chov pstruhov



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 191.3 (?) 
4.5.2020 22:12

ne proč?... naco budem pecť hlavu a chvost ked je stejne hodím psovi :D?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 101.238 (?), 20.5.2011 12:36

Ja mam proti vydře rel.ohradník, ktery mám natažený kolem celého obvodu rybníka a od té doby mam klid od vydry a užovky.

Chov pstruhů v jezírku
Chov pstruhů v jezírku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.4 (?), 30.1.2012 10:29

ohradník je bezva nápad, jaké je tam napájení a jak to jede přes zimu, když sníh zasype drát?díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.6 (?), 5.3.2012 17:47

Chel by som spraviť tiež jazierko, ktoré by bolo vystavané z betóna a kameňov (predpokladám, že na takomto jazieru je oveľa lepšia údržba), ako máte na fotografii, ale priatelia ma od toho odhovárajú, pretože tvrdia, že mi určite praskne. Prosím Vás o radu (aká rúbka betónu, armovanie, druh betónu atd.) Ďakujem Mário mario.mikic@foxconn.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.83 (?), 29.5.2013 21:01

Neviem aký aktuálny je tento príspevok, ale skúsim poradiť aspon čo sa vodostavebnosti betónovej nádrže týka. Hrúbka stien nieje veľmi dôležitá - stačí aj 150 mm dôležité je aby sa k armatúre nedostala voda. To znamená armovanie musí byť min. 50 mm od hrany steny kde bude voda. Z vonkajšej strany kde bude obsyp zeminou atd stačí aj 25 mm. Ďalej je dôležité použiť betón triedy XA2,ktorého zloženie najviac bráni priesaku - samozrejme musí byť poriadne zvibrovaný. Čo sa týka medzery medzi spodnou doskou "základovkou" a stenami - je tam vhodné dať tzv. boptnavý pás - ten v styku s vodou naboptná a vyplní mikromedzery vzniknuté pri slabom zavibrovaní špáry (bráni tak vode unikať von a z vonku prenikať dovnútra). Pás je lacnejšia aj menej náročná varianta. Zložitejšou, drahšou, ale aj kvalitnejšou variantou je nainštalovať perforovanú trubičku a po zabetonovaní stien sa táto trubička naplní špeciálnou hmotou. Druhá varianta je prakticky takmer 100 percentná. Ak máš ďalšie otázky - kľudne napíš na mail joe-m@azet.sk veľmi rád zodpoviem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.66 (?), 22.5.2012 15:37
Ja to mam v garazi 3*3 m *1,5 takze zadnej lump nechodi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.166 (?), 15.1.2013 20:56

Zdravím, jsem z hor a mám u domu studnu s bočním výtokem, pod kterým mám větší vanu voda padá zhruba 20 cm na hladinu a tím jí slušně okysličuje, je možný nasadit si tam 2,3,4 pstruhy(nevim totiž jak to maj s prostorem, do tý vany si dospělej člověk lehne.Co se krmení týče házel bych jim červy) Když sem byl malej bejval tam vánoční kapr :-D budu moc vděčnej za radu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 16.1.2013 0:33

Já si myslím, že je to spíš jen na uskladnění, než půjdou na gril. Je to prostě malý. Asi přežijou, ale zakryl bych tu vanu poctivě nějakou sítí, aby nevyskočili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.150 (?), 11.2.2014 13:30

a dalo by sa to vyriešiť to tak že pustím psa do záhrady ? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.31 (?), 6.5.2009 13:58

Dobrý den, také bych se rád díval na prohánějící se pstruhy na zahradě.:-) problém je s přítokem-mám pouze vodu z okapů plus kopaná studna, kde mám odběr vody omezen.tím pádem bych to musel řešit nakým elektronickým vzduchovadlem případně čerpadlem.přemýšlím nad menším jezírkem asi z folie.nebo z tvárnic ztraceného bednění?? které by se dále odizolovalo z venkovní strany. ale nevím jestli by se pstruzi neporanili o ten beton? rád bych choval asi 40 pstuhů plus pět kaprů na Vánoce.poradí mi prosím někdo s velikostí jezírka, materiálem,okysličovacím zarízením, případně filtovacím zařízením?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika