chov pstruhov



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                  
host - 127.7 (?) 
16.4.2011 20:57

počuj, pstruhy a kapre to neide dokopy. Kapre maju pod supinamy nejake enzýmy ktoré usmrcujú pstruha. To isté platí nielen pre kapre ale aj pre jalce, karasy či podustvy.Pstruh musý byt len čisto sam. Vyrieš to tak že vypusti vodu, vyber kal a poriadne vyčisti jazierko (ak máš foliove tak odstran riasy) a napusti čstú vodu. Ryby si nechaj tie isté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 55.6 (?), 5.3.2012 18:39

Tiež si chcem vytvoriť podobné jazierko 10 až15m3, ale nemám žiadne výhody, ako tu všetci píšu (prítok vody, studňa, vysokohorská oblasť / zaručená chladná voda). Chcel by som tak cca 80 pstruhov. Podľa toho čo som sa dočítal Vy meníte vodu 3/rok, čo by sa dalo finančne zvládnuť. Bývam v Holíči 6 km od Hodonína je to celkom teplá oblasť. Ale cez všetky prekážky by som to rád skúsil. Tak mi prosím Vás poraďte. Mám k dispozícii nádrž na 10m3 dažďovej vody (poslednú dobu som rád keď tam sú 5 m3) a fotovoltaickú elektráreň na streche 8kW/hodina(už teraz mi ide cez deň v priemere na 4kW/h, preto uvažujem nad klimatizovaním v najvyších horúčavách / má s tým niekto skúsenosti?). Skúste mi poradiť: akú hĺbku by jazierko malo mať, aby sa cez leto neprehrievalo a v zime ryby prežili pod ľadom  (v zime tak 30 ks, nech je aj na jar a leto čo grilovať :) (ako sa zabezpečuje okysličovanie cez zimu - funguje okysličovadlo aj pod ľadom). Aká filtrácia na uvedený objem vody bez jej výmeny by mala byť (rád si ju vyrobím) aké silné UV, aké silné okysličovadlo a páči sa mi betón vykladaný kameňom (myslím, že bude lahší na údržbu/ napraskne cez zimu?). Predom Vám ďakujem za odpoveď. mario.mikic@foxconn.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 26.210 (?), 7.1.2013 22:40

dobrý deň,

nevyznám sa síce v chove rýb, ale rada by som o radu požiadala Vás, čo sa týka fotovoltaickej elektrárne.Pokryje Vám úplne celú spotrebu elektriny v rodinnom dome, aj kúrenie a podobne. Mám rodinný dom v stredoslovenskom kraji s elektrickým kúrením, rada by som si obstarala FVE, a stala sa nezávislou od elektrární, ale neviem na koho sa obrátiť, ani koľko to stojí. Môžete mi poradiť prosím. Ďakujem za Vašu odpoveď.

janette.jancuskova@gmail.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tokacek - (1) - 18.58 (?), 11.6.2009 15:38

Zdravím začínám s chovem pstruhů v rybníčku s cca 80kubíky vody a přítokem rourou 150mm, vody by mělo být dost, máte zkušenosti s krmením, myslím čím, koli a jak krmit díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.131 (?), 20.6.2009 19:41

Ke krmení pstruhů je možno zakoupit granule určené pro výkrm pstruhu zde uvedu odkazy na prodejce krmiv pro pstruhy.Na obalech těchto krmiv je uvedeno dávkovaní anebo je možno se poradit s prodejci krmiv. Prodejcu je celá řada. Chovu zdar Tichý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.24 (?), 28.6.2009 10:52

Mam takovy pod dotaz.Dá se pstruh živit krom granulí i živou rybkou?Po případě dá se obě složky kombinovat?Do stavby pstruhového jezirka se teprv chystam, tak jsem myslel že bych jednu sezonu do jezirka nasadil střevličku nebo ouklej.A pak do rozmnožené populace nasadit pstruha.Myslite si že tak živeny pstruh by si pak mohl zvyknout na granule?Díky za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.131 (?), 24.8.2009 13:11
Zdravim, potřebuju poradit. Mám čerstvé jezírko cca dva měsíce. Asi před měsícem sem vysadil čtyři karasy a padesátku kapra. Jen na zkoušku. Vše bylo o.k. Jel sem koupit dvě sta ryb přibližně deseticentimetrový pstruzi a siveni. Jezírko má 25m3, čerpadlo dává 11000l za hodinu, UV-C lampa 55w, největší hloubka 1.7m. Deně uhyne 3-5 ryb, dnes dokonce 8. Nemám žádné zkušenosti. Představoval sem si to jako Hurvínek válku. A teť mám nervy. pokud vás něco napadá pomožte mi prosím. Moc děkuji dik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.194 (?), 8.9.2009 16:48

karasy vyhodit - darovat známému :-), kapra porazit na maso, jezírko vyčistit, vydesinfikovat, nasadit pstruhy, dbát na dobré prokysličení vody a hlídat přes léto zejména teplotu, jestli tam v tom srpnu bylo 26°C, nedivím se... pstruh se cítí dobře max do 20°C, nejlépe mezi 15-18°C teplou vodou!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 82.4 (?), 28.9.2009 9:14

Mám jazierko 20m3 druhý rok. Prítok vody je asi4l za minutu a nemám filtráciu. Občas hadicou podtlakom vyťiahnem kaly. Vlani som choval 16 dúhakov a 40 sivoňov. Dúhaky mi narástli na35cm za 8 mesiacov. Sivone rástli pomaly a po12 mesiacoch mali len 28cm a menej. Lovil som ich postupne a čím ich bolo menej, tým horšie žrali. Tento rok som nasadil 70 dúhakov a 30 sivoňov. Ostalo mi už len 8 sivoňov. Asi umierajú od hladu, lebo pri krmení sa nedostanú k potrave a stále sa zdržiavajú pri kraji. Jedného som vypitval a mal prázdne brucho. Dúhaky sú asi20cm veľké. Sivone 10cm. Pri ich nákupe mali oba druhy asi10cm. Preto neodporúčam chovať tieto dve ryby spolu. A zistil som že pri krmení je lepšie im dávať krmivo v menších dávkach a častejšie. Keď nekrmim 1alebo 2 dni tak potom nechcú žrať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.196 (?), 12.11.2009 9:59

Můžu ke pstruhům nasadit raky?

Myslel jsem, že když nějaká rybka pojde, tak raci ji spotřebují jako přirozenou potravu. Mám, ale obavu, aby z račího moru, případně z jiné račí nemoci, ryby neonemocneli.

tak zatím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika