vibrační žehličkou a doufám že se to zatáhne, dopouštím čím dál tím míň vody. Teď na jaře chci kolem rybníčku a v něm vysázet rostliny. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 235.58 (?), 2.1.2019 0:29

zdravim, kde ste zehnat tie krizence sivonov?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 127.221 (?), 3.2.2019 13:29

Zdravím, mám je od známého kousek od Jihlavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.221 (?), 3.2.2019 13:31

Příspěvek se týkal kříženců sivena. Mám je od známého kousek od Jihlavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.65 (?), 2.3.2009 14:57

Mám jezírko se pstruhy, ale napájené vodou z potoka. U vašeho vrtu by záleželo na složení vody, dostatečnému okysličení této vody, teplotě vody v jezírku i přes léto (oslunění, hloubka jezírka, atd.), množství osádky a intenzitě krmení, druh chovaného pstruha(potoční, duhový, siven - každý má jiné nároky), atd. Doporučuji vám knihu Pstruhařství, kde jsou uvedeny potřebné informace co se týče např. složení vody (min a max množství určitých látek ve vodě).

Uvažuji teď o stavbě většího koupacího jezírka bez průtoku(10x15m) s kořenovou čističkou, kde bych chtěl mít i pár pstruhů duhových, tak budu moc rád pokud se někdo, kdo by měl se pstruhy v zahradních jezírcích zkušenost, přidá do diskuse.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.182 (?), 3.3.2009 18:27

ja mam to jazierko 25m3 uz tri roky pritok z vrtu asi 30m3denne, mam tam 230 duhovych pstruhov a 50sivonov jedneho jesetera a 3 kapre, vyhoda vody z vrtu je cez zimu ked mam staly pritok tak voda v jazierku vobec nezamrza ale cez leto je chladnejsia, tak pomalsie rastu ale zase nemam problem s prehriatim jazierka a ubytkom kyslika, mam tam este vzduchovaci kompresor a difuzor.vodu z vrtu som dal na rozbor a ma trochu zvyseny mangan ale rybam to nevadi, jasne ze ma menej kyslika ale mam kaskadu kade voda pada a okyslicuje sa, odtok je do odpadu a do rieky co mam asi 50m od domu, nemam z rieky samospad tak som to riesil vrtom a cerpadlom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.20 (?), 13.3.2009 9:35

ahoj zdravim ta ja by som si chcel tiez takto nejak riesit jazierko na chov ako mas ty mozes mi prosimta poslat nejake blisie info co a ako kde a ake cerpadlo sa da kupit ci tam treba daky filter a podobne len ja by som chcel vodu vracat spat do studne trativodom tak neviem ci to je dobry napad tak zato hladam rady od tych co stym maju uz skusenosti.dakujem za odpoved a prajem vela uspechov v chove. misova&gmail.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 39.127 (?), 13.3.2009 13:59

Ahojte.

Chovám už pstruhy 5. rok v jazere 2x4 m a 1,6m hlboké cca 1Om3.

Prítok nemám len voda zo studne sa cca 3x za rok mení.

Mám tam filter domácej výroby s čerpadlom a UV lampou.

pri chove cca 50 max. 100 pstruhov ročne to nnádherne postačuje.

Pstruhy sú náročné na kyslík, takže keď sa v systéme niečo pokazilo napr. upchaté čerpadlo, alebo upchatý filter vznikol mi problém.

Tietoproblémy som už z časti odstránil, takže sa teším na ďalšiu sezónu. Rád zodpoviem každú otázku.

fdurkac@gmail.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 202.86 (?), 20.3.2009 20:16

mne teraz nabehla vydra do rybnika a vybrala 100 pstruhovmali okolo 40cm a jedneho kapra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 125.135 (?), 23.3.2009 16:07
Tak to Vám vôbec nezávidím, kamarát mal podobný problém ale pokiaľ Vám nevychytá všetko, neodíde. Má to istý zdroj poravy. Jedine že by ju niekto ulovil, ale je chránená, takže Vás na nič nenavádzam. Je to neskutočne hravé zvera a nepomôže ani plot s elektrinou. Držím prsty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika